آخرین دستاوردها
خانه - خودکفایی - ایران پروژه هارپ را کلید زد
ایران پروژه هارپ را کلید زد

ایران پروژه هارپ را کلید زد

معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست از آغاز اجرای پروژه تحقیقاتی «هارپ» به عنوان یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین فناوری های روز دنیا توسط محققان کشور خبر داد و گفت: با این فناوری با استفاده از امواج فوق کوتاه رادیویی امکان جا به جایی ابرها، بارورسازی ابرها و کاهش خشکسالی و از بین بردن سکون هوا فراهم می شود. این پروژه انقلاب عظیمی در عرصه تغییرات آب و هوایی ایجاد می کند.

دکتر محمد یزدی با اشاره به جزئیات واهداف این پروژه تصریح کرد: هارپ یکی از پروژه های فوق محرمانه کشورهایی مانند آمریکا و روسیه است که این فناوری را در اختیار دارند و با استفاده از امواج فوق کوتاه می توانند لایه یونوسفر جو را تحریک کنند که منجر به تولید باران شود. وی در توضیح ماهیت این فناوری گفت:هارپ یک فناوری است که برپایه انتشار امواج رادیویی فوق العاده قدرتمند و فوق کوتاه بنا نهاده شده است امواجی که انعکاس و انتشار آن ها در سطح یونوسفر یا همان سطح فوقانی جو، باعث ایجاد یک میدان یونی یا موج یونی می شود، در چنین شرایطی امواج الکترومغناطیسی ارسال شده بار دیگر به زمین برگشت داده می شود.

این امواج از انرژی حرارتی و انرژی مغناطیسی برخوردار هستند. بنابراین انرژی حاصل از آن ها را می توان در یک نقطه خاص متمرکز کرد به طوری که تمرکز انرژی حاصل از آن ها در یک نقطه خاص می تواند اثرات مختلفی ایجاد کند که از جمله آن ها می توان به امکان جا به جایی ابرها، جا به جایی هوا و از بین بردن سکون هوا اشاره کرد.وی اضافه کرد: فناوری هارپ البته کاربردهای دیگری نیز دارد به عنوان مثال در مطالعه قاره های زیر زمین و یا کشف منابع معدنی نفت و گاز در زیرزمین نیز می توان از این فناوری استفاده کرد. ضمن آن که گفته می شود از تمرکز این انرژی می توان برای تحریک گسل های زمین و حتی ایجاد زلزله استفاده کرد.

تا جایی که گفته می شود زلزله هائیتی نتیجه آزمایش های آمریکا و به عبارتی تست این فناوری بوده که منجر به بروز زلزله هائیتی شده است. در واقع وقوع بسیاری از پدیده های خاص ازجمله سیل پاکستان، زلزله هائیتی و حتی توفان کاترینا با آزمایش این فناوری در آمریکا مرتبط است با توجه به فوایدی که این فناوری دارد و می تواند منجر به کاهش خشکسالی و یا از بین بردن سکون هوا شود، بدین نتیجه رسیدیم که استفاده از آن از جهات مختلف ضرورت دارد .

وی با محرمانه خواندن این پروژه تحقیقاتی از ذکر نام دستگاه ها و مراکزی که در اجرای این پروژه در داخل کشور همکاری دارند، خودداری کرد و افزود: این پروژه از سوی محیط زیست مورد حمایت قرار گرفته است ضمن آن که در اجرای آن دستگاه های مختلفی دخیل هستند و اعتباراتی نیز برای آن درنظر گرفته شده است وی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم در سال های آینده نیز با استفاده از این فناوری البته به گونه ای متفاوت پروژه های ویژه ای را با هدف کاربردهای زیست محیطی به اجرا بگذاریم.

دکتر یزدی با بیان این که عده ای اساس این فناوری را رد می کنند و آن را نوعی فضاسازی رسانه ای قلمداد می کنند که کشورهای استکباری برای ترساندن کشورهای دیگر مطرح کرده اند، تصریح کرد: تاثیرات این فناوری به لحاظ علمی کاملا اثبات شده و نمونه های تحقق یافته تاثیرات این فناوری در کشورهای روسیه و آمریکا گزارش شده است و هم اینک این فناوری با هزینه بسیار بالایی در این کشورها آن هم در مراکزی خاص و بعضا با اهداف نظامی در حال انجام است.

اما نکته مهم آن است که ایران نیز اجرای این پروژه بسیار مهم و کارآمد را آغاز کرده است و در آینده می توانیم از نتایج سودمند آن بهره مند شویم.معتقدیم که اگرچه هارپ فناوری است که از تاثیرات دوجانبه ای برخوردار است، برای کشور ما که آب و هوای خشکی دارد یک ضرورت است و از آن می توان برای بارور کردن ابرها یا به جریان انداختن هوا و از بین بردن سکون هوا استفاده کرد و در کلان شهرهایی مانند تهران که باعث تمرکز آلودگی می شود، از این فناوری استفاده کرد.

در واقع با داشتن این فناوری می توان ابرها را جا به جا کرد، بارندگی را افزایش داد، هوا را جا به جا کرد و به اصطلاح باد ایجاد کرد که تحقیق روی تمامی این موارد آغاز شده است. این پروژه انقلاب بزرگی در عرصه تغییرات آب و هوایی ایجاد می کند.شایان ذکر است که طبق تعاریف موجود، هارپ( HAARP) یک پروژه تحقیقاتی است که برای بررسی و تحقیق درباره لایه یونوسفر با استفاده از امواج رادیویی راه اندازی شده است. لایه یونوسفر در بالاترین لایه اتمسفر قرار دارد. این لایه تشعشعات خطرناک ماورای بنفش و X خورشید را جذب و مانند سقفی از ورود آن ها به زمین جلوگیری می کند.

هم چنین به دلیل محیط الکتریکی موجود در یونوسفر از این لایه برای انعکاس امواج رادیویی به اطراف زمین استفاده می شود. سیستم هارپ طوری طراحی شده است که روی یونوسفر تاثیر مستقیم داشته باشد. این سیستم در حال حاضر از مجموعه ای از آنتن های مخصوص (۱۸۰ برج آلومینیومی به ارتفاع ۲۳ و ۵۰ متر) تشکیل و روی زمینی وسیع به مساحت ۲۳ هزار متر مربع در آلاسکا نصب شده است. این آنتن ها امواج مافوق کوتاه ELF/ULF/VLF را تولید و به یونوسفر پرتاب می کنند.

اصولا امواج آنتن ها پس از اصابت به یونوسفر و بازگشت به زمین قادرند نه تنها به عمق دریا بروند بلکه فراتر رفته و به اعماق زمین نیز وارد می شوند و عملکرد آن ها مانند رادیوترموگرافی است که امروزه ژئولوژیست ها برای اکتشاف مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می کنند. وقتی یک موج کوتاه رادیوترموگرافی به داخل زمین فرستاده می شود، به لایه های مختلف برخورد می کند و آن لایه ها را به لرزه در می آورد و از این لرزش صدایی با فرکانس مخصوص تولید می کند و به سطح زمین باز می گرداند و ژئولوژیست ها از صدای بازگشتی قادرند مخازن زیرزمین را شناسایی کنند.

۱۳۸۹/۱۰/۰۲

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=58

۲۱۵ نظر

 1. فوق العاده است.هارپ پروژه ی بی نظیری است که اگر واقعا روی آن کار شود همانگونه که روی پروژه ی نیروگاه اتمی کار شد،و جواب داد،اینم جواب میده.البته باید از لحاظ شرعی هم مورد برسی قرار گیره.که مثلا ابرهایی که باید به سمت عراق برود آیا می شود آنها را در استان ایلام یا … نگه داشت و بر آن بارید؟ و از این دست مسائل

  • باسلام

   حضور ارزشمند شما را در تارنمای ایران توانا گرامی می‎داریم.

   باتشکر
   ایران توانا

  • ابرهایی که به سمت عراق می روند ؟؟؟؟ نه حتما اشکال داره- کار درست رو اونا کردن که ۸ سال مردم شیعه مارو تو جنگ کشتند و الان هم داعشی ها از باران مناطق کوهستانی ما بهره مند شوند.

   • عزیز دل یکم با دقت میخوندی ایشون داره میگه ابرایی که از ایران به سمت عراق میرن رو در ایران و در ایلام خودمون نگه داریم

   • عزیزوقتی همیشه درکشورمابادازغرب وشمال غربی ابرواردکشورمیشه یعنی هرجفت شمازیادی راه رواشتباه رفتید.

   • داعشی هاازکی واردخاک ایران شدندکه درحال استفاده ازنزولات آسمانی فضای کوهستانی کشورماهستند؟لطفاسنتی راباصنعتی همزمان مصرف نکنیدعزیزان دل نتیجه این میشود

  • هوشنگ موشنگ

   عمو چی میگی واس خودت شرع چی چیه ؟؟؟ علم رو به پیشرفته و ما باید بفکر منافع و و ضرر و زیان هامون باشه / گوره پدره عراق و… کورشن برن درس بخونن تا از پس مشکلاتشون بر بیان / هنو هیچی نشده ب فکر بیگانه ها هستی / اول بفکر اسایش و امنیت خودت باش بعد برو واسه دیگران چاپلوسی کن / مولا

  • عزیز من ابر از غرب وارد کشور میشه…از مدیترانه و اینا
   شرق هم از از اوقیانوس هند…کشور ما اونقدر زیاد ابر از خودش نداره که بره یه کشور دیگه
   خوشبختانه سرزمین ایران همیشه برا همه چیز بهترین موقعیت جغرافیایی رو داره (البته اگه قفقاز هم هنوز بودش و اون قاجاریا نداده بودنش + اینکه مدیریت درست داشتیم الان اب هم خیلی بیشتر بود)

   • عزیزدل برادردرکشورمایعنی ایران تنهاابرازشمال وشمال غربی واردکشورمیشودوازجهت مخالف خارج.ازشمال ابرهایی واردمیشودکه بارچندانی برای نزولات آسمانی نداردوبیشتربرودت وسرماباخودمیاورداماابرهایی که ازشمال غربی یعنی محدوده مرزهوایی ترکیه واردایران میشودمعمولاپربارهستندکه بستگی به فصل ووضعیت جوی وآب وهوایی شهرهای داخلی ومرکزی داردکه تقطیروتصعیدآن بانی باران شودیابرف وتگرگ.

  • خدا خیرتون بده که کلیدش زدید. خیلی وحشتناک بود اگه با وضعیت الان آمریکا ما این تکنولوژی رو نداشته باشیم. فقط اگه مسئولین وطن فروش بیگانه پرست ستون پنجمی کثیف مانع نشن و از حماقت مردم سو استفاده نکنن!

  • هارپ!!!!همین هارم پدر همه رو درآورد. زلزله ای که کرمانشاه و به خصوص سرمل ذهاب رو لرزوند از آزمایشهای همین هارپ بود. این همه انسان بی گناه موش آزمایشکایی پروژه هارپ شدن????

   • اون که دیگه کاری به هارپ نداره اون در اثر حرکت ورقه های قاره ای و تغیرات اوناس. انرژی که هارپ برای تحریک جو استفاده میکنه نمیتونه اونقدر قوی باشه که باعث زلزله بشه.

   • ای کاش کمی حرمت قایل بودیم برای خالق توانا.وماکه میدانیم زلزله وزلزال لفظ قرآنی است وکارخودطبیعت وخالقش ومیدانیم فلان زمین لرزه درفلان نقطه ازکشوریاجهان طبیعی نبودبه همان عنوان زمین لرزه بسنده کنیم تابیخودبانام زلزله تهمت ناروابه خالق خودمان که اگرچه قبلاازاین کارهامیکرداماخیلی وقت است قصددوستی داره وتکرارنکرده.جدافقط بگوییدزمین لرزه حال طبیعی بودمیگوییم زلزله صناعی بودمثل مادرهوگوچاوزکه منتظره پسرش بامسیح رجعت کنه که محموداحمدی بااین حرف گولش زدبغلش کردکه این هم صناعی بودمیشودزمین لرزه که تفاوتش این است که زلزله نمازوحشت واجب میکندامازمین لرزه تنهاغسل جنابت البته باعرض پوزش ازادمین سایت اماحقایق رامیبایست گفت چون امواج ای ال اف به شدت روی مغزتاثیرمیگداردودچارغش و وهم یاتشنج وارضاشدن ناخوآگاه به دنبال دارد.که بنده خودم بادوستان وآشنایانی که دراسکاندیناوی ونروژ که درآنجاباکمک هارپ وامواج بدون هیچ قانونی پناهندهان راآذاررادیویی میدهندپرس وجوکرده بودم

  • عزیز من ابرهای باران زا همیشه از جنوب غربی و غرب وارد ایران میشه … یعنی از عراق و ترکیه… نه بلعکس????

   • عزیزهیچ ابری ازایران به سمت عراق نمیرودچون باددرکشورماتنهاازشمال وشمال غربی واردکشورمیشودودرنهایت ابرهای مانندابرهای تبخیرشده توسط لیزرحرارتی دردریاوه ارومیه همه وهمه ازفرازتهران وشهراهای مرکزی به سمت شزق وجنوب شرق کشوررفتندکه تصویربردازی نیزشده درگوگل ایمیج نیزموجوداست حالارییس ستادبحران بگویددریاچه سوراخ است مهم نیست مهم عامل ایجادبحران است که هموطن هستندبادازغرب وشمال غربی واردکشورنیشودمتوجه هستسدعزیزبرادر؟
    ابرازجنوب واردکشورمیشود؟جنوب غربی؟پس چرامنطقه شمال غربی ایران وشمال بابارندگی وبرف مواجه میشود؟حتی نمیتوان گفت ازسمت غرب فقط بلکه ازشمال که بیشتربرودت داذدوشمال غرب که همواره باخودبارداردمحمودبالاعکس متوجه شده بودترکیه هم نخواست پاپیچ بشه چون دریاچه ارومیه بالیزراینفزاردوماهواره غیررسانه ای که تنهافقط محدب ومعلق درفضای ارومیه بودباپرتونورنامریی لیزرحرارتی تابیده شده ازپشت مرزترکیه وحوالی وان صورت گرفت که مابقی به طبیعت وجهت وزش بادوورودآن درکشورسپرده شدکه ازجنوب پاکستان واردآسمان اقیانوس هندوسپس شرق آسیاشدودرآنجاتمامی بارآن تخلیه شدوسونامی وتسونامی رابرای آن منطقه به همراه داشت که عکس های امواج وآب دریادرآن زمان درگوگل ایمیج موجوداست که کافیست نگاهی به آن شودتاتفاوت رنگ میان قسمت های عقبی آب باجلویی درحال جذرومدمشخص کندازآب دریاچه ارومیه فقط هیدروژن واکسیژن خالص راتبخیرکرده بودندکه نمک آن تبخیرنشدوبعدهاهمان بصورت ریزگزدباعث مزاحمت مردم اطراف دریاچه ارومیه شد.دریاچه اگرسوراخ بودنمک ته آب تمام سوراخ هارامیپوشاندومیبست بهمراه رسوبات دیگرآب کثیف دریاچه که ازآن آب مقطرگرفتندتحویل طبیعت شرق آسیادادند.

  • از کی ابر ها از ایران به سمت عراق میرن؟ :\

   • بله همیشه ازغرب وشمال غرب بادابرهاراواردکشورمیکنداماگاهی مثل ماجرای صدام حسین وعلی شیمیایی که حلبچه ایران راخواستندشیمیایی کنندامامسیربادآن روعوض شدخیلی عجیب وخودمردم عراق هم شیمیایی شدن.عملیات کربلای۵هم بخاطرهمین وزش بادبرعکس ومخالف نزدیک بودباشکست مواجه بشه

 2. بیتا قهرمانی

  با سلام
  چند سال پیش که زلزله بم اومد و اون موقع من ساکن کرمان بودم با پروژه هارپ آشنا شدم و کلی هم تحقیق کردم و تنها نتیجه ای که از زلزله بم میتونستم بگیرم همین بود چون علائم پروژه دیده شده بود الان هم مورموری ایلام همین وضعیت رو داره اگه به سایت لرزه نگاری دانشگاه ژئو فیزیک تهران ی سری بزنید هم بد نیست به نظر شما این زلزله ها معنیش چی میتونه باشه؟امیدوارم مسئولین بیشتر از مردم حمایت کنند

  • باسلام

   حضور ارزشمند شما را در تارنمای ایران توانا گرامی می‎داریم.

   باتشکر
   ایران توانا

  • اصلا تمام بدبختی های ما از اول تا الان به خاطر هارپ هست، به جان شما! من خودم دیدم که میگم، کلی هم تو گوگل سرچ کردم بخدا ، قبل از بم هم یک زلزله بد اومد ، تو رودبار بود یا منجیل یادم نیست ، الام کاشف به عمل اومده به خاطر این بوده که یک عده داشتن به هارپ فکر میکردن و طرحش رو مینوشتن

  • سلام دمشون گرم افرین این کارشون بهتر از انرژی هسته ای هست فقط امیدوارم سرمون کلاه نره مثل برجام ! عالیه راستی ما ساکن کرمانیم و متولد همینجاییم! زلزله های هدک که هفته اول ۶٫۱ و هفته بعد صبحش ۶٫۲ و بامداد همون روز ۶٫۱ ریشتری اومد واقعا مردم رو وحشت زده کرد که الان خیلی از مردم حتی عصبی شدن روی این قضایای کرمان! امیدواریم ملت و حکومت باهم باشن و پشت هم داشته باشن تا پیشرفتی حاصل بشه!دمتون گرم انشالله موفق میشیم

 3. باسلام وخسته نباشید خدمت عزیزان
  خیلی خوشحال شدم ک انرزی هرپ را دیدم محققان ایرانی دارن روش کار میکنند. چون من ۲ سال پیش این انرزی رو شنیدم و خیلی دنبالش رفتم ک دانشمندان امریکایی از طریق ارتعاشی یا نوعی فرکانس از طریق این انرزی زلزله سیل طوفان را اکثریت ب اسیا اعمال میکرد. و میتوان گفت ار طریق این انرزی چطور میشود ذهن بعضی از شهرها را پاک یا فرمت کرد. ویا چطور میتوان از طریق این انرزی مسیر هوایی یک کشوررا منحل کرد.. ویا چطور کانالهای یک کشور را میشود مختل کرد.. و هزاران ایده مختلف از طریق این انرزی ……..
  موفق باشید

  • اصیلا گلچین

   با سلام ، تبزیک میگم به هم وطنهای عزیز، واقعا خوب شد به این مساله توجه کردن و اجرا کردن و اینکه خیلی خوشحال نباشید ، ما هنوز از تکنو لوژی روز دنیا خیلی عقبیم ،شما دوست عزیز که میگی اشکال شرعی ، واقعا احساس بدبختی و عقب موندگی میکنم ،چرا نظر میدی ! شما برو نظرتو تو کلاس معارف اعلان کن.

   • اصیلا گلچین

    سلام،لازم دونستم بگم که مردم باید در هر شرایطی از رهبر و دولت حمایت کنه، ما باید به اینها قدرت و توان و انرژی بدیم نه اینکه باعث تضعیف شدن بشیم،مثله این میمونه که ما مسیولیت رانندگی رو به یکی که مطمین و قابل اعتماد بدیم ، بعد که حرکت میکنیم شروع به اذیت کردن و سنگ اندازی کنیم !مستقیم همگی میریم تو دیوار!
    یه نکته جالبو بهتون میگم ، خصوصا به دوستانی که ادعای دانش میکنن، ایا میدونستین حادثه ۱۱ سپتامبر ، قسمتی از این حادثه واقعی نبود ، یک نمایش مجازی بود ، با استفاده از تکنولوژی xxxxx منو ببخشید ،نمیتونم بگم ، فقط اینکه نوع پیشرفته هارپه همراه با تصاویر!به نمایشها و تصاویر هم نمیشه اعتماد کرد ، حتی میشه گفت ما تو جهان واقعی نیستیم !!،،،

 4. ایا میتوان در این زمینه ایده های خود را ارائه داد

  • با سلام

   ضمن گرامی داشت حضور شما در ایران توانا، باید در پاسخ شما بگوئیم که جناب دکتر محمد یزدی که در سمت معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست از این پروژه خبر دادند اکنون در این سمت نیستند. بنابراین شما می‎توانید از طریق زیر ارتباط لازم را برقرار کرده و نقطه نظرات خود را بیان کنید:

   رایانامه دکتر محمد یزدی (معاون سابق سازمان و مجری پروژه): m-yazdi@sbu.ac.ir
   آدرس و شماره تلفن دفتر پژوهش سازمان محیط زیست:
   تهران، ضلع شمالی بزگراه شهید حکیم، بین شیخ فضل ا… و یادگار امام، پارک طبیعت پردیسان، ساختمان مرکزی – طبقه ۶ دفتر پژوهش و توسعه فناوری‎های محیط زیست.
   شماره تلفن: ۸۸۲۳۳۳۷۰ (۰۲۱)

   با تشکر از تماس شما

 5. با سلام و وقت بخیر. اگر امکان داشته باشه ایده هامونو حضوری مطرح کنیم.. خیلی از پیشنهادها ب دردتون میخوره بنظر من از بین جوانان واجد شرایط استفاده کنید تا مسیر پیشرفت و توسعه چندین برابر بشود.. الان خود من ایده های متنوعی دارم ک نمیتونم رو سایت بنویسم و یا پشت گوشی بگم

 6. سلام به نظرتون هارپ میتونه از اومدن ابرها روی کشور جلوگیری کنه ؟ اگر توجه کنید در این مدت بارش های خوبی و زیادی فقط روی اسرائیل و مناطق تحت کنترل داعش و ترکیه داشته ایم که مقداری مشکوک است!!

  • من که کارشناس این حوزه نیستم ولی با اطلاعاتی که این سایت داده و تو سایت های دیگه هم هست قاعدتا باید بشه که ابرها را کنترل کرد و اینکه یه جای خاصی بارندگی انجام بشه…

 7. سلام توی یک مقاله خوندم که طوفان کاترینا ؛ زلزله هاییتی و سیل پاکستان رو آمریکا با استفاده از همین تکنولوژی هارپ بوجود آورده ؟آیا به نظر شما منطقیه که این آزمایشاتو آمریکا روی انسانها و حتی مردم کشورش انجام داده باشه ؟ من که بالشخصه اعتقادی به این قدرت تخیلی هارپ ندارم چون که اگه واقعا ” اینجوری بود تا حالا آمریکا تمام دنیا رو اشغال و تمام دشمناشو از بین برده بود

  • سلام
   من تحقیقات سطحی کردم و فهمیدم ک چندقدرت تو این علم پیشرو هستن
   چین هم یکی از اوناست و خلاصه ک بجز حملات خارجی ، احتمال آزمایشات داخل کشوری هم تو این دنیای پیچیده هست
   علم را هم هیچ وقت دست کم نگیرین

  • رفیق مگه باید بیان جونمو نو بگیرن تا بفهمیم که آمریکا دشمنمونه دارن رو علم پیش میرن. میگن قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.ما هم الان شم کمبود آب داریم چه برسه دو ساله دیگه.اینطور که پیش میریم تا ده سال آینده ایران به بیابان تبدیل میشه.باید هم الان به فکر باشیم نه موقعی که داریم نابود میشیم

 8. بازگشت تون رو تبریک میگم…سایت فوق العاده ای دارید..خدا خیرتون بده

  • کارشناس پایگاه

   با سلام و احترام

   حضور شما را در ایران توانا | پایگاه خبری دستاوردهای ایران، گرامی می‎داریم.

 9. بله آمریکا می تونه با سامانه هارپ زلزله ایجاد کنه اما واسه پاکستان یا از این جورجاها

  به نظرم این که تاثیری چندانی سامانه آمریکایی نذاشته به خاطر کمک روسیه بوده

  اما هرگز نمیتونم فکر کنم که روسیه به ایران در ساخت این سامانه کمکی کرده باشد

  چون اون وقت همه منابع نفتی ما رو تسخیر می کنند

  روسیه خودش از آمریکا هم خطرناک تره

  میتونید در زمان جنگ جهانی سابقه درخشان روسیه رو جستجو کنید

 10. البته نا گفته نماند مرگ دلفین ها در خلیج فارس و مرگ میلیونها ماهی ساردین در سواحل برزیل وزلزله شیلی وسونامی زاپن و زلزله ۸ ریشتری چین ومرگ هزاران کلاغ بطور ناگهانی همه وهمه می تواند ناشی ازپدیده هارپ می باشد وحتی میشه افزایش افسردگی و خشونت ها و بروز سرطانها و و ناقص الخلقه زایی وفرار زنبوران عسل ازکندو ها را به این پدیده ربط داد

 11. سلام …من از سال ۹۰ آزمایشهایی رو در یک محفظه که در آن گل و گیاه و شبه دریا و کوههای سیمانی و گچی بود طراحی کرده بودم انجام دادم و در سطح کم به نتایج قابل توجهی رسیدم اگر این پروژه پیچیده اما در عین حال ساده در ایران اجرایی شود حتی ما می توانیم گرمایی که از خورشید به زمین می تابد رو در ایران وارونه کنیم یا حتی به عنوان مثال حجم آب رودخانه کارون رو که به دریا میریزد رو در همان خط کم کنیم که این خود باعث بالا آمدن سطح رودخانه میشود.تحقیقات من نشان داده که این پروژه تنها در یکی از استانهای مرکزی ایران شدنی است….

 12. سلام خسته نباشید. بنده مقاله و ایده ای در زمینه انرزی هارپ دارم و لازم به همکاری و کمک مهندسین و دکتران با تجربه دارم لطف راهنمایی ام کنید.. واقعا این ایده اذیتم میکنه که یک روزی غربی ها به این ایده دست بیابند اونوقت کشوران مخترع کنندگان با مشکل روبرو خواهد شد بس ازتون خواهشمندم بگید که من این طرح رو کجا اعلام کنم باتشکر وحید چراغی

  • با سلام

   ضمن گرامی داشت حضور شما در ایران توانا، باید در پاسخ شما باید بگوئیم که جناب دکتر محمد یزدی که در سمت معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست از این پروژه خبر دادند اکنون در این سمت نیستند. بنابراین شما می‎توانید از طریق زیر ارتباط لازم را برقرار کرده و نقطه نظرات خود را بیان کنید:

   رایانامه دکتر محمد یزدی (معاون سابق سازمان و مجری پروژه): m-yazdi@sbu.ac.ir
   آدرس و شماره تلفن دفتر پژوهش سازمان محیط زیست:
   تهران، ضلع شمالی بزگراه شهید حکیم، بین شیخ فضل ا… و یادگار امام، پارک طبیعت پردیسان، ساختمان مرکزی – طبقه ۶ دفتر پژوهش و توسعه فناوری‎های محیط زیست.
   شماره تلفن: ۸۸۲۳۳۳۷۰ (۰۲۱)

   با تشکر از تماس شما

   • سلام ,ببخشید
    میشه جواب سوالمو بدید, یعنی شما میفرمایید که با وجود هارپ ما از خطر خشکسالی در امان هستیم ؟؟؟؟؟اخه تازگیا خیلی تخریب زیست محیطی متوجه ایران شده از لخاظ خشکسالی که قابل جبران هم نیست

 13. ایران خیلی به این پروژه نیاز داره و میتونن ازش برای رفع گرد و غبار هایی که از کشور های عربی میاد استفاده کنن چون سالانه داره چندین هزار نفرو میکشه و بسیاری رو به بیماری های ریه دچار کرده و از متوسط عمر مردم هم خیلی کم شده

 14. خدا نگهدارتون باشه و ازتون محافظت کنه توروخدا نجاتمون بدین نزارین شکستمون بدن خشکسالی رو از بین ببرید

 15. خشک سالی های چند سال اخیر و خشک شدن دریاچه ها از جمله دریاچه ارومیه نتیجه حمله با تکنولوژی هارپ به ایران هستش .
  وقوع چند روشنائی عجیب از سمت روسیه نشان دهنده این واقعیت است.

 16. از خدای خودم سپاس گذارم که اگر ایران توانا به این تکنولزی مجهزاست چشم دشمنانمان کور بگذارید دنیابداند
  شیر مردان ایران زمین همیشه بیدارند در هر زمینه ای

 17. ضرغام فیروزی

  کارشناسان روسی عقیده دارند زلزله های هائبتی و بم و یسیاری دیگر زلزله طبیعی نبود

 18. هارپ را میتوان دلیل بطول انجامیدن دوره خشکسالی در ایران دانست

 19. باسلام شهرستان قیروکارزین مدت حدود شش ماه زلزله کمتراز۳ریشتری میومد وهیچکس جوابگو نبود وحتی تواخبار وسایتها هم نمیومد مگر چندتایی که بزرگ بودند وهمه مرددم معتقدبود ند که طبیعی نیست ومسئولین زیر بارنمی رفتند.شای به خاطر سیستم هارپبود سپاس

 20. خداروشکر.این یکی از خوشحال کننده ترین خبرای عمرم بود

 21. توفان کاترینا. مسخره کردین خودتونو. دیگه مثل ما که خود زنی که نمی کنن. اینها نمی دونن چی می گن. دست از افسانه سازی بردارید. ما تکنولوژی عقب افتاده هارپ رو نمی خواهیم چونکه بزرگترین تکنولوزی تغییر اقلیم تو دنیا رو داریم مثلا نابود کردن منابع اب زیر زمینی رودخانه ها دریاچه ها و تالابها. ریزگردها و….. هارپ پیش کارهای ما سوسک هم نیست.اها یادم رفت پارازیتهای سرطان زا و جهش دهنده ژن

  • چرا خودزنی نکنند ، مگر زمانی که گاز فرئون را برای یخچال ها اختراع کردند میدانستند لایه ازن را سوراخ میکند ، سالها استفاده کردند بعد لایه ازن سوراخ شد سالها تحقیق کردند فهمیدند چه گندی زدند ،استفاده از این گازها را منع کردند، تازه زمانی که رادیم کشف شد ، فکر می کردند این فلز یک فلز با قدرت جادویی است و یک جورایی خاصیت شفا بخشی داره ، برای همین در اوایل کشف این فلز یک کتری برقی درست کرده بودن که المنتش فلز رادیم داشت و مردم ساده دل هم میخردن، البته این رو تو یک فیلم مستند نشان میداد، منظور این است که علم بشر ناقص است و صرفا با اختراع یا کشف یک پدیده به تمام ابعاد آن واقف نمیشه و ممکن است مضرات یک پدیده چندین سال دیگر پدیدار شود، از طرف دیگه اتمسفر و آب و هوای نقاط مختلف بر هم اثر میگذارند، ممکن است آمریکا در جایی دیگر با هارپ آسیب ایجاد کند اما بر اساس اثر پروانه ای و پیوستگی وقایع زیست محیطی به یکدیگر در کشور خودشان هم طوفان کاترینا ایجاد شود

 22. امیدوارم مسئولان آمریکایی دوباره یاد هندوستان نکند . (تحریم = هندوستان)

 23. با سلام
  اینجانب علی فروتن ساکن شیراز متولی یکی از موقوفات کشور حاضر به سرمایه گذاری در این زمینه و وقف آن برای استفاده سازمانهایی زیربط هستم. لطفا در صورت لزوم در خدمت هستم.با تشکر ۰۹۱۷۱۱۷۰۵۸۳

 24. اولن بعید که هارپ فقط برای پروژهای آب وهوایی بکار بره دوما استفادهی خیلی زیادی در حوضه ی نظامی دارده سوما شما تکنلوژی کامل استفاده ازون را ندارید وهربار یک جا را باهاش داغون میکنید از جمله بندر لنگه

 25. ماندانا فهيمي

  سلام و درود. با توجه به تمااااامه شواهده موجود اعم از خشکسالیه بی سابقه، سیلهای تابستانی و پاییزی. بارش برف بی سابقه در استانهای کاملا گرم سیر. از بین رفتن دریاچه ها و تالاب ها. شیوع اختلالات فکری و روانی در انسانها، شیوع سقطهای جنین بی واسطه ، از بین رفتنه آبزیان، زنین لرزهای بسیار ، و همه ی مشکلات عدیده در ١٠ ساله اخیر ، فکر نمیکنم شکی در انجام عملکردهای پروژه ی هارپ امریکایی ها در ایران باشد. امیدوارم واقعا ایران با توجه به مقاله ی اقای یزدی قدمی در این راه برداشته باشه اما قبل از اون ، درخواسته توقف این اعمال ضد انسانی و حقوق بشری از طرف سازمان بین المل و همچنین ذکر این موضوع در قطع نامه ی برجام فکر میکنم باید انجام میشد! اینکه چرا این موضوع انننقدر خاموش و گم هست و کسی نه حرفی ازش میزنه و نه اظهاره نگرانی میکنه واقعا جای تامل و تاسف داره. خواهش میکنم بیشتر به این موضوع و آگاه سازی و حتتتما مقابله با این عمل خبیثانه بپردازین. ایران در خطره جدی هست. این سرزمین از بین رفته .

 26. سلام
  با تشکر از سازمان محیط زیست

  چـــــــــــرا از سال ۹۲ تا حال که اسفند ۹۴ هستیم هیچ اتفاقی نیافتاده ؟؟

  آب و هوا تا سال ۸۶ خوب بود… برف مناسب بود …

  با تشکر

 27. اگر این پروژه هارپ در ایران در حد حرف نباشد خوب است ما الان در اصفهان از پائیز تا به حال یه باران نباریده واگر این سیستم هارپ در ایران ساخته شود خیلی خیلی مفید است وگرنه نصف ایران در چندین سال اینده به یه کویر به تما م معنا تبدیل میشود وشهر ها کم کم خالی باید به فکر باشند .تا دیر نشده .متشکر

 28. همش تخیالات است

 29. با استفاده از فناوری فراکنش زمانی ما می توانیم در فضای بین سیارات منظومه شمسی تولید هوا و بخارآب کنیم و با فرآیند کنترل منظومه ای کل تغییرات درون منظومه ای را کنترل کنیم ب استفاده از این تکنیک می توانیم میزان روشنایی و درخشندگی کل کهکشان را شیری را کنترل کنیم

 30. این مسائلی و تصویر تقریبا همه اش همانهایی است که به روسیه اطلاق شده بود و شما ناخواسته به یه پروژه رونده ضد ایران و ایران ستیزی دارید دامن میزنید.

  لطفا مطالبتونو با ذکر منابع قوی انتشار بدید

  تشکر

 31. علیرضا غفوریان

  با سلام’ در چند ماه اخیر شخصا شاهد دو تا سه بار طوفان شدید با رعد و برق مداوم بودم که در دو مورد اسمان بعد از رعد و برق کاملا روشن مانده بود مانند انکه لامپ فلورسنت روشن باشد شب را مانند روز روشن ساخته بود۰ قدرت این بار مغناطیسی چنان بود که صدها و شاید هزاران پرنده کوچک بر اثر پدیده احتمالا برق گرفتگی عمومی نابود شدند شاید عکسهای گنجشکهای تلف شده در سطح شهر بابل را در جراید و فضای مجازی دیده باشید۰ همچنین دو طوفان با سرعت هشتاد و صد کیلومتر مازندران را پیمود و خسارات بسیار وارد کرد۰ هر دو مورد در پنجاه سال عمر اینجانب در شمال بی نظیر بود۰ مخصوصا پدیده عجیب رعد و برف ثابت و بار الکترکی فضا بسیار جال توجه و مخوف بود۰ شاید به تکنولوژی هارپ مربوط باشد۰ لطفا اطلاع رسانی به مراجع تخصصی بعمل اورید۰ قدرت و فشار این پدیده حتما برای سلامتی شهروندان استانهای شمالی نیز مضر میباشد۰

 32. بسیار بسیار خرسندم از اینکه این پروژه در ایران کلید زده شد. خواهشمندم تمام توانتون رو بزارید و این پروژه را به سرانجام برسونید. اگه هر ایرانی روزی هزار ریال به این طرح کمک کنه ما موفق میشیم. حتی اگه شده صندوقی رو به نام صندوق توسعه کشور در سراسر کشور مثل صندوق صدقات بگذارید تا ما هم در آبادانی کشورمون سهیم باشیم.

 33. سلام . چرا روی این تکنولوژی برای ساخت وسیله ای برای دفاع در مقابل هر نوع حمله یا حتی برای حفظ ارامش در منطقه استفاده نشه . فکرش رو بکنین اگه بشه از این دستگاه در مواقعی خطر استفاده کرد و تمامی خطرات رو از بین برد و حتی باهاش بشه تمامی اسمان کشور رو پوشش داد و هیچ وسیله جاسوسی نتونه وارد اون بشه فقط لازمه اش یکم تفکر هست

 34. سلام خدمت همگی
  دوستان پروژه هارپ خیلی خوبه که بلاخره دولت حاضر به صرف هزینه برای این پروژه استراتژیک شده.ولی اینو یادتون نره که امریکا بیش از ۵۰ ساله داره روی این پروژه فعالیت میکنه.به نظر میاد راه مطمنی برای تامین اب کشور نباشه.و بهترین و با امنیت ترین راه ممکن برای تامین اب کشور احداث روخانه از دریای خزر و فارس به سمت داخل کشور و تصفیه اب با راکتور هسته ای میباشد که هم اب کشاورزی تامین بشه هم اب شرب کشور مهمتر از همه اینکه دیگه تحت تاثیر فرکانس خارجی نیست و یه منبع مطمنه

 35. سلام
  ایا میشود زلزله های اخیر در زرند کرمان ناشی از پروزه هارپ دانست ؟

 36. اول باید خدمت اون آقایی که میگن از نظر شرعی باید مد نظر قرار بگیره و…. بگم که یه عمره همه چیزو از نظر شرعی مد نظر قرار دادیم چی گیرمون اومد جز اینکه یه کشور عقب افتاده و جهان سومی شدیم؟؟؟؟ یه عمر ه عوض اینکه بشینیم مغزمونو به کار بندازیم بار علمی خودمون و آیندگانمونو بالا ببریم سطح علمی فرزندان و کشورمون را زیاد کنیم و هزینه صرف تحقیقات علمی کنیم هی الکی خم و راست شدیم هی زجه زدیم و دعا کردیم و دریغ از برداشتن یه قدم ….دریغ از یه ذره تلاش.
  ۵۰سال پیش که آمریکا و بقیه کشور ها تحقیقات روی پروژه ی هارپ را شروع کردن کشور ما داشت چیکار میکرد؟؟؟؟
  او نوقت الان که کشورمون از خشکی داره رو به نابودی میره تازه داریم بیدار میشیم و میفهمیم که چه بلایی ذره ذره داره نابودمون میکنه!!!!! اگه هر ساله این اختلاس هایی که آقا زاده ها میکنن صرف تحقیقات علمی میشد الان ما تو پروژه هارپ از آمریکا هم جلوتر بودیم.
  چقدر ما بدبختیم که کنترل هوا و جو بالا سرمون دست آمریکا افتاده !!! اون وقت مردم خرافی ما گناهان زیاد را علت خشکسالی ۱۰ ساله ایران میدونن!!!!!
  و خدمت اون دسته از دوستانی که پروژه هارپ را خراافی میدونن هم بگم بشر قادر به انجام هر کاری هست و تخیل برای بشر وجود نداره !!!! و هیچ چیزی غیر ممکن نیست چون فکر قدرتمندترین نیروی هستی هست.
  امیدوارم قبل از اینکه کشورمون به یه کویر تبدیل بشه و از بی آبی تلف بشه مسیولین یه فکری بکنند
  نسل های آینده در خطرند!

  • خانم گلنار چه کسی گفته که دین و علم خلاف هم هستن، یعنی هر کی گفت شرعیات رو رعایت کنید ضد علم است….. اساسا این علمی رو که شما اینقدر سنگش را به سینه میزنید را جناب نیوتن یا تسلا یا انیشتین بر قرار نکرده اند و این افراد و سایر دانشمندان فقط این روابط حاکم بر این جهان را کشف کرده اند و اسمش را گذاشته اند علم، اتفاقا وجود علم و روابط علمی اثبات کننده وجود خداست و علم در برابر خدا نیست و بر عکس در طول خداست….اعجاز علمی قرآن زبان زد است، نام دانشمندان مسلمان بر آسمان علم جهان میدرخشد پایه علم امروز غرب را دانشمندان مسلمان نهاده اند، همین الان هم ماشین علمی آمریکا را نخبگان کشورهای در حال توسعه مثل ایران جلو میبرند.
   علم بدون خدا میشود بمب اتمی که بدون اعتنا به هیچ شرعیات و اخلاقیاتی در یک لحظه هزاران آدم بیگناه را به کام مرگ میفرستد.
   شما گفتید دعا کردن و از خدا خواستن و نماز خواندن الکی است در حالی که اعتقاد دارید هیچ چیز غیر ممکن نیست ، پس چطور میگویید خدا غیر ممکن است، خدایی که همه چیز از اوست.یکی همین جهان منظمی که بر پایه روابط حاکم بر آن امکان کشف علوم مختلف ایجاد گشته است.
   شاید عده ای به جای تلاش و تحقیق و آزمایش فقط دعا کنند اما این دلیل بد بودن دعا و پرستش و توسل به خدا نمیشود ، انسان باید هم تلاش کند و هم از خدا بخواهد، خیلی جالب است در مملکتی زندگی میکنیم که پرفروشترین کتاب آن کتاب راز است اما در همین مملکت دعا و توسل و پرتش خدا خرافه قلمداد میشود از جانب همانها که کتاب راز را حفظ کرده اند.
   ضمنا برای شمایی که سنگ آمریکا را به سینه میزنی میگویم مگر آمریکا حکومت لیبرالی ندارد و دین از سیاست جدا نیست، پس چرا اینقدر طوفانهای وحشتناک در آمریکا می آید،

  • پنجاه سال پیش که محمدرضا شاه، بر مسند قدرت جلوس کرده و دروازه‌های تمدن را می‌گشودند!!

 37. با سلام و وقت بخیر
  با توجه به اینکه ، اینجانب رشته تحصیلی ام در مقطع ارشد ( جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری – برنامه ریزی گردشگری منطقه ای ) هست و ماهیت بخشی از این رشته ارتباط مستقیمی با بحث اقلیم شناسی و مسائل و مباحث مرتبط با را دارد که میشود بحث هارپ و تاثیر اون را در صنعت گردشگری بررسی کرد، که بهتره اون بخش حاکمیتی که این بحث رو دنبال می کند این موضوع را در یک سری نشست های علمی در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و همچنین محافل علمی، به اشتراک گذاشته بشود. این قبیل موضوعات واقعا جذاب و جالب هست. و بدرد مقاله یا کار پژوهشی هم می خورد. / با تشکر

 38. باسلام خدمت همه دوستان/ من به سهم خودم از کارشناس پایگاه انتظار بیشتری داشتم چه دوستانی که با نظرمثبت به قضیه نگاه میکنند وچه اونایی که از منظر ابهام یا تردید به مطلب هارپ نگاه کردند اما کارشناس پایگاه تنها با یک خوش امدگویی بسنده کرده اند ودر مقام یک کارشناس کار خود را انجام نداده اند وبیشترترجیح داده اند در این چالش کنار گود باشند تا وسط میدان !!! لطفا در این زمینه فعال تر عمل کنید . ودگر اینکه دوستان عزیز فاصله تخیل تا واقعیت یک قدم محکم است شاید اونایی که مال دهه چهل باشن این مطلب رو تایید کنن که وقتی یک نفر برای اولین بار تلوزیون رو می دید میرفت پشت اونو نگاه میکرد تا مجری را ببینه !!یا اینکه اگر سی سال پیش به ما میگفتند تلفنهایی اومده که احتیاج به سیم نداره (موبایل)برامون باورش مشکل بود یا حتی محال .اماالان حتی نوشتن این مطالب خنده دار به نظر میاد اگر این پروژه تخیل بود کشورهای دیگه براش این همه هزینه نمی کردند. واخر اینکه به فرمایش پیامبر اکرم(ص)اگر علم در ثریا هم که باشد دستانی از مردم پارس به ان خواهد رسید خودتونو باور داشته باشید عزت زیاد

 39. عاشق ایرانم لعنت به آمریکا ،انگلیس و شوروی مرموز

 40. سلام کارشناسی مکانیکم دوس دارم در موضع فعالیت هارپ ادامه تحصیل بدم اگ کسی اطلاعات داره لطفا راهنمایی کنه ممنون

 41. سلام خیلی عالیه این پروژه کلید خورده و انسان با توانایی که داره قادر هست به هر نو ع علمی در راستای جهان هستی دست پیدا کنه چون قدرتش برگرفته از قدرت لایزال است من به شخصه خیلی از این پروژه هارپ خوشم اومده و علاقه فراوان به نحوه تشکیل آن و مدیریت تولید و ساخت آن را دارم با توجه به رشته درسی من که مدیریت ساخت پروژه ها میباشد زنده باد ایران و ایرانی

 42. صمیمانه از سایت خوبتون سپاسگزارم

 43. سلام تلاش بر این باشد همانند پروژه هسته ای وارد مسایل حاشیه ای دور و نزدیک نشود حضرت محمد (ص) فرمودند: کارهایتان را با عجله مخفی وکوچک بشمارید

 44. سلام اگه قرلر باشه پروژه هارپ در کنار بارور کردن ابرها، نتیجه های بدتری مثل نابودی پرندگان و یا ایجاد زلزله و غیره را در پی داشته باشه، بهتر اصلا انجام نشه و با روشهای بی ضرر ار مشکل کمبود آب برطرف بشه

 45. دانش اگر در ثریا باشد مردمی از پارس به آن دست خواهند یافت . پیامبر اکرم(ص)

 46. سلام و تشکر از سایت خوب و مفیدتون.

 47. ممنون از مطالب خوبی که در سایتتون قرار دادید

 48. با سلام
  بنظرم اگر بر روی این تکنولوژی بصورت اساسی کار شود که لااقل بتوانیم واکنشی در جهت مخالف آن انجام داده و اثرات امواج را خنثی کنیم خیلی مهم خواهد بود .
  به هر حال خوشحالم که ایران بر روی این موضوع کار میکند . یعنی امیدوارم که در حال تحقیق و پژوهش باشند .
  دانشمندان ما نشان داده اند که میتوانند.

 49. ایران دچار خشکسالی شدید شده و این رو با مقایسه امسال با سال ۸۳ بکنید متوجه میشوید!!!
  پس چرا مسئولان کاری نمیکنند که طبیعت و محیط زیستمان حفظ شود؟؟؟

 50. ممنون از توضیحات کاملتون عالی بود

 51. سلام و سپاس از سایت خوبتون.

 52. ممنون از مطالب خوبتون

 53. سلام ممنون از سایت خوبتون. موفق باشید.

 54. سلام هرچند یادها مثل خود صفحه درباره ما سایت شما که یک چیز میگه اما آمار الکسا و امثالهم چیز دیگه که کاریش هم نمیتوانید بکنید !
  اما در مورد فقط هارپ یا مثلا در صورت نیاز به منابع اطلاعاتی علوم ممنوعه مربوطه همچنین آموزش عالیه اعلام آمادگی به همکاری افتخاری میکنم جز بعد اجرایی آن به دلیل محدودیت های دولتی که ان اس ای بین من و شما تعریف نموده که به هر حال اطلاعات لازم برای شما که در ویکی پدیا و شیع… نیوز و خود وبلاگ رسمی شخص از ثریا گاهی عامدانه ناقص و گاهی حتی کاذب و گاهی وارونه تعریف شده را تا حد نهایی و بالاترین سطح میتواند دستخوش ارتقا اطلاعاتی منطقی قرار دهد که عقل سلیم هیچ وقت در یک شبکه مثل اینترنت حداقل دنبال سرنخی از منابع اطلاعاتی مربوط آن یا قرقره خود نخ نمیگردد.
  موفق باشیم
  س پ رضا – ر
  ۰۹۱۹-۰۹۱۹۰-۸۲۲

 55. متن ارسالی قبلی حق و مجور برای ویرایش حداقل حذف ۲خط بدی آم و یک کلمه اول سطر بعدی را به شما ادمین محترم را قایل شده

 56. سلام ممنون از سایت مفیدتون.

 57. سلام و تشکر از سایت و مطالبتون.

 58. سلام ممنون از مطالبتون.

 59. پروژه هارپ در ایران؟!!!
  اگر توجه داشته باشید آغاز این پروژه در ایران با خشکسالی و وجود ریزگردها در آسمان خوزستان و حتی سایر استانها فاصله چندانی نداشته و احتمالا این بلاهای به اصطلاح خودشون طبیعی رابطهء مستقیم با این پروژه لعنتی داره..
  مگه ۱۶۵ ملیون سال از عمر این سیاره که ما توشیم نمیگزره و تا همین ۲۰ سال اخیر هیچ مشکلی وجود نداشته و الان نیازمند این نیروهای شیطانی شدیم؟؟
  یعنی اگر این پروژه ها رقم نخوره انسان از تشنگی و گرسنگی میمیره؟؟؟

 60. سلام ممنون از سایت مفیدتون. موفق باشید.

 61. باسلام
  وضمن تشکر از سایت خوبی که دارید
  برای شما ارزوی موفقیت داریم

 62. سلام و آرزوی موفقیت برای سایت خوبتون.

 63. مفتاح رهنورد

  از سایت خوبتون استفاده کردیم.

 64. واقعا تعجب میکنم این همه دکتر و مهندس اینجا جمع هستند و بجای اینکه کاری برای مبارزه با این جور طرح ها و عوارضش بشه،همه به به و چهچه میزنن از راه اندازی در ایران. اگر واقعا درست باشه سوختن دلفین ها و حیوانات و….. واقعا برای چی؟ ما چیکار داریم میکنیم با زمین.؟ گند کاری های خودمونو میزاریم پای بدی آب و هوا و خشکسالی!!!!!!!!میگن زلزله بم، ینی مردن اون همه آدم فقط برای تست یا آزمایش یا هرچیز کوفتیه دیگه بوده مهم نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ما داریم با خودمون و آیندگانمون و زمین چیکار میکنیم.

 65. ضمن عرض خسته نباشید خدمت مدیریت سایت ,مطلبتون بسیار مفید و کاربردی بود, سپاس گذارم.

 66. نرم افزار crm

  ممنونم از سایتتون.

 67. باشگاه استقلال

  سلام و تشکر از مطالب کاربردیتون.

 68. باتشکروممنون

 69. تشکر از مدیر محترم

 70. اپل آیدی ارزان آمریکا

  با سلام . مطالب عالی بودن
  موفق باشین

 71. قالب وبلاگ رایگان

  سلام و سپاس فراوان از مدیر سایت

 72. sghسلام . مطالب عالی و . کاربردی بودن
  ممنون از مدیر محترم

 73. سلام
  عالی بودن
  موفق و پیروز باشین

 74. دانلود تلگرام

  سلام و صد درود
  پیروز و دولتمند باشید

 75. آفرین ماشاءالله بچه های حیدر کرار به رهبری رهبری قدرتمند آیت الله خامنه ای با دانش روز آمریکا را نابود میکنند به خدا شما سربازان حضرت مهدی ع هستین شما جنگجویان خدایید پس در مقابل آمریکای جنایتکار جوری شمشیر بزنید که عرب ورومیان دیگر ملل متحیر بمانند وقت اون رسیده که شما که از قبیله بنی هاشمین دست به شمشیرتون ببرید ماشاءالله

 76. دوربین مداربسته

  سایت خوبی دارینننننننننننننننننننننننننننننن

 77. سلام
  ماهم باید با همکاری واستفاده از مغزمان بر روی پروژ برزگ هارپ کارکنیم و از این دانش بزرگ غافل نمانیم.تحقیاتی که من انجام دام به جای رسید که هارپ با استفاده از بالا بردن امواج رادیوی ومتمرکز کردن ان در قسمتی از جو زمین و برگشت قدرتمند ان میتواند حتی بر روی مغز انسان ها نیز اختلات ایجاد کند پس ما نباید غافل بمانید زیرا دشمن در کمین است ما باید دانشمندان مربوطه راجذب کنیم تا بتوانیم در این پروژه پیشرفت کنیم
  با تشکر از سایت خوبتون

 78. سلام
  ماهم باید با همکاری واستفاده از مغزمان بر روی پروژ برزگ هارپ کارکنیم و از این دانش بزرگ غافل نمانیم.تحقیاتی که من انجام دام به جای رسید که هارپ با استفاده از بالا بردن امواج رادیوی ومتمرکز کردن ان در قسمتی از جو زمین و برگشت قدرتمند ان میتواند حتی بر روی مغز انسان ها نیز اختلات ایجاد کند پس ما نباید غافل بمانید زیرا دشمن در کمین است ما باید دانشمندان مربوطه راجذب کنیم تا بتوانیم در این پروژه پیشرفت کنیم
  با تشکر از سایت خوبتون

 79. خرید بلیط هواپیما

  بسیار عالی

 80. متشکرم ازتون

 81. سلام
  مرسی متشکر

 82. سازه سبک ال اس اف

  سلام
  با تشکر از سایت خوبتون
  موفق باشید

 83. درب اتوماتیک شیشه ای

  سایت خیلی خوبی دارین

 84. لوازم آزمایشگاهی

  سلام از سایت خوبتون ممنونم

 85. چه به خاطرهارپ بوده یانه عذاب الهی بوده وابرزلزله ونورهای مشکوک هم فرشته اند واینقدراین پروژه وآمریکا وروسیه رابزرگ نکنیدفقط الله اکبر

 86. سوالات دوران عقد

  سایت خیلی خوبی دارین

 87. اجرا شدن این پروژه تو کشور ما مطمئنا گامی بلند در راه هر چه بیشتر توسعه پیدا کردن میتونه باشه

 88. واقعا خوشحال شدم وقتی فهمیدم ایران عزیز من هم داره تلاششو بیشتر میکنه تا قدرتهای غرب هم بدونن ابرشون داره حذف میشه به نظر من سیستم هارپ در فضای ۳ بعدی کار نمیکنه چونکه برای تاثیر گذاری بر الکترونهای لینوسفر باید با خود الکترونهای لینوسفر این کارو بکنیم چون این عملکرد چند بعدیه که از درک ما خارجه .

 89. منم یه پروژه دارم که میتونه مشکل کم آبی ایرانو کلا حل کنه ولی متاسفانه با وجود تایید و ثبت کردنش هنوز نتونستم عملیش کنم . تو روش من از هلیکوپتر و بیست نفر جوان که آبجوی زیادی نوش کردن استفاده میشه . روش کار شاشیدن از ارتفاع هزارو صدو پنجاه متری روی سر و صورت شما عزیزان دانشمند هستش که حتما اگه بی آبی رو حل نکنه حال شما دانشمند نماها رو خوب میگیره . برید حال کنید

 90. انجام شدن پروژ هارپ ( انقلاب در هوا زیستی و جنگ های منفی روانی )توسط چندین کشور از جمله امریکا .. روسیه .. چین .. کانادا .. انگلیس و ا…. جهان رو به سوی

  نابودی بشریت خواهد رفت باز سازسی هارپ در کشورها که به شرایط جوی هوا و امور الکترو مغناتیسی کارکرد دارا هستن

  روی روان و اعصاب و از جمله ناباروری های متعدد در زنان و مردان ..جهان به سوی نابودی خواهد رفت در اینده نه چندان دور

 91. با سلام به نظر من ایران خودش پروژه هارپ رو داره و حتمن داره همانطور که انرژی هسته ای رو داره
  اما درست مصرف میکنه یا نه اونی بر میگردد به اتفاقاتی که داره میافته خشکسالی از بین رفتن جنگل زلزله های شدید از بین رفتن موجودات جنگلی و..

 92. من تا حالا تو اینکه واقعا هارپ توی زلزله ها و … تاثیر داره چند بار نظرم عوض شده و توی یه سایتی نظر یکی از دوستان رو که خوندم به کل به این ننیجه رسیدم که نمیتونه تو مرگ دلفینای خلیج فارس و زلزله ها دست داشته باشه(کاملا علمی و منطقی) ولی پارسال تو شهر خودمون خیلی زمین لرزه پشت سر هم میومد طوری که دیگه کسی تو خونه نخوابید و همه بیرون بودن شکر خدا زیاد شدت نداشتن ولی تو این ده ساله اخیر به یکباره عوض شدن اب و هوای ایران و این ادعا های امریکایی ها درباره کاربردای هارپ به شک افتادم البته فکر نکنم این تکنولوژی به قدی توان داشته باشه که بتونه زلزله ای مثل هاییتی رو راه بندازه (حساب کنید چقدر انرژی میخواد توی اون انتنا جمع شه بره به اسمون و دوباره برگرده بره به عمق ده کیلومتری زمین که مرکز زلزله بوده بعد توی چند ثانیه به سطح زمین برسه حداقل چندین روز طول میکشه تا این انرژی تولید شه تازه بازدهیشم صد در صد نیست و اینکه این همه انرژی از این انتنا صادر شه واقعا ممکن نیست و حتما منفجر میشن بهترین سندش که غیر طبیعی نبوده همه که به یک باره از زمین به سطح بیاده چون نمیشه که چند روز انرژی انتقال پیدا کنه بره زیر زمین از اسمون بعد از چند روز که جمع شد به سطح بیاد زیر زمین که دکمه نداره دیگه) در رابطه با دلفینا هم نظر شخصی خودم اینه بازم میگم نظر شخصیم چون جانور شناس نیستم اینه که اگه این امواج هارپ باعث سوختن دلیفا شده بود چرا دیگر ماهیا نمردن؟ بنظرم دلیل معقولش همین صیادا بوده باشه البته عدم اعتقاد من به این تکنولوژی فقط در این رابطه ها بوده و فکر کنم که امریکا الکی این تکنولوژی رو برای ترسوندن مردم خیلی خیلی بزرگ نشون داده اما فکر کنم که این تکنولوژی در کنترل حرکات ابر ها ایجاد سونامی(در رابطه با سونامی و ربطش به هارپ زیاد تحقیق نکردم) بارش باران و راه انداختن سیل یا حتی زمین لرزه های خفیف(مطمعن نیستم) موثر باشه.

  ببخشید اگه سرتونو درد اوردم اگه غلط املایی داشتم به بزرگی خودتون ببخشید.

 93. سخن، گروه سیاسی: پدیده های مختلف آب و هوایی در گوشه گوشه ی جهان در حال رخ دادن است در حالی که بخشی از کره زمین و حتی در کشور خودمان، درگیر خشکسالی و کمبود شدید باران شده است در گوشه دیگر از جهان و کشورمان باران ها و سیلاب های گسترده جان انسان ها را می گیرند. روند سریع بیانی شدن سرزمین های نیمه سبز و مراتع در اقصی نقاط جهان و خشک شدن دریاچه ها و کمبود منابع آبی به مشکلات بسیاری برای انسان در سال ها و دهه های پیش رو به همراه خواهند آورد.

  بسیاری اعتقاد دارند یکی از منابع ناامنی و حتی رخداد جنگ های بزرگ در آینده ای نه چندان دور موضوع آب و منابع آبی خواهد. حتی اکنون نیز گوشه ای از این منازعات را در منطقه خود شاهدیم و در شرق کشورمان دریاچه هامون به علت رویه های مقام های افغانستان به صورت مقطعی دچار مشکلات زیست محیطی می شود. آیا همه این مشکلات دلیلی غیر دست اندازی بشر بر محیط زیست و تلاش برای کنترل همه جانبه زمین و زمان دارد؟

  مطالب زیادی در زمینه جنگ بر سر آب و هوا منتشر شده است اما کتاب “زمین؛ جنگ ها بر سر اقلیم” بلایای طبیعی به ویژه در زمینه آب و هوا را از جمله مشکلات بشریت و کلیه جانداران روی زمین می داند، ریزش یخچال های طبیعی به درون دریاها، افسردگی و تغییر رفتار خرس های قطبی و بسیاری از اتفاقات درحالی رخ می دهند که هنوز هم دودکش های منازل و کارخانه های ساخته درست بشر هوا را آلوده می کنند و حتی هواپیماها نیز حتی این آلودگی را بر فراز آسمان و نقطه ای که در دسترس انسان به طور طبیعی نیست انتقال می دهند.

  کتاب فوق در دوره ی معاصر، مراحل نابودی آب و هوا به وسیله انسان را بر می شمرد که نخستین مورد آن در بارش باران های اسیدی در دهه ۱۹۷۰ میلادی مطرح شد که برای اولین بار آب و هوا به موضوع سیاسی مهمی تبدیل شده بود و دانشمندان هشدارهای ابتدایی را در این زمینه و به خصوص اثرات گرم شدن زمین صادر کردند. دومین دوره از این نگرانی ها در دهه ۱۹۹۰ میلادی رخ داد و اجلاس “ریودوژانیرو” مهمترین رخدادی بود که برنامه اقدامی برای موضوع تصویب شد اما چندان به طول نینجامید. اخیرا نیز پدیده های آب و هوایی مطرح شده اند نه تنها به علت پدیده گرم شدن که خود موضوعی بسیار پراهمیت است و تقریبا همه کشورها در مورد آن مسئول و به نوعی مقصر هستند، بلکه پدیده دستکاری در طبیعت به یک موضوع داغ سیاسی و به نوعی جنگ کشورهای صاحب قدرت و به ویژه آمریکا علیه بقیه جهان تبدیل شده است.

  در سال ۲۰۱۰ وبسایت رادیو آزاد اروپا به نقل از دانشمندان روسی هشدار داد که ایالات متحده اروپا از ابزار آب و هوا به عنوان یک سلاح سری استفاده کرده و می کند. گرمای بی سابقه مسکو و دیگر کشورهای همسایه روسیه در آسیای مرکزی در تابستان آن سال باعث شد که دانشمندان روسی به چنین نظریه پردازی روی بیاورند.

  “آندری آریشف” معاون بنیاد فرهنگ استراتژیک عنوان داشت سلاح های آب و هوایی به گونه ای هستند که می توانند به اهداف خود برسند و باعث قحطی شدید، نابودی غلات و بسیاری از پدیده های دیگر در کشورهای هدف شوند.

  گرچه این دانشمند بعد از این مقاله آن را فرضیه ای عنوان کرد که می توان در وقوع آن تردید داشت اما دلیل چنین سخنانی گرمای حدود ۳۹ درجه ای مسکو بود که برای این کشور کاملا بی سابقه بوده است. شاید هوای بسیاری از کشورها هم گرم تر شده بود اما اینکه کشوری در بخش های بالایی نیمکره شمالی به چنین مشکلی دچار شود جای سوال دارد.

  آریشف در مقاله خود به پدیده “هارپ” نیز اشاره کرده و این گونه اقدامات را در مورد دستکاری در آب و هوا به آمریکا نسبت داده است حال آنکه اتحاد جماهیر شوروی در زمان گذشته و روسیه فعلی نیز در این زمینه بیکار نبوده اند.

  پدیده هارپ مخفف برنامه تحقیقاتی با عنوان انگلیسسی High Frequency Active Auroral Research Program است که به معنای لغوی برنامه تحقیقاتی فرکانس های بالای فعال شفقی می باشد. به طور کلی این برنامه عبارت است از تلاش هایی برای ایجاد تغییرات در یونوسفر که دورترین و ناشناخته‌ ترین بخش جو در فاصله بین ۵۰ تا ۱۰۰ کیلیومتری زمین است. هارپ این کار را با امواج رادیویی فرکانس بالا که توسط رادارهای خود منتشر می‌کند انجام می‌دهد. بخشی از این امواج در ارتفاع ۱۰۰ تا ۳۵۰ کیلومتری از سطح زمین جذب شده و باعث افزایش شتاب الکترون‌ها در آن منطقه و در نتیجه گرم شدن یونوسفر می‌شوند. امواج آنتن ها پس از اصابت به یونوسفیر و بازگشت به زمین قادر می شوند نه تنها به عمق دریا بروند بلکه فراتر رفته و به اعماق زمین نیز وارد شوند.

  در واقع در واکنش به ارسال امواج از زمین، یونوسفر واکنش نشان می دهد و فرکانس های فوق کوتاهی تولید می کند که پس از اصابت به زمین به داخل آن نفوذ کرده و می تواند انواع پدیده های زیست محیطی را ایجاد کنند و حتی با استفاده از این فرکانس های فوق کوتاه و نیرومند، زمین زلزله و خرابی را باعث شوند. علاوه بر استفاده های تحقیقاتی در مورد شناخت اعماق زمین و معادن و کانی های موجود در آن، این دانش علمی می تواند باعث ایجاد سونامی، خشکسالی، آتشفشان، سیل های عظیم و طوفان های بزرگ شود.

  گرچه موضوع هارپ و دیگر پدیده های شبیه به آن همیشه با یک پاسخ نفی کننده یعنی تئوری توطئه به حاشیه رانده می شوند اما این دانشمند روسی و بسیاری از متخصصان اعتقاد دارند که آفرینش چنین اسلحه های نوینی که می توانند به صورت ناشناخته باعث مرگ هزاران انسان و یا نابودی یک سرزمین و محیط زیست شوند امری غیر قابل باور نیست. وی فضاپیمای X-37B آمریکا را که در آوریل ۲۰۱۰ به فضا پرتاب شد نیز یکی از اسلحه های مخفی امریکا در همین نوع دستکاری ها می داند که با استفاده از تسلیحات لیزری، زاردخانه ای از تغییرات آب و هوایی را برای پنتاگون در دشمنی با دیگر کشورها در اختیار این کشور قرار می دهد.

  البته هارپ به پژوهش های سال های دهه ۱۹۴۰ مربوط است و حتی گفته می شود این سلاح در جنگ ویتنام و ایجاد بارش های شدید و یا تولید ابر برای پوشش استفاده می شد.

  وبسایت ۲۱st Century Wire نیز چند ماه قبل در مقاله ای کنترل آب وهوا، تغییرات آن و دیگر موضوع های مربوط را از نگرانی های نوین جهان بر می شمرد و اعتقاد دارد که زمستان سخت در بسیاری از مناطق جهان از جمله در آمریکا ممکن است نشان از قدرت هایی باشند که آب و هوای جهان را از طریق روش های مختلف در کنترل خود گرفته اند. اکنون برخی وقایع همچون باران های سیل آسا، سونامی، طوفان، قحطی و کم آبی و حتی زلزله را با پدیده هارپ مربوط می دانند، ممکن است حتی پدیده ها و توانایی های دیگری در اختیار برخی کشورها باشد که فاش نشده اند و دلایل برای دستکاری بشر در آب و هوا را اثبات کنند.

  در سال ۱۹۸۷ دو دانشمند آمریکایی با نام های “برنارد ایستلوند” و “سایمون راموس” عنوان داشتند که می توان از امواج مغناطیسی پرقدرت، تشعشعات الکترومغناطیسی را شبیه به هارپ ایجاد کرد.

  اخیرا جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با دانشجویان در جاکارتای اندونزی اعترافی تلویحی انجام داد و گفت تغییرات آب و هوایی ترسناک ترین تسلیحات کشتار جمعی جهان هستند. وی در سخنانش به طوفان های بزرگ همچون طوفانی که فیلیپین رخ داد اشاره کرد. البته برخی دانشمندان اعتقاد دارند طوفان در فیلیپین حاصل طوفان امواج مایکروویوی بود که نتایج سیاسی را نیز برای این کشور به همراه داشت.

  مایکل شوسودووسکی نیز در مقاله ای با عنوان مراقب آزمایش های آمریکا با تسلیحات آب و هوایی باشید بیان می دارد که تسلیحات آب و هوایی از تغییرات آب و هوایی جدا فرض می شوند. آمریکا آزمایش های زیادی را با هارپ انجام می دهد و در تلاش است تا خطوط ارتباطات رادیویی را بشکند و به وسیله راکت ها و تاسیسات فضایی در شبکه های برق اختلال شدید ایجاد کند و بر سلامت روانی مردم یک منطقه تاثیر بگذارد.

  به نظر یک کارشناس نیروی هوایی آمریکا، دستکاری در اقلیم هر منطقه می تواند آمریکا را بر آن منطقه مسلط کند در واقع این ها سلاح هایی برای تسخیر زود هنگام منطقه با بی ثبات سازی اقتصادی، کشاورزی و زیست محیطی هستند.

  اعتراف مهم دیگری که دولتمردان آمریکایی در این زمینه انجام دادند در سال آوریل سال ۱۹۹۷ به وسیله “ویلیام کوهن” وزیر دفاع ایالات متحده انجام شد. خلاصه گزارشی که در بولتن این وزارتخانه منتشر شد به نقل از وی آورده است: دیگران مشغول تروریسم از نوع زیست محیطی (eco- type of terrorism) هستند تا بتوانند آب و هوا را تغییر دهند و با استفاده از امواج الکترومغناطیسی باعث زمین لرزه و آتشفشان شوند.” جالب اینجاست که برخی از سازمان های پیش بینی آب و هوا که بسیار دقیق عمل می کنند نیز از این دانش استفاده می کنند.

  در سال ۲۰۱۳ سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) مبلغ ۶۳۰ هزار دلار را در آکادمی ملی علوم بر روی برنامه تکنیک های تغییر محیط زیست سرمایه گذاری کرد.

  وبسایت گلوبال ریسرچ نیز حدود یک سال قبل در مقاله ای به استفاده از تسلیحات الکترومغناطیسی به عنوان اسلحه ای سری برای تغییر و یا بازسازی آب و هوا اشاره دارد و می گوید، “این یک نظریه بر اساس تئوری توطئه نیست حتی این تسلیحات و از جمله آن ها هارپ باعث نگرانی اتحادیه اروپا نیز شده است زیرا باعث آسیب های جدی به سلامت جامعه و محیط زیست می شود.” این نقل قول حتی در تلویزیون سی.بی.سی. کانادا نیز پخش شد و دو فیلم مستند ۱۵ و ۴۵ دقیقه ای نیز در شبکه فوق و شبکه تاریخ در کانادا به هارپ و استفاده و اثرات آن پرداختند.

  این مقاله می افزاید برخی از برنامه های مختلف دولت ها به دلایل امنیت ملی سری نگاه داشته می شوند اما اکنون شکی وجود ندارد که سلاح های الکترومغناطیسی تولید می شوند و حتی با گذشت بیش از ۶۰ سال از مطرح شدن موضوع هارپ، هنوز هم بر روی این پدیده پژوهش هایی انجام می شود تا علاوه بر استفاده ارتباطی در حوزه های صلح آمیز و حتی دفاعی نیز از این دانش استفاده شود.

  این مقاله بمب سونامی در پروژه سیل (Project Seal ) را با بمب اتمی در پروژه منهتن که باعث تولید اولین بمب اتمی و استفاده از آن در جنگ جهانی دوم علیه ژاپن شد مقایسه می کند و به نقل از روزنامه نیوزلند هرالد می نویسد، برخی از مقام های ارشد نظامی آمریکا اعتراف کردند که اگر زودتر در زمان جنگ (جهانی دوم) این توانایی کشف می شد و می توانست همچون بمب اتم تاثیرگذار باشد. این مقامات از آن به عنوان بمب سونامی نام بردند.

  با همه برچسب هایی که به این اظهارات هراس انگیز زده می شود هنوز هم بسیاری از اندیشمندان در سراسر جهان اعتقاد دارند زلزله در هاییتی، سونامی در اندونزی و طوفان کاترینا در آمریکا از یک منشا و آن هم امواج الکترومغناطیسی و هارپ ( به صورت برنامه ریزی شده و یا حتی ناتوانی از کنترل یک عملیات سری) سرچشمه می گیرند. حال آیا نمی توان وقایعی همچون خشکسالی و بی آبی در کشورمان و طوفان های شن و ذرات معلق مضر در هوای شهرهای بزرگ و کوچکمان را به عوامل انسانی مربوط دانست. حال نباید شک کرد که چرا زلزله های خفیف متعددی در حاشیه شمالی خلیج فارس و به ویژه شهرهای اطراف نیروگاه اتمی بوشهر – که بسیاری از کشورهای غربی و غیر غربی چشم دیدن آن را ندارند – رخ می دهند؟ چرا خاورمیانه از زمان حضور آمریکایی ها در منطقه درگیر خشکسالی، کم آبی و گرد و غبار بی سابقه شده است؟

 94. در این مقاله تصریح شده به سقف اسمان دقیقا چیزی که ایات قران گفتن که اسمان رو همچون سقفی محفوظ برافراشتیم اما جالبه بدونید اسمان واقعا مثل سقفه و اخیرا ناسا به کرار اعتراف کرده که نمی تواند از مدار نزدیک زمین بالاتر برود و معاونا پژوهشی امریکا و خیل کسان دیگر سفر به ماه رو یک دروغ اعلام کردند .میشه یه نتیجه گرفت اونم اینکه اسمان واقعا یه سقف هستش و ما شیعیان که از دریای روایات امامان معصوم بهره مندیم جالبه روایت داریم که امام رضا در حدیثی معروف به گنبد اسمان زمین رو به کف دست و اسمان رو به سقف گنبدی شکلی روی اون تشبیه میکنن که راه خروجی نداره . و همین طور امام علی در نهج البلاغه در خطبه معروفش راجع به گردش ماه و خورشید و یه سوال واقعا ایا ایه ای داریم که در اون به گردش زمین اشاره شده باشه ؟ اصلا نداریم اینها فقط میتونه یه دلیل باشه اونم اینکه زمین تخته نه کروی حتی این لایه یونوسفر که بازتاب میکنه امواج رو اگه میتونن ازش رد بشن پس امواج هم عبور میکنن نه اینکه بازتاب بشن در مورد زمین گرد اما تخت تحقیق کنید که رابطه با ظهور دارد

  • سلام
   به اظهار نظر شما فقط یک تبسم زدم
   درزیر سایه دین ومذهب کمین نکنید و مانع پیشرفت علم نشوید رفتن به سایر کرات ماه و….دروغ نیست شبیه سازی ژنتیکی و ساخت بمب اتمی و هارپ و جنگنده های پیشرفته و موشک و قطار با باسرعت مافوق دروغ نیست
   پیامبران وامامان مخالف پیشرفت علم نبودن
   برسد بشر بجایی که جز خدا نبیند
   یک حقیقت هست نه فقط روحی
   حقیقت علم را قبول کنید سفرهای انسان به سایر کرات دروغ نیست برادر

 95. کرامت سلیمی

  برای کشف واقعیات و حقایق باید علاوه بر معارفی که در اثر مشاهده مستقیم
  به دست می اوریم از یک منبع نامرئی و تعریف نشدنی که در اصل همان ضمیر
  ناخوداگاه ماست کسب اطلاع نماییم.
  با سلام و احترام

  ابتدای نوشته را مدخل می نامم نه مقدمه و حال انکه مقدمه ای بیش نیست
  .بدان امید که شما روزنامه نگاران و اصحاب رسانه را که از روی اخبار و
  موضوعات خیلی سریع عبور می کنید در یک مورد بخصوص به تأمل و تفکر
  بیشتر وادار نمایم.
  قبل از هر چیز بر این نکته اصرار می ورزم که مدعی نیستم که در نوشتن
  مقالاتم خود را کامل و بی نقص می دانم اما در راستای حل مشکلات جامعه
  تمام وجهه همت خود را
  .مخصوصا” بر بیان حقایق گذاشته ام و به امید خدا مقاله مربوط به مدیران
  را با بیانی نرمتر خدمتتان خواهم فرستاد همجنین مقاله ای نیز باره دروغ
  بودن
  وجود سلاح هسته ای نوشته ام که نتیجه حدود ۳۰ سال
  .مطالعه و تحقیق و تفکر است.
  بی تردید فریبکاری قویترین سلاح در زرادخانه قدرتمندان است و در هر زمانی
  صاحبان قدرت و مقام برای تسلط بیشتر بر جامعه به انواع ترفندها و نیرنگها
  متوسل می شوند.
  بهترین راه برای کنترل جامعه ایجاد ترس میباشد. کاری که والدین ما از
  کودکی با ما اغاز میکنند همان مسأله لولو خورخوره ، ساده ترین راهی که
  همیشه جواب داده است. لولو خورخوره های امروز ، بمب اتم ،
  گرمایش جو زمین ، موجودات فضائی ، هارپ و غیره.
  .
  دانشمندان زیادی به شکل مزدور تحقیق میکنند با چه خوراک و مواد شیمیایی و
  یا امواجی میتوان مردمی بزدل و نادان تربیت کرد.
  در تمام فیلمهای هالیوود این ترس به شما القا میشود و در نهایت در انتهای
  فیلم با درایت دولت امریکا این مشکل حل میشود و با خیال راحت پس از دیدن
  فیلم به تخت خواب میروید
  در بچگی در پناه پدر و مادر و در سنین بالاتر در پناه امریکا و یا دولت خاص.

  در قدیم هر سپاهی سعی می کرد در دل سپاهیان مقابل ترس و وحشت ایجاد

  کند. یکی شاخ گوزن برسر می گذاشت، یکی دیگر پر عقاب یا لاشخور و یا پرندگان

  دیگر را بر سر خود می بست، و عده ای هم بر روی بدن خود خالکوبی و رنگ

  امیزیهای عجیب و غریب و ترسناک همراه با صدای طبل ایجاد می کردند تا

  وحشتناکتر به نظر برسند.

  معادل با ان نمایشنامه های سپاهیان قدیم در دنیای امروز ملتها را با
  چیزهایی همچون بمب اتم ، بمب هیدروژنی، هارپ ،مثلث برمودا و این قبیل
  موضوعات می ترسانند.

  صاحبان قدرت و صاحبان سرمایه برای کنترل جهانیان دروغهای زیادی را به
  ملتها باور دادند .هم دروغهای علمی و هم سیاسی و اجتماعی.

  نمونه بارز دروغهای سیاسی افسانه هولوکاست است که حدود ۷۰ سال در باور
  ملتها بود اما سرانجام این دروغ لو رفت و تبدیل به یک افسانه
  کهن شد.
  هنگامی که افسانه هولوکاست لو رفت باعث اشفتگی و نگرانی شدید سازندگان
  این داستان و طرفدارانشان شد و همین نشان می دهد که چه هزینه هایی کرده
  بودند تا این دروغ بزرگ را در باور ملتها بگنجانند.

  در مورد دروغهای علمی نیز داستان همین است. وقتی اطلاعات غلط در ذهن
  افراد ریخته شود در تجزیه و تحلیل موضوعات دچار مشکل و در نهایت باعث
  تحلیل رفتن انرژی مغزی شده و راحتتر مهندسی وهدایت ذهن شده و در مسیر
  خواسته قدرتمندان جهان قرار می گیرند.

  برای دو سوال زیر پاسخی بیابید :

  ۱-اگر سلاحهای اتمی خیلی خطرناک و ویرانگرند چرا فوق سری باقی نماند و
  اسرار ان را فاش کردند وحتی در کتابها و مجلات و سایتهای اینترنتی نوشته
  شده است. . ایا به نظر شما این کار عاقلانه است . ایا هیچ حیله و کلکی در
  کار نیست و در پی نخود سیاه فرستادن نیست.

  ۲- اگر به فرض چنین سلاحهایی وجود داشته باشد ایا می توان به افراد
  اعتماد کرد و هزاران عدد از این سلاحها را در دست افراد مختلف در
  پایگاههای زمینی و زیردریاییها گذاشت تا مثلا” امنیت امریکا و روسیه و
  یا کشورهای مدعی داشتن این سلاحها را تامین کنند.

  در دهه ۹۰ میلادی امپراطوری شوروی از هم پاشید و بنا به گزارش رسانه ها
  بیش از صد هزار نفر از دانشمندان به اصطلاح اتمی این کشور به کشورهای
  دیگر پناهنده شدند.
  چرا دولتهای روسیه و امریکا مانع از فرارشان نشدند. اگر به معنای واقعی
  سلاح هسته ای وجود داشت ،دولت امریکا از فرار این دانشمندان نگران می شد
  و با هر هزینه ای که لازم می شد انها را نابود می کرد تا دشمنان امریکا
  نتوانند به سلاح اتمی دست یابند.
  اگر این موضوع هسته ای واقعیت داشته باشد باید کشورهایی که این دانشمندان
  را جذب نمودند موفق به ساخت سلاح هسته ای و یا حداقل نیروگاه هسته ای می
  شدند. ۷۲ سال از انفجار اتمی ادعا شده می گذرد و در این مدت با توجه به
  پیشرفت تکنولوژی و نرم افزارها باید طراحی و ساخت این نیروگاهها و سلاحها
  اسانتر شده باشد و نیازی نباشد که سالها افراد جهان سومی در دانشگاه
  موضوعات سنگین و خسته کننده را حفظ کنند و بعد از فارغ التحصیلی هیچ
  توانایی عملی نداشته باشند و شغلی برایشان وجود نداشته باشد و برای لقمه
  نانی به هر جایی که بشود التماس کنند و تحقیر شوند.
  اگر سلاح هسته ای وجود داشت باید فقط عده کمی اسرار ساخت ان را بدانند نه
  صدهزار نفر فقط فراری از روسیه باشند و چند برابر ان در کشورهای اروپایی
  و امریکا و چین و هند و…..

  اگر قرار بود این موضوع فرار صد هزار دانشمند اتمی صحت داشته باشد

  لزومی نداشت موضوع فرار انها به عرض همه دنیا برسد. می توانستند همانطور
  که ده ها سال سکرت و محرمانه بود بی سروصدا انها را به کشورهای دیگر
  منتقل کنند و کنترل رسانه ها هم که در دست خودشان است و لزومی نداشت در
  رسانه ها جار و جنجال به پا کنند.

  ضمنا” اگر ده ها هزار بمب اتمی ساخته شده ، پس به اندازه کافی تولید شده
  و وجود صدها هزار دانشمند اتمی در سیستمهایشان چه ضرورتی دارد و ایا عقل
  و منطق قبول می کند که دولتهای امریکا و اروپایی به صدها هزار نفری که
  دیگر هیچ استفاده ای ندارند حقوق و مزایا و امکانات بدهند و کلی هم
  هزینه صرف مسائل امنیتی انها شود. می دانید چه هزینه ای دارد. میدانید
  اگر انها واقعا” دانشمند اتمی باشند بیکار بودن انها چه خطر بزرگی برای
  جهان است .ممکن است به ذهنتان خطور کند که همه که بمب نمی سازند ،خیلی از
  انها در نیروگاهها کار می کنند. جواب این است که برای کار در هر جایی فقط
  کافیست تعدادمحدودی متخصص وجود داشته باشد و اکثریت افراد فقط اپراتور و
  کارگر هستند که به صورت روتین و مشخص اموری را طبق برنامه انجام می دهند
  و دانشمند اتمی نه انرژی و توان و نه اعصاب و حوصله امور کارگری را
  دارد.حتی متخصصین (در هر اموری) تحمل حضور در کنار یکدیگر را ندارند و
  سعی در حذف و نابودی یکدیگر دارند و این موضوع بسیار مهم است و همیشه
  کارفرمایان برای کنترل متخصصین مشکلات زیادی دارند و با شیوه های
  روانشناسی این موضوع را کنترل می کنند و در اکثر موارد با سرکوب و تحقیر
  افراد عمل می کنند.
  تصور کنید یک یا چند دانشمند اتمی تحقیر شوند و در صدد انتقامجویی بر
  ایند . خودتان تصور کنید چه انتقام وحشتناکی خواهند گرفت.
  (در صورت واقعیت داشتن بمب اتمی(

  سیاستمداران در عین حال که با هم کار می کنند اما شدیدا” از هم نفرت
  دارند و کاملا ” به هم بی اعتمادند و در دلشان به هم فحش و ناسزا می
  گویند و از هر فرصتی برای تحقیر یکدیگر استفاده می کنند.(مثل مناظره های
  تلویزیونی)

  سیاستمداران با وجود اینکه افراد زیادی در اطرافشان می گردند اما شدیدا”
  احساس تنهایی می کنند.

  به نظر شما چطور سیاستمداران بدبین امریکایی و یا هر کشور دیگری در چنین
  فضای نفرت و بی اعتمادی می توانند به افرادی اعتماد کنند و ده ها هزار
  بمب اتمی را در صورت وجود در پایگاههای زمینی و در زیر دریاییها در
  اختیار افراد قرار دهند و از این موضوع نترسند که یک زمان تعدادی از این
  سلاحها در دست رقیبان و دشمنانشان افتاده و با ان سلاحها انها را تهدید
  کنند .

  به نظر شما ایا سازندگان این سلاحهای ادعا شده کودن و احمق بودند که
  اسرار ساخت ان را فاش نمایند.
  اینها فقط ابزارهایی برای ترساندن ملتها و ایجاد رعب و وحشت در دل
  ملتهاست و مطلقا” وجود خارجی ندارند.

  یک مطلب دیگر اینکه در کشور ما مجلاتی مثل دانستنیها و دانشمند خیلی به
  مسائلی همچون بمب اتم ،هارپ ،مثلث برمودا ، سفر به ماه و اینجور موضوعات
  پرو بال دادند و مطلب نوشتند و همزمان با ان در دیگر کشورها نیز مجلاتی
  با اسامی مشابه و یا مترادف این موضوعات را منتشر می کردند، حتی در
  کشورهای فقیر و گرسنه افریقایی.
  حتی در دانشگاهها نیز مطالبی که تدریس می شود اکثرا” هیچ ارزش علمی و
  عملی ندارند وبیشتر فارغ التحصیلان دانشگاهها در عمل هیچ کار آیی ندارند
  و با هزار ناله و التماس به دنبال کار می گردند و همه جا تحقیر می شوند و
  اکثرا” در کاری نامرتبط با تحصیلاتشان مشغول به کار می شوند.
  یکی از افرادی که به عنوان فیزیکدان بزرگ و استثنایی به جامعه معرفی شده
  است استفان هاوکینگ می باشد که رسانه ها خیلی بزرگشان کردند و اطلاعاتی
  که در مورد وضعیت جسمی ایشان داده می شود جای سوالهای زیادی دارد که
  قطعا” اگر در مورد یک ایرانی این وضعیت جسمی برقرار بود مسخره اش می
  کردند و می گفتند مگر می شود فردی با این وضعیت غیرممکن جسمی امکان صحبت
  و نوشتن داشته باشد , انهم در موضوعات بسیار عجیب و پیچیده علمی.
  ایشان یکی از کسانی بود که نظریه سیاهچاله ها را بوجود اورد و کلی سرو
  صدا به پا کرد و مجامع علمی را بازی داد و حتی مذاهب را به تمسخر گرفت.
  استفان هاوکینگ جدیدا” اعلام کرده است که سیاهچاله وجود ندارد وتعدادی
  دیگر از نطریاتش را باطل و مردود اعلام کرد, اما هیچکس مسخره اش نکرد و
  توهینی به ایشان نشد. حتی خود استفان هاوکینگ در مورد خودش لفظ احمق را
  بکار برد و گفت ما در عصر حماقتها زندگی می کنیم.
  زمانی که کتابهای ” تاریخچه زمان” و “جهان در پوست گردو ” به نام ایشان
  منتشر شد این کتابها به تمامی زبانهای زنده و مرده دنیا در تیراژ
  بالا چاپ و منتشر شد. وهیچ نقد و انتقادی به مطالب کتابها وارد نشد و حتی
  به عنوان کتابهای دانشگاهی معرفی و مورد استفاده دانشجویان قرار می
  گرفت.
  حال اگر در مورد یک ایرانی چنین داستانی برقرار بود توسط هموطنان خودش
  مورد ازار و اذیت وبی ادبی و حتی هتک شرافت قرار می گرفت.

  متاسفانه خیلی از افراد بی میل یا ناتوان در روبرو
  شدن با حقیقتند و اسیر افکار تحمیلی و یا متعصبانه موروثی خود هستند و
  گاه چنان در وجود خود زندانی می شوند که فرصت و مجال هیچ فکر و اندیشه
  جدیدی را پیدا نمی کنند. حتی در میان روزنامه نگاران و مدیران سایتهای
  اینترنتی نیز این موضوع عینیت داشته و نه تنها همکاری نمی کنند بلکه
  رفتار خوبی نیز ندارند و در مواردی اجازه ورود به سایت را نمی دهند و
  شاید هم اینها همان رسانه های وابسته به ساختار قدرت هستند که مستقل و
  ازاد نیستند و انچه که قدرتمندان به انها دیکته می کنند را منتشر می
  کنند.
  بعضی هم فقط چسبیده اند به قضیه هیروشیما و ناکازاکی که بدون انکه تحقیق
  کنند انچه را گفته شده می پذیرند. در حال حاضر هیروشیما و ناکازاکی دو
  شهر پیشرفته کشور ژاپن هستند و میلیونها نفر در این دو شهر زندگی می
  کنند، در صورتی که به ما گفته بودند اثار بمباران اتمی برای هزاران سال
  باقی می ماند.

  واقعیت این است که در پایان جنگ جهانی دوم ارتش ژاپن که بسیار قوی بود
  تسلیم نمی شد و جنگ را متوقف نمی کرد و حتی توجهی به دستورات و خواسته
  های هیروهیتو امپراطور ژاپن نداشتند و هر ان ممکن بود نظامیان ژاپنی دست
  به کودتا زده و حکومت هیروهیتو را سرنگون سازند.
  هیروهیتو پنهانی با امریکا وارد مذاکره و معامله شد و با کشتار مردم بی
  گناه و احتمالا”کشتن تعدادی از فرماندهان ارشد ارتش در دو شهر گمنام
  هیروشیما و ناکازاکی با بمباران وسیع و انفجار مخزنهای بزرگ گاز مایع و
  حجم وسیع بمب ناپالم
  نظامیان را ترسانده و وادار به تسلیم نمودند و هیروهیتو موفق شد تاج و
  تخت خود را نجات دهد و تا پایان عمرش برژاپن حکومت کرد و بعد از مرگش نیز
  پسرش اکی هیتو به قدرت رسید.

  امیدوارم شما را خسته نکرده باشم . هدف بنده از ارسال این مقاله این بود
  که بجای افکار کهنه موروثی
  این موضوع با خرد و اندیشه و با فکر نو و بدور از هرگونه لجبازی و تعصب
  مورد بررسی قرار گیرد تا از برخورد پرتوهای افکار و اندیشه ها جوهر حقیقت
  اشکار گردد.
  حقیقت ان چیزی نیست که گفته می شود و یا نوشته می شود بلکه حقیقت همان
  چیزیست که می خواهند ان را مخفی کنند.
  تا این دروغ بزرگ فاش نشود امکان هیچ تحول اجتماعی برای رسیدن به عدالت
  اجتماعی وجود ندارد.

  ارتور شوپنهاور در کتاب هنر همیشه برحق بودن میگوید بر خلاف انچه میگویند
  انسانها ذاتا” پاک هستند و با انجام گناهان پست و خبیث می شوند , انسانها
  ذاتا” پست و خبیث هستند اما با فاصله گرفتن از یک سری بدیها اخلاق و
  انسانیت و معرفت بوجود میاید که انهم ناپایدار است و هر ان ممکن است که
  همان افراد دارای خصوصیت اخلاقی و انسانی به
  سمت پستی و خباثت گرایش پیدا کنند.
  مهمترین دلیلی که شوپنهاور برای اثبات ابن حرف می اورد این است که که
  انسانها به راحتی پا بر روی حقایق و
  واقعیات می گذارند و در هر مباحثه ای بدون اعتنا به حقیقت بدنبال پیروزیند
  شوپنهاور میگوید اگر طبیعت بشری پست نبود و شریف میبود باید در هر مباحثه
  ای فقط در پی کشف حقیقت میبودیم و نمیبایست کمترین اهمیتی به این موضوع
  می دادیم که حق با ماست ویا طرف مقابلمان. و دلیل اصلی این موضوع همان
  ” دنائت فطری طبیعت بشری” است.
  یک مثال ساده و ابتدایی که در این مورد اورده شده این است که اگر دو کودک
  را در یک اطاق قرار دهیم و تحت کنترل

  نباشند با یکدیگر درگیر می شوند و ممکن است به هم اسیب برسانند. به ما
  گفته بودند که کودکان پاک و معصومند. اگر این موضوع درست باشد نباید
  اتفاقی رخ دهد. واین نشان میدهد که پستی و خباثت به صورت ذاتی در فطرت
  بشر وجود
  دارد.
  از نظر شوپنهاور راه حل معضلات این است که همیشه به خود زحمت دهیم تا حکم
  درستی صادر کنیم.
  البته دلایل دیگری را هم ذکر می کند اما ذکر انها نوشته را کسل کننده میکند

  بنده اعتقاد دارم که ریشه این معضلات اجتماعی توزیع نامتقارن ثروت و قدرت
  در جهان میباشد وتا زمانی که چهره واقعی ساختار قدرت جهانی که برپایه زر
  و زور و تزویر بنا نهاده شده است برای جهانیان برملا نشود هیچ تحول
  اساسی صورت نخواهد گرفت. که البته لازمه این تحول وجود یک جامعه مدنی می باشد.
  ازادی بیان و ازادی پس از بیان ابتدائی ترین مولفه هایی هستند که برای
  ایجاد یک جامعه مدنی لازم است در غیر این
  صورت بجای جامعه مدنی یک جامعه زدنی بوجود می اید.
  متاسفانه در جهان فعلی بیان کاملا” ازاد یک امکان ناپذیری اجتماعیست.و
  حتی کسیکه به خود جسارت گفتن حقایق را
  بدهد از ناحیه جامعه و بیشتر از همه از ناحیه دوستان و بستگان نزدیکش
  مورد هجمه قرار میگیرد و حتی ممکن است ان فرد بهای سنگینی را بخاطر بیان
  حقایق بپردازد تا جایی که رنج انزوا را به جان بخرد و از حقوق اجتماعی
  محروم شود .
  و نتیجتا” چنین محدودیتهایی که واقعا” تجاوز غیر قابل تحمل به ازادی
  انسانهاست افراد را وادار میکند که سکوت کنند و حتی نقابی به چهره بزنند
  ویا همان حرفهایی را بزنند که دیگران دوست دارند بشنوند تا باعث رنجش و
  ازردگی افراد
  نگردند و در در مسیر پرتوهای منفی افراد قرار نگیرند که این موضوع سخن
  شوپنهاور را در پست بودن ذات انسانها
  تایید می کند.
  با تمام اینها اگر دست ابر قدرتهای دروغین که محور قدرتشان سلاح خیالی و
  غیر واقعی بمب اتم است رو شود حد اقل
  تا یک سطحی جامعه به تعادل قدرت میرسد و ابرقدرتها مجبورند رفتار درست
  تری با جهانیان در پیش بگیرند.
  هر حقیقتی که بیان میشود ابتدا مورد تمسخر قرار میگیرد سپس به مرحله شک و
  تردید میرسد و در نهایت پذیرفته میشود.
  . ممنون می شوم که مقاله بنده را قابل بدانید و در سایتتان منتشر نمایید. و
  جسارتا” اگر برایتان مقدور است از تمامی سایتها و رسانه هایی که با شما
  دوست و همکار هستند بخواهید که در سایتشان یا کانالهای تلگرام و
  اینستاگرام و … قرار دهند.

  سایتهای متعددی این مقاله را منتشر نمودند

  حتی سایتهای خارجی که بحش فارسی زبان دارند.

  مثل سایت روسی اسپوتنیک و سایت لبنانی اسلام تایمز.

  برای حواندن مقاله به دو لینک زیر بروید:

  http://islamtimes.org/fa/doc/article/620108

  http://islamtimes.org/fa/doc/article/633330/

  همچنین سایت بسیج کرمان که یک سازمان نظامیست این مقاله را منتشر نمود

  yon.ir/G6gqg

  در ضمن سه کلیپ زیر را دانلود و مشاهده فرمایید

  http://www.aparat.com/v/Mp5Zf

  http://www.aparat.com/v/03Ozb

  http://www.aparat.com/v/nR538

  منتظر پاسخ هستم

  در پناه حق باشید

  • سلام داداش
   درمورد بمباران شهر های هیروشیما وناکازاکی اگه بمب اتمی نبوده چی بوده.مدرک وادله بیارید لطفا.
   نمی دونم چی میزنی ولی کمی مطالعه وسپس اندیشه لازمه.

  • سلام
   زیادی احساساتی برخورد کردید البته با اینکه چندین سال مطالعه کردید
   ولی وجود هواپیمی جنگی که دروغ نیست یا بمب شیمیایی یا اتمی یا …. پس کمی با حقیقت اشنا باشید یا سفری به سایر کشورها بکنید تا بعد تحقیق با واقعیت نزدیک باشه
   اگه امریکا از اتم علیه کشورهای دشمن استفاده نمیکند چون به جان سایر احترام قایل هست والا مثلابخاطر چند تا دشمن در ایران نمیاد با بمب اتم ۹۰ میلیون نفررا بکشد پس حقیقت پیشرفت سایر کشورها را باید قبول کرد .هر چیزی ممکن هست این راقبول کنید

  • الان من کلا قاط زدم با خوندن نظرات مختلف!!مخصوصا اون مقاله طویل یکی از دوستان که کل حوادث اخیر رو زیر سوال برد و دروغ رو جایگزینشون کرد.
   برای همین کلا بیخیال میشم و تو سیاست و علوم دخالت نمیکنم میرم دنبال کارگریم????✋????
   توکلت علی الله

  • اصیلا گلچین

   داداش حتما کاسبتو عوض کن

 96. با سلام خدمت دوستان امیدوارم هر جا که هستید سالم باشید به نظر این حقیر ایران حقش که هارپ داشته باشه و باید قوی تر و پیشرفته تر باشه تا به استکبارهای جهانی و ابر قدرت ها ثابت کنه که یه چیزی تو چنته داره.تا حساب دستشون بیاد.

 97. عزیزان چند سالی هست که اثرات دستکاری شدن طبیعت بصورت عینی قابل لمس شده. و من فقط اتفاقاتی را مطرح میکنم که باعث حیرتم شده است و انها کاملا عجیب و جدید هستند و میخوام انها را به شما بگویم.
  یکی از این اتفاقات برفهای زمستانیست که چند سالیست در مازندران میبارد که قبلا بسیار کم سابقه بودند
  برفهایی که در مرکز ایران بخصوص روی کوههای شمیران دیگر نمی بارند و برای من تا بیست سال پیش هر وقت زمستان به کوه میزدم از ایستگاه سه به بالا شاهد برف به مقدار یک متر و حتی بیشتر بودم که دیگه خبری از ان برفها نیست و حتی اطراف تهران و حتی محله های شمال شهر تا اوایل خرداد میشد مانده های برف را در بعضی از محله ها دید. که دیگر مثل گفتن قصه است.
  و اگر دقت کنیم تغییرات شگرفی در این چند ساله در اکو سیستم کشورمان رخ داده که تا چند سال پیش محال بنظر میرسید.

 98. کاملا صحیح اما در عراق هم آنچنان جدیدنیت و حتی خود ایرانمان که همواره چه درحالت طبیعی و چه غیرطبیعی وصناعی بادهمواره درکشور ما ازغرب و شمال غرب واردکشور میشده و میشود اما گاه مثل کربلای ۵ که کارحساب شده دقیقی برایش صورت گرفته بود متاسفانه بدینوسیله کارون هنگام شروع عملیلت دچار طغان شد آن هم در شب هنگام ساعت آرام بودن آب ها این ا این و اما درمقابل هنگام استفاده صدام از شیمیایی که از داخل عراق صورت گرفت با وجود اینکه باد میبایست کامل به طرف ایران مواد راهدایت میکرد اما بیشت حلبچه خود عراق وبسی بیشترحتی نسبت به ما دچار ابتلا به شمیایی را در کشور خود به ثبت رساند پس ینکه دکتر این حرف را مزند و جدد تلقی میکند آنچنان هم بی اغراق عمد مانند نوشدارو پس از مرگ سهراب نیست فقط من میدانم جناب دکتر چرا هنگام تایید هارپ ادر اصل شارپ ایران درمورد۱۸۰ آنتن دروغ امیکا در آلاسکا حبت نمودند که ویکی پدیا و ایت همتراز فارسی در شمارش آنتن ها حدود۱۳۵ عدد آنتن اضافه که امریکا ۱۸۰ تا عمدا اقرار کرده را بیان میکند بعلاوه اینکه آنتن ها مربوط به پایتخت خودمان آنچنان هم دور تر ازمرز سابق استان تهران نیستند بااینکه کل تغییرات آب و هوایی هارپ توسط لیزر اینفرارد های وات ورت میگیرد و آنتن ها چیز دیگریست که خود امرکا دقیقا درست اقرار کرده یعنی برای ماین کنترل یا آرام کردن بعضی از تجمعات و اماکن خاص و جلوگیری از شورش و قتل و جنایت.فیلم هارپ درخلیچ فارس خطی که از آسمان به سطح آب قرارگرفته خط مسیر عبور لیزر مادون قرمز بوده که تاقبل ازگرم شدن آب خلیجو بلند شدن بخار نامریی بوده وفقط با جابه جا شدن هوای سرد و گرم تبخیر آب شور دریاکه نمک با خود نمیبرد بصورت خط دیده میشه که چون خود بخار هس و نورمابین نیست بورت کج و منجنی هم حتی دیده میشه و خط لیزر نامریی ثابت و صاف … دلفین های مهاجر ازقطب تنها فریب گرمای آب رو گروهی خوردند و ناگهان خود را در حوزه ای از آب بسیار جوش در جال قربانی و آب پز شدند دیدند که هم ابرهای فاقد نمک آنجا و هم ارومیه را باد ببه سمت جنوب شرق آسیا برده و بعد ازتخلیه شدنآب دریا بالاآمده وابتدا سونامی سپس تسونامی…تعداد دلفین ها حدود۱۸۰ عدد بوده نه آنتن هایی که اصلا در آلاسکا نیستند و گوگل امیج زیادی حرف میزنه آب اقیانوس که باآب شیرین مخلوط شده رااتفاقا خود گوگل ایمیج درت نمایش میده با ۲رنگ متفاوت.نه آب دریا آلوده بوده و نه دلفین ها عادت به خودکشی آن هم سازمان یافته دارند

 99. عزیزیان من
  اینقدر خوش بین نباشید .در کدام کتاب هیدولوژی یا مقاله ای تحقیق کردید که امواج فرکانس پایین باعث چنین می شود وچنان.انتن های هارپ را اگر دقت کرده باشید تخت هستند .یعنی عمود به جو میخورند .پس چطور با یک زاویه کل یه منطقه یا کل جهان تحت تاثیر قرار میگیرد.
  اینها گمانه زنی های یک مشت بی اطلاع هستند .قبلا هم یادتون باشه مثلث برمودا خیلی بورس بود.
  ملاک سنجش اثرات هارپ در یک منطقه چیست؟ اگر ما سنجش کردیم نتیجه اماری آن کجاست؟هارپ ایرانی کجاست وبا کدام تکنولوژی (تحت لیسانس چه کشوری)ساخته شده است؟چگونه با یونیزاسیون هوا می توان ابرها را بارور کرد.؟
  دوستان من سوادم کمه هرکس مطالب علمی وتحقیقاتی در این زمینه ها دارد معرفی کند لطفا.

  • سلام
   بنده هم اطلاعات کمی دارم ولی کتابی درمورد شناخت امواج رادیویی وشناخت نور وانرژی باید مطالعه شود وخیلی علوم دیگر من که عاشق شناخت نور وامواج وانرژی هستم ولی اطلاعات کمی دارم

 100. سلام. منم یکی ازینا ساختم. باهاش تو محل بارون مصنوعی درست میکنم.فقط حیف که مسئولین توجهی ندارن و الان گوشه اتاقه.امیدواریم از سایت بشه اطلاع رسانی کرد برای سرمایه گذاران و خیرین محترم. با تشکر

 101. درب اتوماتیک

  ممنون از سایتتون

 102. بسمه تعالی
  تو عالم هپروت سیر میکنی داداش. پس طوفان نوح، عصای موسی و … هم کار هارپ بوده یقینا! مزخرفات تحویل نده. نه ایران نه آمریکا و نه روسیه و نه هیچ کشور دیگه ای هارپ مارپ نداره اگر هم داره اسباب بازیه برادر عزیز. مغز خودتو با این مهملات پر نکن. اگه اینا هارپ دارن ۲۰ سال خشکسالی تو ایران چه گورشو میکنه؟ اگه آمریکا هارپ داره گردبادای دریایی مثل ایرما و غیره چرا کشور خودشونو از بین می بره. اگه روسیه داره پی چرا با موشک میجنگه؟ بروید بجای این حرفای پا منقلی یه کم به وضع بدبخت بیچاره های جنوب ایران برسید نه مثل احمقای عهد بوق دنبال کیمیا برید بعدشم هیچی نصیبتون نشه. عزیز هارپ قصه برای بچه هاست مثل غول چراغ جادو. یک کلمه ملت جهانو با این مزخرفات حاکمای فاسد روی زمین خر کردت گذاشتن سر کار. درست مثل نمرود که ادعای خدایی می کرد. باران و زلزله و سیل و طوفان و فصلها و طبیعت دست خداست نه دست چارتا حاکم و چارتا نظامی و … که دستشویی رفتن هم بلد نیستن. بچه جان هارپ نه دنیای شما رو آباد میکنه نه آخرتتون رو. برو بجای این حرفای چرند دوتا کتاب بخون نمازتو درست کن، قرآن سوره لقمان رو بخون تا بفهمی بارون دست کیه از این حرفای هپروتی کمتر بزنی.
  اوتاد المهدی

  • بدرستی اسمت هپروته واسه کشوری که ۵۰سبله در فضای بی انتها مشغول اکتشافه هارپ کاری داره توصیه میکنم کتاب بخوان مثل بیست هزار فرسنگ زیر دریا اثر ژول ورن.

  • سلام
   حرفات درسته ولی خدا علم تمام قدرتها را به انسان داده فقط باید تلاش کنه برسد بشر بجایی که جز خدا نبیند اگه نمان عهد قدیم میگفتن روزی انسان میتواند دور دنیا پرواز کنه همون حرفهای شما را میزد یا اختراع تلویزیون که از انطرف دنیا صدا وتصویر براحتی دیده وشنیده شود یا همین چند دهه پیش اگه میگفتن که میتونی تو خیابون راه بری و با تلفن حرف بزنی یک رویا بود و میگفتن دیوانه شده ای . پس پیشرفت علم واقعیت داره البته اگه کمی درمورد انرژی های اطراف تحقیق ومطالعه کنی درک این موضوع راحتر خواهد بود

  • برو ……….. تو اون دندون عقلت.برو ………… دعا کن شاید بارون بیاد.
   ………….. خرافاتی عهد بوق.

 103. ای بابا قوزک نمیر بهار میاد.الان که ۴۶ روز از پاییز گذشته و سطح بارشها بطور خطرناکی پایینه چه برنامه ریزی درستی کردید که سطح آلاینده ها پایین بیاد.ملت دارن تو دود و دم خفه میشن.بجای اجرای پروژه هایی مثل هارپ و امثال هارپ خودروهای پاک تولید کنید که ۸۰ درصد آلودگی تهران از خودرو هاست.بیایید تالابها و رودخانه های خشک شده رو احیا کنید.بیایید جلوی قاچاق چوب جنگلی رو بگیرید که دارن از هر طرف ایران عزیزمونو غارت میکنن

 104. مردم نون شب ندارن بخورن
  یکم به جمله بالا توجه کنین!
  خودتون تا اخرشو بخونین.

 105. با سلام
  دیشب زلزله شدیدی نیمه غربی ایران و کردستان عراق رو لرزوند و متاسفانه تا الان بیشتر از۶۰۰۰ زخمی و ۴۰۷ نفر کشته داشته، قابل ذکره که روز قبل یکی از شبکه های کردستان عراق تصاویری از ساتع شدن نور خیره کننده در اسمان( از نشانه های هارپ) و در نزدیکی مرز ایران و عراق پخش کرده…
  پ ن: انشالا که این زلزله ربطی به هارپ و گل کاریای مسئولین نداشته باشه/ یا حق

 106. ما ترموستات پیکان ر‌و هم نمیتونیم خودمون به تنهایی بسازیم چه برسه به هارپ

 107. با سلام. این کامنت در شب زلزله کرمانشاه تایپ میشه. بگفته مردم بعضی روستاها در لحظه زلزله نور سفیدی در اسمان مشاهده شده و همچنین کلیپی در سلیمانیه عراق که نشان از یک پرتو روشن در اسمان است…. محض اطلاع

 108. الان ک زلزله در غرب کشور آمده و سایه شوم‌مرگ و سرما توی اون مناطق هست آیا دلیلش استفاده از پروژه هارپ میتونه باشه؟
  چند نفر هم اعلام میکنن همزمان با زلزله برق ثابت در آسمان مشاهده کردند!
  لطفا مسولین محترم و نسبتا محترم پاسخگو باشند

  • سلام
   بله دقیقا همینطوره که شما میگین
   کرمانشاه که رو گسل نیست و امکان زمین لرزه طبیعی هم اصلا وجود ندارد
   واین پروزه هم در کرمانشاه استارت خورد که باعث زمین لرزه شد متاسفانه

  • بله امریکا ازمایشه هارپ انجام داده بودن که عراقو در هم بکوبه که متاسفانه زمین لرزه در غرب کشور ایران رخ بده که الانم ایلام و ارومیه هم رخ داده

 109. اساتید محترم اگه اشتباه نکنم تو جاهایی که زلزله شدید میاد براثر زلزله تشعشعی تو لایه آیونوسفیر جو ایجاد میشه که احتمالا اون نور همون بوده

 110. با سلام .من در کرمانشاه زندگی میکنم و موقعی ک زلزله اتفاق افتاد ب عینه نوری رو در اسمان دیدم ک مطمئن هستم ک ب خاطر پروژه هارپ بوده خداییش زلزله ی وحشناکی بود

 111. با سلام و عرض تشکر
  در هارپ امواج با فرکانس بسیار کم (کمتر از ۱ هرتز!) و در حقیقت با طول موج بلند هستند .
  لطفا تصحیح بفرمایید .

 112. سلام و تسلیت،من از کرمانشاه خدمتتون هستم،تمام شواهد رخداد زلزله مبنی بر هارپه.
  من نمیدونم کار امریکا یا روسیه س و یا کار خود ایرانه که این بدبختی رو برامون به ارمغان آوردن.
  در حالت خوشبینانه می تونیم نتیجه گیری کنیم که گاف دانشمندانمون بوده و ناخواسته بوده و بدبینانه اینکه مردم بی گناه و مظلوم موش آزمایشگاهی شدن.
  درضمن آمار کشته ها بسیار بالاتر از آمار صدا و سیما هست.فقط از مشاهدات آشناها و دوستان می تونم بگم حداقل ۴۰۰۰ نفر کشته دادیم.
  بعد از سه روز از زلزله،چرا نمیذارن کسی بره منطقه ازگله،جایی که مرکز زلزله بوده و منطقه ممنوعه قرارگاه سپاه که یه پروژه تحقیقاتی ۱۰ ساله رو کلید زده بود.
  واقعا بسیار متاثرم و تسلیت می گم.

 113. ما هنوز ان در خم پای چپ یا راستیم فکر کردی غربی ها صبر میکنند تا تو بدونی با کدوم پا بری مستراح نادان….

 114. باسلام این زمین لرزه که به وجود اومد به خاطر ازمایش هارپ امریکا بودش که این زمین لرزه بزرگ اومد که کرمانشاهو بدرهم کوبید که الانم ایلامو در بر گرفته این تکنولوژی هارپ برای سلاح جنگی ساخته شده نه برای اب و هوا اینا همش ملتو بزارن سر کار که گفتن به خاطر رشته کوهای زاگرس هستش که همش دروغه خودم کرمانشاه بود که اسمون سرخ شد بعد از نیم ساعت بعدش لزلزه روخ داد این سلاح برای کشتار انسانها ساخته شده نه برای رفاع مردم اگه یادتون باشه ارگ بم که با خاک یک سان شد ایران ازمایش هارپ انجام داده بود

  • واقعا خنده دار تر از این نظر تا حالا ندیده بودم، چطوری میتونی اثباط کنی که زلزله بم تقصیر آزمایش هارپ توسط ایران بوده …..

 115. سلام
  واقعا پروژه جالبی هست ولی کاش کاملا محرمانه ساخته میشد تا بهانه ای برای تحریم های جدید بوجود نیاد

  واقعا حقیقت دارد که انسان خود باعث نابودی خود خواهد شد

 116. من میتونم اثبات کنم که این زلزله ها هارپ هست و هدفشون ضربه زدن به شهرهای موشکی ایران که در عمق پانصد متری زمین میباشد
  بچه قصرشیرین استان کرمانشاه هستم
  لحظه وقوع زلزله در پارک افشار بودم
  این پارک بر روی یک تپه بلند و مشرف بر شهر هست
  هنگام زلزله یک توپ نورانی دیدم که دو رعد از آن بیرون اومد که یکی به سایت موشکی دالاهو برخورد کرد و دیگری به قسمتی خورد که دولت سالهاست آنجا به دنبال پروژه انتقال آب است،
  احساس دلهره،با دیدن نورهای رنگی و وزش بادی عجیب هنگام زلزله باعث کمی حالت تهوع میشود، اونایی که زمان زلزله خونه بودن کمتر این حس رو داشتن….
  من سوال دارم
  چرا با گذشت دو هفته از زلزله ما یک فیلم از دوربین های مداربسته شهر صد هزار نفری سرپل ذهاب و قصرشیرین نداریم…؟ منظورم فیلمی هست که کمی آسمان نیز در آن مشخص باشد و روشن شود که آن لحظه چح اتفاقی در آسمان افتاده؟ هیچ فیلمی نیست… حتی دوربین های داخل خیابان و ترافیکی و بانک ها و ادارات وووو که اگر برق هم نباشد باز هم کار میکنند…

  کشور آمریکا در فرودگاهی به نام حریر نزدیکی شهر سلیمانیه کردستان عراق، تمام این تاسیسات که شبیه به آنتن و دیش ماهواره هستند را دارد و همه مردم اونجا دیدن که یکیشون از اقوام نزدیک من هستند.
  شاید برای اونهایی که تجربه هارپ زدگی را نداشته باشند این حرف ها عجیب به نظر برسد ولی کفر نباشد باید بگویم که انسان فعلا بر روی زمین خدایی میکند
  این زلزله بود اما با عامل انسانی

  • آقای آزاد در تکمیل حرف شما فیلم هارپ کردستان تو آپارات هست همون طوری که گفتین…جالبه که یکی از دوستان در مورد پروژه آب وسایت موشکی هم همین نظر رو داشت

  • شاید هم اون رعدها از اونجاهایی که شما فکر میکنی بهش برخورد کرده شلیک شده
   بنظر من حکومت برای از بین بردن مردم از این سلاح استفاده میکنه

 117. دنیا دنیای علم و تکنولوژِی است.تبدیل شدن به قدرت جهانی برای کشورمان نیاز اساسی است و از لحاظ شرعی هیچ مشکلی ندارد

 118. مخصوص به کاربری که گفته زلزله کرمانشاه کار خاجی هاست بهتر یه کمی درمورد پروژه هارپ تحقیق کنید.این عشعه ها فقط میتونند یک زلزله با شدت حدودا ۷ریشتری ایجاد کنند(بدون هیچ پس لرزه یا پیش لرزه).اما زلزه کرمانشاه کلی پیش لرزه و پس لرزه داشت.من حامی خارجی ها نیستم اما از ندانسته حرف زدن متنفرم

  • اولا زلزله کارخودمونه.بالاخره به یه پدیده ای دست پیدا کردیم (هارپ)که نیاز به تست داره وزلزله تاوان تست های ناآگاهانه برخی دانشمندانه.دراین که کشورما روگسل خوابیده شکی درش نیست.ولی آیا تابحال سابقه داشته درمدت یک ماه کل کشور بلرزه . واکثر زلزله های اصلی شب پدیدارشه.خیلی هابمیرن وخیلی ها ناراحتی اعصاب بگیرن وشبها نتونن بخوابن.اصلا شما فکرکن من بیسواد شماباسواد .منطق رو بیار وسط تما زلزله هایی که داره اتفاق میفته بعضا تو داهات هایی که اسمشون روهم نشنیدی مگر خود همان شهر گسل نداره پس چرا کانون زلزله داهاتش است

 119. سلام.ایطوری که پیش داره میاد چرا باسوادی این حوزه مخصوصا در حیطه اب و هوا کاری نمیکنن چرا ی فکری بخاطر این بی بارونی نمیکنن یعنی انقد سطح سواد اساتید و.،،، تو این حوزه کمه.بابا ی تکونی بخورید ی تحقیق کنید چرا ی قطره بارون نمیاد پاییز تموم شد و انگار تابستونه نمیتونید لااقل از خارج یکیو بیاریید که این ایران چه مرگشه که یدفعه منابع ابیش رو به زواله.

 120. قربانی ایرانی

  هموطنان ما هرچه اختراع بکنند عالیه ولی تورو خدا فکر زلزله رو هم بکنند که ابم قدر مردم بیگناه کشته نشن

 121. قربانی ایرانی

  هموطنان ما هرچه اختراع بکنند عالیه ولی تورو خدا فکر زلزله رو هم بکنند که ابم قدر مردم بیگناه کشته نشن یه کم انصاف داشته باشن

 122. به نظر من هم این زلزله کار انسان بود نه خدا چون موجودی کتیف تر از بشر یا انسان این کارو نمی کنه

 123. باورم نمیشه که اینطوری زلزله میاد

  • سلام من به همه عقاید وپیشنهاد ها احترام میذارم ولی عقید من اینکه برای هر پیروزی باید تلفات داد وامیدوارم که این پروژ عظیم به ثمر برسه ما ایرانی ها لایق بهترین ها هستیم واز تمام مدیران ارشد ودستندرکاران کمال تشکر دارم روزگار خوبی براتون آرزو دارم سربلند سرافراز

 124. بنده تشکر میکنم ار دانشمندان و متخصصانی که گام در راهی نهادند که برای دفاع از موجودیت کشور بسیار حیاتی است . متاسفانه در برهه ای قرار داریم که چاره ای دیگر جز مجهز شدن به این گونه فن آوری ها نداریم .امیدوارم هر چه زودتر عملیاتی شود.
  به قول شاعر
  برو قوی شو اگر راحت جهان طلبی

 125. سلام
  آگه اینجور پروژه قرار مردم خودمونو نابود کنه فایدش چیه کل استان تهران نمیدونستیم از ترس زلزله بریم خونه یا از دود دم بیرون خفه بشیم یکم مسئولین به فکر مردم باشن

 126. سلام خسته نباشید
  متوان به تاثیرات هارپ نه تنها بر زلزله کرمانشاه بلکه بر تغییر ناگهانی اب وهوا اشاره کرد
  ما قبل از زلزله کرمانشاه چند بارش باران وبرف رو در مناطق جنوبی کشور داشتیم ولی از زمانی که زلزله کرمانشاه رو داشتیم بارش ها کم ونا چیز شده من خودم شخصا رو نقشه ماهواره ای هر روز دارم نگاه میکنم که ایجاد ابر در بخش مدیترانه وجود داره و مستقیم تا مرز ایران پیش میان ولی در حالی که به مرز ایران میرسن به جنوب کشور های جنوبی یا شمالی حرکت میکنن.
  یعنی اینکه تاثیر هارپ همزمان بر لرزش زمین وپراکنده کردن ابر ها از روی ایران.
  جدیدا دولت طرحی داده بر انتقال اب از چهار محال وبختیاری به شهر های بی اب.
  ولی باید بگم که خشکسالی هم بر چهار محل وبختیاری تاثیر گذاشته واب پشت سدها نشست کرده .
  خدا کنه که پروژه هارپ زود تر در ایران اجرایی بشه.
  به امید روزهای خوب وپر بارش

 127. خیلی خوب بودن مطالب ولی خبر ها و اطلاعات عکس و نقیضی در باره ی هارپ وجود داره آدم تو دو راهی میمونه که هست یا نه ،،اگر هست با چه میزان قدرت و عملکرد؟؟؟

 128. امروز هفتم دی ۹۶ است و کشور شده خشکسالی و سکون هوا و زلزله های پیاپی و شدید !! تهران و کرج یک روز در میان تعطیلند و همه گسلها فعال شده اند خوب جناب دانشمند وقتی سواد و دانش استفاده نداری چرا از هارپ استفاده میکنی ؟؟ زندگی ۸۰ میلیون نفر دچار مشکل شده ! یا سواد نداری یا به هدفی دارید ایران را نا امن میکنید ! در هر صورت ما که حلالتان نمی کنیم

 129. اره روش خوبی هم هست واسه کنترل ذهن مردم بیچاره

 130. شما که داری مطالب سانسور میکنی
  یه سوال ازت دارم –
  تو خودت تاحالا فکردی این مطالبی که داری کپی پیس میکنی از کجا میاد ؟؟ هارپ در مقابل هر ۱ خوبی ۲ تا بدی داره زلزه هایتی و تغییرات اب و هوایی و طوفان ها و زلزله ها اینا آزمایش نبودن یه جنسی از جنگ بوده

 131. سلام
  میخواستم ی سوال بپرسم ایاواقعااین کارتوی ایران داره انجام میشه یااینک ن این حرفاخالی بندیه،اگ واقعاهمچین چیزی هست چراازاین وضعیت نجاتمون نمیدن؟

 132. سرباز خليج فارس

  شماها یادتون نمیاد چندسال قبل این روزها را بهش میگفتن زمستون

 133. سلام به همه هموطنانم
  دوستان پروژه هارپ خیلی قدیمی و دارای تجربه هست
  فقط از مسئولان هارپ خواهش میکنم با آگاهی کامل نسبت به موجودات زنده پیش برن و به این فناوری دست پیدا کنند و پروژه بزرگ و خیلی گسترده هارپ رو به ثمر برسونن
  البته این عظمت هارپ کلأ از پایه نباید بوجود میومد که اومده و برای همگام بودن با تکنولوژی، ایران مجبور به ادامه پروژه و امتحان کردن جریاناتش داخل کشور هست.. امیدوارم مسئولین از دید مردم هم به این جریان نگاه بکنند

 134. فعلا که سال ۹۶ هم تمام شد و ما تغییری در خشکسالی و تغییر در آب و هوای خشک کشور ندیدیم

 135. ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ورودی نیمسال دوم

  سلام سایت خیلی خوبی دارید ممنون

 136. سلام میشه جواب سوال منو بدید,
  یعنی شما میفرمایید که با وجود سلاح هارپ ایران از خطر جدی خشکسالی که در پیش رو داره درامان خواهد بود ؟؟؟
  مخصوصاً که تخریب زیست محیطی زیادی رو متحمل شده

 137. این پروژه در حال حاضر باعث بهم خوردن معادلات جوی و بروز زلزله شده که ادامه آن ممکن است بر روی سلامت مردم علی الخصوص مردم تهران و کلان شهرهای اطراف آن تاثیرات منفی شدیدی داشته باشد. عدم بارش برف و باران و احتمال بروز زلزله شدید تهدیدی نیست که نتوان به ان بی تفاوت بود جان زن و بچه همه ما ممکن است مورد تهدید جدی قرار گیرد.
  از سوی دیگر اگر با هدف کاهش بار زلزله با ایجاد زلزله های کوچک باشد پدیده ای می تواند جذاب به نظر آید اما آیا واقعا توان فنی ۱۰۰ در صدی را داریم . اگر داریم پس چرا نمی توانیم هنوز کنترلی بر روی میزان بارش داشته باشیم .کمی تعقل و تامل وصبر می تواند مفید تر باشد

 138. چطورتوزمستوزلزله هازیادمیشه موقع بارندگی اینانمیذارن ابربیادسمتمون دیگه.خداکنه ایران هم هارپ درست کنه ازاین وضعیت نجات پیداکنیم

 139. کرامت سلیمی

  تاریخ نگاشته می شود تا نشان دهد که افسانه بی پایه است اما افسانه خیلی زود جای تاریخ را می گیرد چون دلفریب تر است.

  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت مدیر مسئول محترم سایت

  همین اخباری که در باره کره شمالی، مواضع ضعیف امریکا و بی اعتبار بودن تهدیدات نظامی امریکا، داستان پایان ناپذیر انرژی هسته ای و ….. منتشر نموده اید نشان می دهد که امریکا یک ابر قدرت واقعی نیست و با دروغ و حقه بازی و کمک کشورها و سازمانهای هوچی گر خود را ابر قدرت جا زده است. موضع ضعف امریکا در برابر کره شمالی و اخیرا” پیشنهاد امریکا برای مذاکره با کره شمالی مشخص می کند که امریکا سلاحی به نام بمب اتمی ندارد و خیالیست.

  بی تردید فریبکاری قویترین سلاح در زرادخانه قدرتمندان است و در هر زمانی
  صاحبان قدرت و مقام برای تسلط بیشتر بر جامعه به انواع ترفندها و نیرنگها
  متوسل می شوند.
  بهترین راه برای کنترل جامعه ایجاد ترس میباشد. کاری که والدین ما از
  کودکی با ما اغاز میکنند همان مسأله لولو خورخوره ، ساده ترین راهی که
  همیشه جواب داده است. لولو خورخوره های امروز ، بمب اتم ،
  گرمایش جو زمین ، موجودات فضائی ، هارپ و غیره.
  صاحبان قدرت و صاحبان سرمایه برای کنترل جهانیان دروغهای زیادی را به
  ملتها باور دادند .هم دروغهای علمی و هم سیاسی و اجتماعی.

  نمونه بارز دروغهای سیاسی افسانه هولوکاست است که حدود ۷۰ سال در باور
  ملتها بود اما سرانجام این دروغ لو رفت و تبدیل به یک افسانه
  کهن شد.
  هنگامی که افسانه هولوکاست لو رفت باعث اشفتگی و نگرانی شدید سازندگان
  این داستان و طرفدارانشان شد و همین نشان می دهد که چه هزینه هایی کرده
  بودند تا این دروغ بزرگ را در باور ملتها بگنجانند.

  در مورد دروغهای علمی نیز داستان همین است. وقتی اطلاعات غلط در ذهن
  افراد ریخته شود در تجزیه و تحلیل موضوعات دچار مشکل و در نهایت باعث
  تحلیل رفتن انرژی مغزی شده و راحتتر مهندسی وهدایت ذهن شده و در مسیر
  خواسته قدرتمندان جهان قرار می گیرند.

  متاسفانه خیلی از افراد بی میل یا ناتوان در روبرو
  شدن با حقیقتند و اسیر افکار تحمیلی و یا متعصبانه موروثی خود هستند و
  گاه چنان در وجود خود زندانی می شوند که فرصت و مجال هیچ فکر و اندیشه
  جدیدی را پیدا نمی کنند. حتی در میان روزنامه نگاران و مدیران سایتهای
  اینترنتی نیز این موضوع عینیت داشته و نه تنها همکاری نمی کنند بلکه
  رفتار خوبی نیز ندارند و در مواردی اجازه ورود به سایت را نمی دهند و
  شاید هم اینها همان رسانه های وابسته به ساختار قدرت هستند که مستقل و
  ازاد نیستند و انچه که قدرتمندان به انها دیکته می کنند را منتشر می
  کنند.
  بعضی هم فقط چسبیده اند به قضیه هیروشیما و ناکازاکی که بدون انکه تحقیق
  کنند انچه را گفته شده می پذیرند و نمی خواهند فکر کنند که نابودی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی که عمدتا” از چوب و پلاستیک بودند با یک بمباران معمولی یا بمباران ناپالم هم امکانپذیر است و برای ایجاد احساس وحشت در دل ملتها وانمود به نابودی این دو شهر با یک سلاح خیالی به نام بمب اتمی کرده اند. . در حال حاضر هیروشیما و ناکازاکی دو
  شهر پیشرفته کشور ژاپن هستند و میلیونها نفر در این دو شهر زندگی می
  کنند، در صورتی که به ما گفته بودند اثار بمباران اتمی برای هزاران سال
  باقی می ماند. برای این موضوع چه توضیحی دارند.

  تا انجایی که بنده دقت کرده ام در اکثر رسانه ها چه در قالب روزنامه ها و مجلات و چه در قالب فضای مجاری و سایتهای اینترنتی بیشتر مطالب مهمشان پیرامون افشاگری فسادهای مالی و اقتصادی ، اخبار کره شمالی، برجام و مذاکرات پایان ناپذیر هسته ای و سفر های بی حاصل تیم مذاکره کننده هسته ای ،مصاحبه ها و مقالات تند سیاسی و اخباری از این دست می باشد.
  انتشار اخباری از این قبیل اگاهی می دهد اما کمکی به اصلاح جامعه نمی کند چون از مردم عادی کاری بر نمی اید و به معنای واقعی رسالت هیچکدام از سازمانهای نظارتی و امنیتی مبارزه با فسادهای اقتصادی نیست و بعد از مدتی دیگر کسی اهمیتی به اخبار فسادهای مالی و یا دیگر اخبار نمی دهد. چیزی که در عمل رخ داده است. حتی کثرت مطالب رسانه ها باعث می شود حقیقت اساسی و مهم در بین اخبار سیاسی، دروغها و مطالب بیهوده پنهان شود و در محاق فراموشی فرو رود.

  اصولا” نفس قدرت، فساد و زورگوییست حتی اگر فردی که در راس قدرت قرار دارد انسان صالحی باشد.
  تمامی دولتهای جهان زورگو و بی رحم هستند و تا جایی که بتوانند مردمشان را در تنگنا قرار می دهند . تفاوت فقط در ملتهاست .تا ملتی رفتار و گفتار و باور های خود را تغییر ندهد سرنوشت ان ملت تغییر نخواهد کرد.

  تا زمانی که مردم یاد نگیرند که باید با احترام متقابل با یکدیگر رفتار کنند و هیچ شخصی را در هیچ شغل،پست یا مقامی بیش از حد و ظرفیتش بزرگ نکنند و تا زمانی که درک نکنند که مثلا” نباید به یک پزشک خیلی احترام گذاشت و به یک رفتگر و یا راننده تاکسی با بی محلی و یا کوچک و ناچیز شمردن رفتار نکنند هیچ تغییری در سرنوشتشان صورت نخواهد گرفت.
  یکی از دوستان که در بازی ۲۰سال پیش ایران و استرالیا به کشور استرالیا رفته بود می گفت بعد از بازی استادیوم پر از اشغال شده بود اما تماشاگران از هر مقام و شغلی که انجا بودند اشغالها را جمع نمودند و یکی از کسانی که ان دوست موفق شده بود با ایشان صحبت نماید یک پزشک بود که همراه با جمعیت در حال جمع اوری اشغال بود و از این کارش هیچ احساس بدی نداشت.
  در صورتی که در کشور ما چنان پزشکان را بزرک کرده اند که خود را تافته ای جدابافته می دانند و به مردم فخرفروشی می کنند و عملا” به شکل مافیایی عمل می کنند.

  اگر شرایط برای همه فراهم شود هرکسی می تواند تمامی کارهایی که ان پزشک و یا هر شاغل دیگری انجام می دهد را یاد بگیرد و متاسفانه پزشکان و یا بعصی از شاغلان دیگر فکر می کنند شق القمر می کنند و با تکبر و تبختر با مردم رفتار می کنند..

  در کشور المان درامد معلمان از پزشکان بیشتر است.

  اعتقاد بنده این است که تا زمانی که رسانه های ما نتوانند دروغ بزرگ بمب اتمی را در رسانه ها به صورت گسترده و مستمر منتشر نمایند و این دروغ بزرگ را از باورها پاک نمایند امکان هیچ تحول اساسی برای اصلاح جامعه و حرکت به سوی عدالت اجتماعی وجود ندارد.

  یکبار ترامپ اعلام کرد که پذیرش برجام منجر به سقوط اقتصاد امریکا خواهد شد و همین نشان می دهد که در مذاکرات ظاهرا”اتمی دولتها در واقع اخاذیهای مالی و اقتصادی از دولت امریکا صورت می گیرد تا دولتها دروغ وجود بمب اتمی و خیالی بودن ان را فاش نکنند و امریکا در ظاهر ابرقدرت باقی بماند.
  در واقع کره شمالی با وانمود به انجام ازمایش اتمی قصد اخاذی از امریکا را دارد . همانطور که عربستان ، اوگاندا و سودان نیز جدیدا” خواستار انرژی هسته ای هستند و در واقع می خواهند از امریکا اخاذی کنند.

  در حقیقت اگر تعداد کشورهای اخاذی کننده زیاد شود امریکا قادر به براورده کردن خواسته های همه انها نخواهد بود و منظور ترامپ همین است.

  امریکا بعد از جنگ جهانی دوم ۴ سال در کره (۱۹۴۹-۱۹۵۳) و ۲۰سال در ویتنام (۱۹۵۵-۱۹۷۵) حضور نظامی داشت و صدها هزار نفر از سربازان امریکایی در این جنگها کشته شدند . اگر سلاح اتمی داشت چرا استفاده نکرد تا سربازان بیگناه کشته نشوند.
  امریکا در ویتنام به بهانه جلوگیری از نفوذ کمونیسم این جنگ را چند ملیتی کرد و کشورهای دیگری ار جمله ایران افرادی را برای جنگ به انجا فرستادند و خیلی از انها همانجا در جنگلها و مردابها و بیابانهای ویتنام نابود شدند .چرا؟.
  امریکا در واقع با ایجاد جنگ در مناطق دیگر بهانه ای برای سرکوب مردم در امریکا پیدا می کرد و مخالفین را با عنوان نظامی به مناطق جنگی می فرستاد و همانجا نابود می کرد. در فیلمهای رامبو مثل رامبو در ویتنام یا رامبو در افغانستان و ….. این موضوع به روشنی نشان داده شده است.
  امریکا اگر چیزی به عنوان سلاح اتمی داشت کافی بود یک عدد در سوریه، عراق یا کره شمالی بکار می برد تا حساب را دست همه بدهد. و اینقدر با تهدیدهای تو خالی و تکراری تحقیر نشود. در حال حاضر هیچ کشوری به تهدیدهای امریکا اعتنا نمی کند و تهدید های امریکا دیگر هیچ اعتباری ندارد.

  در بیشتر موارد ترس نتیجه عدم اگاهیست.

  چراغ هدایت جامعه باورهاییست که در ذهن افراد وجود دارد و تا دروغهایی همچون بمب اتمی ،بمب هیدروژنی، و دروغهایی مشابه در باور و ترس از این باورها در دل ملتهاست اوضاع جهان روز به روز بدتر و شرایط زندگی مشکلتر می شود و فقر و بیکاری و گرسنگی دامنه وسیعتری پیدا می کند.

  جسارتا” اگر امکان دارد مقاله بنده را که لینک ان را در اخر کامنت قرار می دهم در قسمت یادداشتها قرار دهید و خودتان این سوال را مطرح نمایید که چرا داستان انرژی هسته ای تمام نمی شود . و مخصوصا” مسئله باطری اتمی ادعا شده که ۵۰ سال برق تولید می کند را به چالش بکشید. ضمن اینکه قبلا” در کامنتی خدمتتان عرض کرده ام که سایت وزارت دفاع نیز این مقاله را منتشر کرده است و این عدم وجود بمب اتمی را بیشتر ثابت می کند اگر بمب اتمی وجود داشت سازمانی مثل وزارت دفاع که اشراف به تمامی موضوعات نظامی دارند اهمیتی به این مقاله نمی داد.

  اگر خواستید مقاله را در سایت قرار دهید از لینک زیر استفاده کنید که هم کامل است و هم قالب مناسبی دارد.

  http://www.armanekerman.ir/?p=16817

  منتظر پاسخ شما هستم.

  در پناه خدای بزرگ باشید.

 140. انشاالله با این فناوری بتونیم بر خشکسالی غلبه کنیم

 141. احمد رضا بطحایی

  یک تحقیق علمی اثر مخرب هارپ در ایجاد زلزله طوفان و خشکسالی با ادله فیزیک و الکترودینامیک ارائه شده که آدرس آنرا میدهم برای خواندم دوستانی که با فیزیک آتمسفرآشنایی دارند.این ها حقیقت دارد و داستان نیست.خود آگاهانه باشد یا سهوی وعمدی.
  High-power ELF radiation generated by modulated HF heating of the ionosphere can cause Earthquakes, Cyclones and localized heating
  Fran De Aquino
  Maranhao State University, Physics Department, S.Luis/MA, Brazil.
  Copyright © ۲۰۱۱ by Fran De Aquino. All Rights Reserved

 142. با سلام مطالب جالبی در این سایت وجود داشت که بنده را در جهت تحقیقم راهنمایی کرد اما سوال پیش آمده برای بنده این است که آیا جناب دکتر یزدی پاسخگوی سوالات ما از طریق ایمیل شان هستند در جهت بهبود تحقیقات خود در مورد اثرات زیست محیطی هارپ؟

 143. با سلام و احترام به همگی
  خیلی از نظرات رو خوندم و نهایتا ساده دلی و خوش باوری غالب عزیزان ناراحت کننده بود
  هارپ. فضاییها.انرژی اتمی. صلح جهانی. سازمان بهداشت جهانی. سازمان مبارزه با مواد واسلحه و هر خزعبلات دیگه و مبارزه با هر شر و وعده هر خیری از هر حکومتی در این عصر فقط یه سوژه و ترفند برای بسترسازی و تحقق خواسته های افرادی خاصه که قطعا بیش از صدها ساله به قدرت اقتصاد و روانشناسی انسان دست پیدا کردند و امروز دنبال چیزی خیلی فراتر از دنیای ساده من وشما هستن.
  اگه باخودمون صادق باشیم و بدتعصبی به چیزی نداشته باشیم،حقیقت روشنه و با ادعا و سیاه نمایی های هیچ احدی تغییر نمی کنه و باقی فقط برداشت وتصور فردی ماست.
  پس بی تعصب دعوتتون میکنم به دیدن یه فیلم مستند به نام ( بقا ) از شبکه داخلی کشور خودمون.
  ازهرجایی تو هر تلویزیون اینترنتی قابل دسترسیه.
  من کم سواد از همه شما بزرگواران ناچیزترم ، اما خدا به هممون غیرت و بینش و همت بده.

 144. هنوز هیچ کاری در این زمینه انجام نشده و بدلیل عدم تخصیص بودجه انجام نخواهد شد( نه پولشو داریم نه فناوریشو). دوستان عزیز این پروژه هیچ وقت از تخیلات اقای یزدی فراتر نرفته. متاسفانه.

 145. پروژه هارپ که فناوری قدیمی هست . الان چین ابراهای می سازه که هوا رو تصفیه می کنه . یا ژاپن کولر گازی ساخته که جدا از اینکه هوا رو کامل تصفیه می کنه اون رطوبت تولید شده رو هم تصفیه می کنه و یه جورای میشه بهش گفت اب ساز .

 146. باسلام
  جهت اطلاع با توجه به اینکه یک عده ناشناس که ظاهرا شبه نظامی هستند وبه این نوع افراد صوتی می گویند وبدون مجوز و اطلاع سازمان ذیربط اقدام به شنود ذهن و تفکر مانند تله پاتی با استفاده از ادوات تکنولوژی پیشرفته کرده اند و با ایجاد مزاحمت به قربانیان به مدت طولانی و دیدن تصاویر نوامیس آنها از طریق شنود ذهن توسط ماهواره و با آگاهی از مسایل جنسی و خصوصی،فرد قربانی را ازطریق ارسال امواج صوتی ماهواره ای به داخل مغز به صورتی که فقط فرد مورد نظر آن را می شنود اقدام به تهدید واعدام و گزارش و انتشار این تصاویر ذهنی به اطلاعات می کنند وباعث ازبین رفتن حقوق شهروندی و امنیت فردی وتجاوزبه حدود شخصی و محرمانه افراد گشته اند و اگر فرد قربانی پیگیر ماجرا بشود به او انگ روانی زده شده و مقامات ذیربط با کتمان مسءله که چنین تکنولوژی موجود نیست و ماهواره را باید نشان بدهی سرپوش به موضوع گذاشته و چون فرد قربانی قادر به اثبات این موضوع نیست قربانی بیشتر مورد تهاجم قرار می گیرد. لذا خواهشمند است به علت نقض اصل توحید ومعنی الله صمد و بصیر المبین و جلوگیری از ایجاد خدای بشری که مهارب با خدا می باشد ،ازطریق مقامات جهت برسی وتحقیق ومنع قانونی آن درصورت امکان اقدامات لازم رامبذول فرمایید .
  با تشکر فراوان، قربانیان رصد ماهواره ای ذهن

 147. این نتیجه پروژه هارپ است که همون امواج صوتی رو به کل کشور می فرستتند و ذهن همه ملت مثل اینه جلو افرادی هست که ظرفیت استفاده از تکنولوژی رو ندارند و حتی خواب و رویای شما رو مونیتورینگ می کنند و چه رسد به حریم شخصی و اتاق خلوت گاه شما و حتی با فرستادن صوت شما رو بیمار اسکیزو فرنی نشون میدن جونکه امواج مغزی درست در بازه ۰.۵ تا ۱۵ هرتز کار می کنه

 148. ای وای خدایا بدادمون برس و نجاتمون بده . یک اسلحه قدرتمند دراختیار یک دولت و ارتش جاه طلب که از عقل و فرهنگ و انساندوستی میلیونها کیلومتر فاصله دارند قرار بگیره همه دنیا به خاک و خون کشیده میشه . خدایا بدادمون برس بدبخت شدیم بیچاره شدیم … این دیونه ها همیشه سعی داشتند که دنیا رو بگیرند و تحت سلطه خودشون قرار بدند مردم دنیا رو برده خودشون بکنند و مثل مردم ایران بدبخت و فقیر و بیچاره بشن . تصورش را بکنید که دولت و ارتشی که با آزمایشهای خطرناک هسته ای به مردم خودش رحم نمیکنه و با عث کشته شدن مردم کرمان و کرمانشاه و جاهای دیگه شده این اسحه وحشتناک بیفته دستش …

 149. سازه کهن - تاسیسات ساختمان

  سپاس از سایت یباتون

 150. تورو خدا ادامه بدین وگرنه تا ۵ سال آینده از خشکسالی میمیریم آمریکا با هارپ خشکسالی رو تو ایران درست کرده ماهم باید مقابله کنیم

 151. ممنون از مطلب خوب

 152. کرامت سلیمی

  موضوع: موضوع قابل تامل و بررسی

  با سلام و احترام خدمت مدیر محترم سایت

  اگر امکان دارد مطلب زیر را در صفحه اصلی قرار دهید.

  اگر شما اصحاب رسانه در راه افشای حقایق همکاری نکنید در اینده ای نزدیک کشور ما به کشوری ویران و فقیر در حد کشورهای افریقایی تبدیل خواهد شد و دیگر گفتن حقایق فایده ای ندارد و هیچ دردی را دوا نمی کند.

  در پناه حق باشید.

  چند دلیل ساده که نشان می دهد سلاح اتمی وجود ندارد

  ۱-انچه را به عنوان انفجار هسته ای نشان می دهند دقیقا” مشابه انفجار گاز مایع در مقیاس دهها و یا صدها تن گاز مایع می باشد.

  یعنی اگر دهها و یا صدها تن گاز مایع را با هوای فشرده کافی منفجر نمایند ،دقیقا” انفجاری مشابه انفجار به اصطلاح هسته ای رخ می دهد. مثلا” در هردو انفجار قارچ تشکیل می شود و و چرخش قارچشان کاملا” مشابه می باشد.

  ان چیزی که به عنوان بمب هیدروژنی عنوان می شود که مدعی هستند قدرت تخریب ان خیلی بیشتر از بمب اتمیست چیزی جز انفجار دهها و یا صدها تن گاز هیدروژن مایع به همراه هوای فشرده کافی نیست.
  اگر از هیدروژن مایع استفاده نمایند به علت سرعت بیشتر واکنش هیدروژن با هوا ، انفجار در زمان کمتری رخ می دهد و در نتیجه

  شدت انفجار بیشتر و قدرت تخریب بیشتری خواهد داشت. اما با استفاده از عدم آگاهی ملتها وانمود می کنند همجوشی هسته ای رخ داده است.

  کلیپ زیر را با دقت ببینید و قضاوت با شما.

  https://www.aparat.com/v/TtyjC

  ۲- مدعی هستند که برای غنی سازی اورانیوم با استفاده از روش نصف کردن بر اساس قانون گراهام عمل می کنند. یعنی گاز UF6

  را هزاران بار در ظروف جداگانه نصف می کنند ( حدود ۴۰۰۰ بار ) ، در صورتی که اگر عمل نصف شدن را ۳۰ بار متوالی هم انجام دهیم حدود یک میلیاردم از ان ماده باقی می ماند.( عدد ۲ به توان ۳۰ حدود یک میلیارد است ).یعنی عملا” چیزی باقی نمی ماند.

  از لحاظ عملی امکان ۴۰۰۰ بار نصف شدن وجود ندارد و بعد از مدتی چیزی نیز باقی نخواهد ماند تا بتوان عمل نصف شدن را ادامه داد.

  ۳- موضوع بمب تزار که توسط شوروی ازمایش شد و مدعی بودند معادل با ۵۰ مگا تن TNT قدرت انفجاری دارد جای سوالات

  زیادی دارد.

  بمب ادعایی هیروشیما که قدرت تحریبی معادل ۱۵۰۰۰ تن TNT داشت طبق گفته خودشان ۶۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده داشت

  بنا بر این بمب ۵۰ مگا تنی تزار طبق محاسبات باید حدود ۲۰۰۰۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی شده داشته باشد که این مقدار برای یک بمب غیر منطقیست و نمی توان ان را مدیریت نمود. زیرا بنا به گفته خودشان جرم بحرانی برای انفجار اورانیوم حدود ۵۰ کیلو گرم می باشد . پس باید در بمب تزار ۲۰۰۰۰۰ کیلوگرم اورانیوم به ۴۰۰۰ قطعه تقسیم شود و در لحظه انفجار تمام ۴۰۰۰ قطعه در ان واحد به هم جوش بخورند تا بمب منفجر شود. که در عمل چنین چیزی ممکن نیست. زیرا به گفته خودشان به محض عبور جرم توده اورانیوم از ۵۰ کیلوگرم بمب اتمی فعال و منفجر می شود.

  ۴- در طی جنگ جهانی دوم فقط هیروشیما و ناکازاکی نابود نشدند بلکه حدود ۶۰ شهر ژاپن مانند هیروشیما و ناکازاکی اسیب دیدند و سوختند، ازجمله توکیو پایتخت ژاپن.که طبق گفته ها حدود ۵۰۰۰۰۰ نفر در توکیو کشته شدند اما هیچ نامی از توکیو نیست و رسانه ها فقط دو شهر گمنام هیروشیما و ناکازاکی را بر سر زبانها انداختند…
  بعضی از افراد و رسانه ها برای باور وجود سلاح هسته ای فقط چسبیده اند به قضیه هیروشیما و ناکازاکی و بدون انکه تحقیق کنند انچه را گفته شده می پذیرند و نمی خواهند فکر کنند که نابودی شهرهای هیروشیما و ناکازاکی که عمدتا” از چوب و پلاستیک و مواد پلیمری با تراکم زیاد بودند با یک بمباران معمولی یا بمباران ناپالم هم امکانپذیر است و برای ایجاد احساس وحشت در دل ملتها وانمود به نابودی این دو شهر با یک سلاح خیالی به نام بمب اتمی کرده اند. …

  در حال حاضر هیروشیما و ناکازاکی دو شهر پیشرفته کشور ژاپن هستند و میلیونها نفر در این دو شهر زندگی می کنند، در صورتی که به ما گفته بودند آثار بمباران اتمی برای هزاران سال باقی می ماند…… برای این موضوع چه توضیحی دارند.
  ۷۳سال است که مردم هیروشیما و ناکازاکی در این دو شهر بدون هیچ مشکلی زندگی می کنند.
  در تمام عکسهای هیروشیما و ناکازاکی یک نکته به خوبی مشهود است و انهم اینکه خانه های چوبی و پلاستیکی از بین رفته اند اما ساختمانهایی که از اجر و فلز هستند باقی مانده اند.
  عکسهای هیروشیما و ناکازاکی را در گوگل پیدا کنید و ببینید….

  ۵- قرار شد در ۲۰ فروردین سال ۱۳۹۷ از یک باتری اتمی رونمایی کنند که ۵۰ سال به طور مداوم برق تولید می کند رونمایی شود.

  سازمان انرژی اتمی مدعیست که می توان از این باتریها در موبایل ، لپ تاپ ،صنایع و در بیابانهای دور افتاده که فاقد برق هستند استفاده نمود.

  مطمئن باشید که هیچگاه چنین چیزی رونمایی نخواهد شد.

  اگر چنین باتری هایی وجود داشته باشد یعنی اینکه می توان با اتصال چند عدد از انها یک اتوموبیل را به حرکت دراورد و دیگر در طی ۵۰ سال هیچ نیازی به بنزین ندارد .
  ویا با تعدادی از انها برق یک خانه برای ۵۰ سال تامین می شود و دیگرنیازی نیست هیچ هزینه ای برای مصرف برق پرداخت.

  اگر چنین است پس چه نیازیست روزانه حدود صد میلیون بشکه نفت ، میلیاردها متر مکعب گاز طبیعی و صدها هزار تن ذغال

  سنگ مصرف شود و الودگیهای ان وارد طبیعت شود و در کنار ان جنگ و ادمکشی برای تصاحب منابع نفتی صورت گیرد.

  همچنین اگر برای مدتی مثلا” چند روز از برق مداومی که این باتری به اصطلاح اتمی تولید می کند استفاده نشود چه اتفاقی برای این باتری می افتد و انرژی ان صرف چه کاری می شود.

  ۶- مسئله مهم دیگر زباله های به اصطلاح هسته ایست. که می گویند چون زباله های هسته ای دارای تشعشعات پر انرژی هستند باید در کیلومترها عمق زمین دفن شوند.
  اگر زباله های هسته ای دارای تشعشعات پر انرژی هستند باید از تشعشعات این زباله ها مجددا” استفاده شود تا زمانی که تشعشعات ان از بین برود و نیازی به دفن انها در اعماق زمین نباشد.

  به قول خودشان مواد هسته ای با فرایندهای زمانبر و پرهزینه به دست می ایند. بنا براین زباله های تشعشع دار انها که به نوعی دارای انرژی گرمایی هستند باید مجددا” مورد استفاده قرار گیرند نه اینکه دور ریخته شوند.

  مدتی پیش در امریکا افشا شد که مواد هسته ای را در کنار دریا دفن می کنند و این با ادعای انها مبنی بر خطرناک بودن زباله ها برای محیط زیست تضاد دارد.

  ۷- امریکایی ها به قول خودشان اولین ازمایش هسته ای را در سال ۱۹۴۵ انجام دادند و شوروی نیز در سال ۱۹۴۹ یعنی ۴ سال بعد از ازمایش امریکا.
  بیش از ۱۳۰ سال است که نوشابه کوکاکولا ساخته شده است و چنان سیستم حفاظتی در شرکت کوکاکولا ( یک شرکت خصوصی غیر نظامی و غیر امنیتی ) برقرار است که تا بحال فرمول ساخت ان فوق سری باقی مانده و هیچ کسی نتوانسته است فرمول انرا پیدا نماید و انحصار ان به طور کامل در اختیار شرکت امریکایی کوکاکولاست.
  حال اگر سلاحی به نام بمب اتمی با ان خصوصیات ویرانگری که در مورد ان مدعی هستند و پیچیدگیهای ان قابل مقایسه با کوکا کولا نیست چطور با ان سیستمهای حفاظتی و کنترلی پیشرفته امریکاییها به بیرون درز کرد و ۴ سال بعد در اختیار شوروی که درگیر جنگ داخلی وویرانیهای عظیم ناشی از جنگ داخلی و جنگ جهانی دوم بود قرار گرفت و انها هم راحت در زمان کوتاهی به تمامی مراحل ساخت ان پی بردند و ان را عملیاتی نمودند و همزمان توانستند موشکهای لازم برای پرتاب ان را بسازند و رقیب امریکا شوند.

  ۸- موضوع مهم دیگری که جای تامل دارد این است که تا بحال چندین بار عده زیادی از دانشمندان به اصطلاح اتمی امریکا به روسای جمهور امریکا اوباما و ترامپ نامه نوشته اند و خواستار ان شده اند که توافق هسته ای با ایران را حفظ کنند.

  چرا باید دانشمندان به اصطلاح اتمی امریکا نگران از بین رفتن توافق هسته ای باشند. و چه عاملی باعث شد که تعدادی دانشمند اتمی چنین درخواستی از دولت امریکا بکنند.این عامل چیزی نیست جز اینکه منافع این به اصطلاح دانشمندان درخطر است. در واقع همه انسانها وقتی منافعشان در خطر قرار بگیرد واکنش نشان میدهند. مثلا” کارگران در تغییرات کارخانه ها و تعدیل نیرو , کشاورزان در کاهش بارندگی و بروز خشکسالی و تجار در رکود بازار و کاهش قدرت خرید مردم .

  اصولا” سیاستمداران و دولتمردان به دانشمندان به عنوان ابزاری نگاه میکنند که باید در راستای منافع انها عمل کنند و هیچ نقشی در سیاستها و تصمیم گیریها ندارند.سیاستمداران انقدر مغرور و از خود راضی هستند که به کسی اجازه اظهار نظر نمیدهند و جز نظر و دیدگاه خودشان نظر و دیدگاه هیچ شخص یا گروه دیگری را قبول ندارند و اصلا” دانشمند هسته ای امریکا از کجا میداند ایران کجاست و در صنعت هسته ای چه وضعیتی دارد؟

  .

  این دانشمندان عجیب و غریب از زندگی و امکانات خوبی برخوردار هستند. حال اگر دروغ بودن سلاح هسته ای فاش شود این افراد بی ارزش می شوند و دولت امریکا دیگر به انها بهایی نمیدهد و از زندگی و مزایای عالی محروم می شوند و چون هیچ کاری بلد نیستند معلوم نیست که با لو رفتن دروغ سلاح اتمی تکلیف انها چیست.

  پس دانشمندان هسته ای امریکا نگران منافع خود و زندگی راحت و مفت خوریشان هستند نه نگران امنیت جهان.

  چرا زمانی که کشورهایی مثل پاکستان ، افریقای جنوبی ، برزیل ، هندوستان ، چین ، کره شمالی ، اسراییل و… به دنبال ساخت سلاح به اصطلاح اتمی بودند نمایشنامه هایی مشابه برجام اجرا نمی شد.

  چرا دانشمندان به اصطلاح اتمی روسیه مثل دانشمندان اتمی امریکا در مقابل ایران جبهه نمی گیرند و خیلی از انها هم در دهه ۹۰ میلادی از کشور شوروی سابق فرار کردند و به کشورهای جهان سوم پناهنده شدند و در این کشور ها چکار می کنند.

 153. سلام
  دوستان ایرانی ونسبتامومن یاحداقل دارای سوادقرآنی درحدابتدایی لطفاادامه بحث درموردهارپ وتوانایی های آن که اشتباهابیشترنسبت به عنوان غلط زلزله اشاره میشودلطفاباتوجه به این که آگاهیم زلزله هم لفظ قرآنی است مانندزلزال هم تاچندی قبل فقط درموردزمین لرزه های طبیعی ازعنوان آن اسنفاده میشدلطفامن بعددررابطه بااتفاقات مشکوک مرتبط بابحث هارپ یاشارپ ازهمان عنوان ساده زمین لرزه به جای زلزله درمطالب خوداستفاده کنیدتاخواننده متوجه غیرطبیعی بودن علت حادثه بشودکه منظورم اینجاپاسداشت زبان فارسی وجایگزینی مترادف وهم معنی برای لغت عربی زلزه وزلزال نیست وهیچ ارتباطی نداشته غیرازاهمیت دادن به متفاوت بودن عوارض هارپ ازحوادث طبیعی شناخته شده باستانی

 154. باتشکر از شما مسئولین محترم ایران توانا
  دعوتنامه جنابعالی برای ارائه نظر وسخنرانی درمورد هارپ دقیقاچندروزی قبل ازپیدایش سیل درسراسرکشور که بدنبال واردشدن یکباره وناگهانی ابرهای ازپیش باردارشده به آسمان کل کشورکه امروز۱۰فروردین تقریبافاز اول برنامه تخلیه ابرهابدرستی انجام گرفته که طبق گزارشات رسیده تقریبابیشتر رود ها وسدهاحتی دریاچه ارومیه نیزکه تاقبل ازآن نمک باقی مانده درکف آن مانند ریزگرداهالی ارومیه رااذارمیدادوهمین نمک جواب مضحک رئیس ستادبحران مربوطه که گفته بوددریاچه سوراخ است راوقتی کف دریاچه راکاملاپرکردوحال که بیش از۵۰درصدضرر آب دریاچه جبران شدرامیددهدچون نمک تمام منفرهاوسوراخ های ته دریاچه راگرفت واین باردیگرپاسخ قبلی عیناجوک تعریف خواهدشدانشاالله نیت تمسخرایشان تغییرکندچون دریاچه قم توسط لیرحرارتی مادون قرمزدر روزروشن تبخیرشدوتبدیل به ابر.وشکرخدا فقط اکشیژن خالص وهیدروژن آن تبخیرشده بودوفقط آب درحدشرب بخارگشت وسونامی شرق آسیاراکه بادازجنوب شرق کشورخارج شدبه دنبال داشت اما این باررییس ستادبحران میبایست عبارت مضحک دیگری برای جایگزینی جواب دریاچه سوراخ است پیداکندیعنی دقیقا۲سال دیگرباتوجه به گرمای نسبی فصل تابستان درایران امروزی که به طبیعت ۲فصله تبدیل شده یعنی ازاول بهارگرم است ومعتدل نداریم همچنین درابتدای پاییزازاول پاییزوزمستان هم هواهمیشه سردوخشک است و۴فصل رافقط تقدیم اشتباه شمسی اعلام میکندتا۱۳فروردین نیر وتکنشی نداری اما فازدوم هنوزاجرا نشده.بلکه آسمان کل کشوررااگرنگاه کنیدهنوزپرازابربارداراست ومنتظربخاطرهمین هم ازوردابر به داخل کشوروپیدایش طوفان براحتی جلوگیری شده تاباخت نروندوبیم پاکستان نیزبیدلیل نیست.نمیدانم چرااگربین کامنت هادقت شود۸۵درصدکاربران بانام رضاپست گذاشته اندامااهمیتی ندارداصل کاربرای خداست نه خلق خدا.نام زلزله رابکارنبریداگرمیدانیدزمین لرزه هاطبیعی نیست یعنی عادی نیست نام موشک زلزال هم ریمارک شدبه همین دلیل

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *