آخرین دستاوردها
خانه - خودکفایی - ایران پروژه هارپ را کلید زد
ایران پروژه هارپ را کلید زد

ایران پروژه هارپ را کلید زد

معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست از آغاز اجرای پروژه تحقیقاتی «هارپ» به عنوان یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین فناوری های روز دنیا توسط محققان کشور خبر داد و گفت: با این فناوری با استفاده از امواج فوق کوتاه رادیویی امکان جا به جایی ابرها، بارورسازی ابرها و کاهش خشکسالی و از بین بردن سکون هوا فراهم می شود. این پروژه انقلاب عظیمی در عرصه تغییرات آب و هوایی ایجاد می کند.

دکتر محمد یزدی با اشاره به جزئیات واهداف این پروژه تصریح کرد: هارپ یکی از پروژه های فوق محرمانه کشورهایی مانند آمریکا و روسیه است که این فناوری را در اختیار دارند و با استفاده از امواج فوق کوتاه می توانند لایه یونوسفر جو را تحریک کنند که منجر به تولید باران شود. وی در توضیح ماهیت این فناوری گفت:هارپ یک فناوری است که برپایه انتشار امواج رادیویی فوق العاده قدرتمند و فوق کوتاه بنا نهاده شده است امواجی که انعکاس و انتشار آن ها در سطح یونوسفر یا همان سطح فوقانی جو، باعث ایجاد یک میدان یونی یا موج یونی می شود، در چنین شرایطی امواج الکترومغناطیسی ارسال شده بار دیگر به زمین برگشت داده می شود.

این امواج از انرژی حرارتی و انرژی مغناطیسی برخوردار هستند. بنابراین انرژی حاصل از آن ها را می توان در یک نقطه خاص متمرکز کرد به طوری که تمرکز انرژی حاصل از آن ها در یک نقطه خاص می تواند اثرات مختلفی ایجاد کند که از جمله آن ها می توان به امکان جا به جایی ابرها، جا به جایی هوا و از بین بردن سکون هوا اشاره کرد.وی اضافه کرد: فناوری هارپ البته کاربردهای دیگری نیز دارد به عنوان مثال در مطالعه قاره های زیر زمین و یا کشف منابع معدنی نفت و گاز در زیرزمین نیز می توان از این فناوری استفاده کرد. ضمن آن که گفته می شود از تمرکز این انرژی می توان برای تحریک گسل های زمین و حتی ایجاد زلزله استفاده کرد.

تا جایی که گفته می شود زلزله هائیتی نتیجه آزمایش های آمریکا و به عبارتی تست این فناوری بوده که منجر به بروز زلزله هائیتی شده است. در واقع وقوع بسیاری از پدیده های خاص ازجمله سیل پاکستان، زلزله هائیتی و حتی توفان کاترینا با آزمایش این فناوری در آمریکا مرتبط است با توجه به فوایدی که این فناوری دارد و می تواند منجر به کاهش خشکسالی و یا از بین بردن سکون هوا شود، بدین نتیجه رسیدیم که استفاده از آن از جهات مختلف ضرورت دارد .

وی با محرمانه خواندن این پروژه تحقیقاتی از ذکر نام دستگاه ها و مراکزی که در اجرای این پروژه در داخل کشور همکاری دارند، خودداری کرد و افزود: این پروژه از سوی محیط زیست مورد حمایت قرار گرفته است ضمن آن که در اجرای آن دستگاه های مختلفی دخیل هستند و اعتباراتی نیز برای آن درنظر گرفته شده است وی اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم در سال های آینده نیز با استفاده از این فناوری البته به گونه ای متفاوت پروژه های ویژه ای را با هدف کاربردهای زیست محیطی به اجرا بگذاریم.

دکتر یزدی با بیان این که عده ای اساس این فناوری را رد می کنند و آن را نوعی فضاسازی رسانه ای قلمداد می کنند که کشورهای استکباری برای ترساندن کشورهای دیگر مطرح کرده اند، تصریح کرد: تاثیرات این فناوری به لحاظ علمی کاملا اثبات شده و نمونه های تحقق یافته تاثیرات این فناوری در کشورهای روسیه و آمریکا گزارش شده است و هم اینک این فناوری با هزینه بسیار بالایی در این کشورها آن هم در مراکزی خاص و بعضا با اهداف نظامی در حال انجام است.

اما نکته مهم آن است که ایران نیز اجرای این پروژه بسیار مهم و کارآمد را آغاز کرده است و در آینده می توانیم از نتایج سودمند آن بهره مند شویم.معتقدیم که اگرچه هارپ فناوری است که از تاثیرات دوجانبه ای برخوردار است، برای کشور ما که آب و هوای خشکی دارد یک ضرورت است و از آن می توان برای بارور کردن ابرها یا به جریان انداختن هوا و از بین بردن سکون هوا استفاده کرد و در کلان شهرهایی مانند تهران که باعث تمرکز آلودگی می شود، از این فناوری استفاده کرد.

در واقع با داشتن این فناوری می توان ابرها را جا به جا کرد، بارندگی را افزایش داد، هوا را جا به جا کرد و به اصطلاح باد ایجاد کرد که تحقیق روی تمامی این موارد آغاز شده است. این پروژه انقلاب بزرگی در عرصه تغییرات آب و هوایی ایجاد می کند.شایان ذکر است که طبق تعاریف موجود، هارپ( HAARP) یک پروژه تحقیقاتی است که برای بررسی و تحقیق درباره لایه یونوسفر با استفاده از امواج رادیویی راه اندازی شده است. لایه یونوسفر در بالاترین لایه اتمسفر قرار دارد. این لایه تشعشعات خطرناک ماورای بنفش و X خورشید را جذب و مانند سقفی از ورود آن ها به زمین جلوگیری می کند.

هم چنین به دلیل محیط الکتریکی موجود در یونوسفر از این لایه برای انعکاس امواج رادیویی به اطراف زمین استفاده می شود. سیستم هارپ طوری طراحی شده است که روی یونوسفر تاثیر مستقیم داشته باشد. این سیستم در حال حاضر از مجموعه ای از آنتن های مخصوص (۱۸۰ برج آلومینیومی به ارتفاع ۲۳ و ۵۰ متر) تشکیل و روی زمینی وسیع به مساحت ۲۳ هزار متر مربع در آلاسکا نصب شده است. این آنتن ها امواج مافوق کوتاه ELF/ULF/VLF را تولید و به یونوسفر پرتاب می کنند.

اصولا امواج آنتن ها پس از اصابت به یونوسفر و بازگشت به زمین قادرند نه تنها به عمق دریا بروند بلکه فراتر رفته و به اعماق زمین نیز وارد می شوند و عملکرد آن ها مانند رادیوترموگرافی است که امروزه ژئولوژیست ها برای اکتشاف مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می کنند. وقتی یک موج کوتاه رادیوترموگرافی به داخل زمین فرستاده می شود، به لایه های مختلف برخورد می کند و آن لایه ها را به لرزه در می آورد و از این لرزش صدایی با فرکانس مخصوص تولید می کند و به سطح زمین باز می گرداند و ژئولوژیست ها از صدای بازگشتی قادرند مخازن زیرزمین را شناسایی کنند.

۱۳۸۹/۱۰/۰۲

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=58

۱۰۲ نظر

 1. فوق العاده است.هارپ پروژه ی بی نظیری است که اگر واقعا روی آن کار شود همانگونه که روی پروژه ی نیروگاه اتمی کار شد،و جواب داد،اینم جواب میده.البته باید از لحاظ شرعی هم مورد برسی قرار گیره.که مثلا ابرهایی که باید به سمت عراق برود آیا می شود آنها را در استان ایلام یا … نگه داشت و بر آن بارید؟ و از این دست مسائل

 2. بیتا قهرمانی

  با سلام
  چند سال پیش که زلزله بم اومد و اون موقع من ساکن کرمان بودم با پروژه هارپ آشنا شدم و کلی هم تحقیق کردم و تنها نتیجه ای که از زلزله بم میتونستم بگیرم همین بود چون علائم پروژه دیده شده بود الان هم مورموری ایلام همین وضعیت رو داره اگه به سایت لرزه نگاری دانشگاه ژئو فیزیک تهران ی سری بزنید هم بد نیست به نظر شما این زلزله ها معنیش چی میتونه باشه؟امیدوارم مسئولین بیشتر از مردم حمایت کنند

 3. باسلام وخسته نباشید خدمت عزیزان
  خیلی خوشحال شدم ک انرزی هرپ را دیدم محققان ایرانی دارن روش کار میکنند. چون من ۲ سال پیش این انرزی رو شنیدم و خیلی دنبالش رفتم ک دانشمندان امریکایی از طریق ارتعاشی یا نوعی فرکانس از طریق این انرزی زلزله سیل طوفان را اکثریت ب اسیا اعمال میکرد. و میتوان گفت ار طریق این انرزی چطور میشود ذهن بعضی از شهرها را پاک یا فرمت کرد. ویا چطور میتوان از طریق این انرزی مسیر هوایی یک کشوررا منحل کرد.. ویا چطور کانالهای یک کشور را میشود مختل کرد.. و هزاران ایده مختلف از طریق این انرزی ……..
  موفق باشید

 4. ایا میتوان در این زمینه ایده های خود را ارائه داد

  • با سلام

   ضمن گرامی داشت حضور شما در ایران توانا، باید در پاسخ شما بگوئیم که جناب دکتر محمد یزدی که در سمت معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست از این پروژه خبر دادند اکنون در این سمت نیستند. بنابراین شما می‎توانید از طریق زیر ارتباط لازم را برقرار کرده و نقطه نظرات خود را بیان کنید:

   رایانامه دکتر محمد یزدی (معاون سابق سازمان و مجری پروژه): m-yazdi@sbu.ac.ir
   آدرس و شماره تلفن دفتر پژوهش سازمان محیط زیست:
   تهران، ضلع شمالی بزگراه شهید حکیم، بین شیخ فضل ا… و یادگار امام، پارک طبیعت پردیسان، ساختمان مرکزی – طبقه ۶ دفتر پژوهش و توسعه فناوری‎های محیط زیست.
   شماره تلفن: ۸۸۲۳۳۳۷۰ (۰۲۱)

   با تشکر از تماس شما

 5. با سلام و وقت بخیر. اگر امکان داشته باشه ایده هامونو حضوری مطرح کنیم.. خیلی از پیشنهادها ب دردتون میخوره بنظر من از بین جوانان واجد شرایط استفاده کنید تا مسیر پیشرفت و توسعه چندین برابر بشود.. الان خود من ایده های متنوعی دارم ک نمیتونم رو سایت بنویسم و یا پشت گوشی بگم

 6. سلام به نظرتون هارپ میتونه از اومدن ابرها روی کشور جلوگیری کنه ؟ اگر توجه کنید در این مدت بارش های خوبی و زیادی فقط روی اسرائیل و مناطق تحت کنترل داعش و ترکیه داشته ایم که مقداری مشکوک است!!

  • من که کارشناس این حوزه نیستم ولی با اطلاعاتی که این سایت داده و تو سایت های دیگه هم هست قاعدتا باید بشه که ابرها را کنترل کرد و اینکه یه جای خاصی بارندگی انجام بشه…

 7. سلام توی یک مقاله خوندم که طوفان کاترینا ؛ زلزله هاییتی و سیل پاکستان رو آمریکا با استفاده از همین تکنولوژی هارپ بوجود آورده ؟آیا به نظر شما منطقیه که این آزمایشاتو آمریکا روی انسانها و حتی مردم کشورش انجام داده باشه ؟ من که بالشخصه اعتقادی به این قدرت تخیلی هارپ ندارم چون که اگه واقعا ” اینجوری بود تا حالا آمریکا تمام دنیا رو اشغال و تمام دشمناشو از بین برده بود

  • سلام
   من تحقیقات سطحی کردم و فهمیدم ک چندقدرت تو این علم پیشرو هستن
   چین هم یکی از اوناست و خلاصه ک بجز حملات خارجی ، احتمال آزمایشات داخل کشوری هم تو این دنیای پیچیده هست
   علم را هم هیچ وقت دست کم نگیرین

  • رفیق مگه باید بیان جونمو نو بگیرن تا بفهمیم که آمریکا دشمنمونه دارن رو علم پیش میرن. میگن قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود.ما هم الان شم کمبود آب داریم چه برسه دو ساله دیگه.اینطور که پیش میریم تا ده سال آینده ایران به بیابان تبدیل میشه.باید هم الان به فکر باشیم نه موقعی که داریم نابود میشیم

 8. بازگشت تون رو تبریک میگم…سایت فوق العاده ای دارید..خدا خیرتون بده

 9. بله آمریکا می تونه با سامانه هارپ زلزله ایجاد کنه اما واسه پاکستان یا از این جورجاها

  به نظرم این که تاثیری چندانی سامانه آمریکایی نذاشته به خاطر کمک روسیه بوده

  اما هرگز نمیتونم فکر کنم که روسیه به ایران در ساخت این سامانه کمکی کرده باشد

  چون اون وقت همه منابع نفتی ما رو تسخیر می کنند

  روسیه خودش از آمریکا هم خطرناک تره

  میتونید در زمان جنگ جهانی سابقه درخشان روسیه رو جستجو کنید

 10. البته نا گفته نماند مرگ دلفین ها در خلیج فارس و مرگ میلیونها ماهی ساردین در سواحل برزیل وزلزله شیلی وسونامی زاپن و زلزله ۸ ریشتری چین ومرگ هزاران کلاغ بطور ناگهانی همه وهمه می تواند ناشی ازپدیده هارپ می باشد وحتی میشه افزایش افسردگی و خشونت ها و بروز سرطانها و و ناقص الخلقه زایی وفرار زنبوران عسل ازکندو ها را به این پدیده ربط داد

 11. سلام …من از سال ۹۰ آزمایشهایی رو در یک محفظه که در آن گل و گیاه و شبه دریا و کوههای سیمانی و گچی بود طراحی کرده بودم انجام دادم و در سطح کم به نتایج قابل توجهی رسیدم اگر این پروژه پیچیده اما در عین حال ساده در ایران اجرایی شود حتی ما می توانیم گرمایی که از خورشید به زمین می تابد رو در ایران وارونه کنیم یا حتی به عنوان مثال حجم آب رودخانه کارون رو که به دریا میریزد رو در همان خط کم کنیم که این خود باعث بالا آمدن سطح رودخانه میشود.تحقیقات من نشان داده که این پروژه تنها در یکی از استانهای مرکزی ایران شدنی است….

 12. سلام خسته نباشید. بنده مقاله و ایده ای در زمینه انرزی هارپ دارم و لازم به همکاری و کمک مهندسین و دکتران با تجربه دارم لطف راهنمایی ام کنید.. واقعا این ایده اذیتم میکنه که یک روزی غربی ها به این ایده دست بیابند اونوقت کشوران مخترع کنندگان با مشکل روبرو خواهد شد بس ازتون خواهشمندم بگید که من این طرح رو کجا اعلام کنم باتشکر وحید چراغی

  • با سلام

   ضمن گرامی داشت حضور شما در ایران توانا، باید در پاسخ شما باید بگوئیم که جناب دکتر محمد یزدی که در سمت معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست از این پروژه خبر دادند اکنون در این سمت نیستند. بنابراین شما می‎توانید از طریق زیر ارتباط لازم را برقرار کرده و نقطه نظرات خود را بیان کنید:

   رایانامه دکتر محمد یزدی (معاون سابق سازمان و مجری پروژه): m-yazdi@sbu.ac.ir
   آدرس و شماره تلفن دفتر پژوهش سازمان محیط زیست:
   تهران، ضلع شمالی بزگراه شهید حکیم، بین شیخ فضل ا… و یادگار امام، پارک طبیعت پردیسان، ساختمان مرکزی – طبقه ۶ دفتر پژوهش و توسعه فناوری‎های محیط زیست.
   شماره تلفن: ۸۸۲۳۳۳۷۰ (۰۲۱)

   با تشکر از تماس شما

 13. ایران خیلی به این پروژه نیاز داره و میتونن ازش برای رفع گرد و غبار هایی که از کشور های عربی میاد استفاده کنن چون سالانه داره چندین هزار نفرو میکشه و بسیاری رو به بیماری های ریه دچار کرده و از متوسط عمر مردم هم خیلی کم شده

 14. خدا نگهدارتون باشه و ازتون محافظت کنه توروخدا نجاتمون بدین نزارین شکستمون بدن خشکسالی رو از بین ببرید

 15. خشک سالی های چند سال اخیر و خشک شدن دریاچه ها از جمله دریاچه ارومیه نتیجه حمله با تکنولوژی هارپ به ایران هستش .
  وقوع چند روشنائی عجیب از سمت روسیه نشان دهنده این واقعیت است.

 16. از خدای خودم سپاس گذارم که اگر ایران توانا به این تکنولزی مجهزاست چشم دشمنانمان کور بگذارید دنیابداند
  شیر مردان ایران زمین همیشه بیدارند در هر زمینه ای

 17. ضرغام فیروزی

  کارشناسان روسی عقیده دارند زلزله های هائبتی و بم و یسیاری دیگر زلزله طبیعی نبود

 18. هارپ را میتوان دلیل بطول انجامیدن دوره خشکسالی در ایران دانست

 19. باسلام شهرستان قیروکارزین مدت حدود شش ماه زلزله کمتراز۳ریشتری میومد وهیچکس جوابگو نبود وحتی تواخبار وسایتها هم نمیومد مگر چندتایی که بزرگ بودند وهمه مرددم معتقدبود ند که طبیعی نیست ومسئولین زیر بارنمی رفتند.شای به خاطر سیستم هارپبود سپاس

 20. خداروشکر.این یکی از خوشحال کننده ترین خبرای عمرم بود

 21. توفان کاترینا. مسخره کردین خودتونو. دیگه مثل ما که خود زنی که نمی کنن. اینها نمی دونن چی می گن. دست از افسانه سازی بردارید. ما تکنولوژی عقب افتاده هارپ رو نمی خواهیم چونکه بزرگترین تکنولوزی تغییر اقلیم تو دنیا رو داریم مثلا نابود کردن منابع اب زیر زمینی رودخانه ها دریاچه ها و تالابها. ریزگردها و….. هارپ پیش کارهای ما سوسک هم نیست.اها یادم رفت پارازیتهای سرطان زا و جهش دهنده ژن

 22. امیدوارم مسئولان آمریکایی دوباره یاد هندوستان نکند . (تحریم = هندوستان)

 23. با سلام
  اینجانب علی فروتن ساکن شیراز متولی یکی از موقوفات کشور حاضر به سرمایه گذاری در این زمینه و وقف آن برای استفاده سازمانهایی زیربط هستم. لطفا در صورت لزوم در خدمت هستم.با تشکر ۰۹۱۷۱۱۷۰۵۸۳

 24. اولن بعید که هارپ فقط برای پروژهای آب وهوایی بکار بره دوما استفادهی خیلی زیادی در حوضه ی نظامی دارده سوما شما تکنلوژی کامل استفاده ازون را ندارید وهربار یک جا را باهاش داغون میکنید از جمله بندر لنگه

 25. ماندانا فهيمي

  سلام و درود. با توجه به تمااااامه شواهده موجود اعم از خشکسالیه بی سابقه، سیلهای تابستانی و پاییزی. بارش برف بی سابقه در استانهای کاملا گرم سیر. از بین رفتن دریاچه ها و تالاب ها. شیوع اختلالات فکری و روانی در انسانها، شیوع سقطهای جنین بی واسطه ، از بین رفتنه آبزیان، زنین لرزهای بسیار ، و همه ی مشکلات عدیده در ١٠ ساله اخیر ، فکر نمیکنم شکی در انجام عملکردهای پروژه ی هارپ امریکایی ها در ایران باشد. امیدوارم واقعا ایران با توجه به مقاله ی اقای یزدی قدمی در این راه برداشته باشه اما قبل از اون ، درخواسته توقف این اعمال ضد انسانی و حقوق بشری از طرف سازمان بین المل و همچنین ذکر این موضوع در قطع نامه ی برجام فکر میکنم باید انجام میشد! اینکه چرا این موضوع انننقدر خاموش و گم هست و کسی نه حرفی ازش میزنه و نه اظهاره نگرانی میکنه واقعا جای تامل و تاسف داره. خواهش میکنم بیشتر به این موضوع و آگاه سازی و حتتتما مقابله با این عمل خبیثانه بپردازین. ایران در خطره جدی هست. این سرزمین از بین رفته .

 26. سلام
  با تشکر از سازمان محیط زیست

  چـــــــــــرا از سال ۹۲ تا حال که اسفند ۹۴ هستیم هیچ اتفاقی نیافتاده ؟؟

  آب و هوا تا سال ۸۶ خوب بود… برف مناسب بود …

  با تشکر

 27. اگر این پروژه هارپ در ایران در حد حرف نباشد خوب است ما الان در اصفهان از پائیز تا به حال یه باران نباریده واگر این سیستم هارپ در ایران ساخته شود خیلی خیلی مفید است وگرنه نصف ایران در چندین سال اینده به یه کویر به تما م معنا تبدیل میشود وشهر ها کم کم خالی باید به فکر باشند .تا دیر نشده .متشکر

 28. همش تخیالات است

 29. با استفاده از فناوری فراکنش زمانی ما می توانیم در فضای بین سیارات منظومه شمسی تولید هوا و بخارآب کنیم و با فرآیند کنترل منظومه ای کل تغییرات درون منظومه ای را کنترل کنیم ب استفاده از این تکنیک می توانیم میزان روشنایی و درخشندگی کل کهکشان را شیری را کنترل کنیم

 30. این مسائلی و تصویر تقریبا همه اش همانهایی است که به روسیه اطلاق شده بود و شما ناخواسته به یه پروژه رونده ضد ایران و ایران ستیزی دارید دامن میزنید.

  لطفا مطالبتونو با ذکر منابع قوی انتشار بدید

  تشکر

 31. علیرضا غفوریان

  با سلام’ در چند ماه اخیر شخصا شاهد دو تا سه بار طوفان شدید با رعد و برق مداوم بودم که در دو مورد اسمان بعد از رعد و برق کاملا روشن مانده بود مانند انکه لامپ فلورسنت روشن باشد شب را مانند روز روشن ساخته بود۰ قدرت این بار مغناطیسی چنان بود که صدها و شاید هزاران پرنده کوچک بر اثر پدیده احتمالا برق گرفتگی عمومی نابود شدند شاید عکسهای گنجشکهای تلف شده در سطح شهر بابل را در جراید و فضای مجازی دیده باشید۰ همچنین دو طوفان با سرعت هشتاد و صد کیلومتر مازندران را پیمود و خسارات بسیار وارد کرد۰ هر دو مورد در پنجاه سال عمر اینجانب در شمال بی نظیر بود۰ مخصوصا پدیده عجیب رعد و برف ثابت و بار الکترکی فضا بسیار جال توجه و مخوف بود۰ شاید به تکنولوژی هارپ مربوط باشد۰ لطفا اطلاع رسانی به مراجع تخصصی بعمل اورید۰ قدرت و فشار این پدیده حتما برای سلامتی شهروندان استانهای شمالی نیز مضر میباشد۰

 32. بسیار بسیار خرسندم از اینکه این پروژه در ایران کلید زده شد. خواهشمندم تمام توانتون رو بزارید و این پروژه را به سرانجام برسونید. اگه هر ایرانی روزی هزار ریال به این طرح کمک کنه ما موفق میشیم. حتی اگه شده صندوقی رو به نام صندوق توسعه کشور در سراسر کشور مثل صندوق صدقات بگذارید تا ما هم در آبادانی کشورمون سهیم باشیم.

 33. سلام . چرا روی این تکنولوژی برای ساخت وسیله ای برای دفاع در مقابل هر نوع حمله یا حتی برای حفظ ارامش در منطقه استفاده نشه . فکرش رو بکنین اگه بشه از این دستگاه در مواقعی خطر استفاده کرد و تمامی خطرات رو از بین برد و حتی باهاش بشه تمامی اسمان کشور رو پوشش داد و هیچ وسیله جاسوسی نتونه وارد اون بشه فقط لازمه اش یکم تفکر هست

 34. سلام خدمت همگی
  دوستان پروژه هارپ خیلی خوبه که بلاخره دولت حاضر به صرف هزینه برای این پروژه استراتژیک شده.ولی اینو یادتون نره که امریکا بیش از ۵۰ ساله داره روی این پروژه فعالیت میکنه.به نظر میاد راه مطمنی برای تامین اب کشور نباشه.و بهترین و با امنیت ترین راه ممکن برای تامین اب کشور احداث روخانه از دریای خزر و فارس به سمت داخل کشور و تصفیه اب با راکتور هسته ای میباشد که هم اب کشاورزی تامین بشه هم اب شرب کشور مهمتر از همه اینکه دیگه تحت تاثیر فرکانس خارجی نیست و یه منبع مطمنه

 35. سلام
  ایا میشود زلزله های اخیر در زرند کرمان ناشی از پروزه هارپ دانست ؟

 36. اول باید خدمت اون آقایی که میگن از نظر شرعی باید مد نظر قرار بگیره و…. بگم که یه عمره همه چیزو از نظر شرعی مد نظر قرار دادیم چی گیرمون اومد جز اینکه یه کشور عقب افتاده و جهان سومی شدیم؟؟؟؟ یه عمر ه عوض اینکه بشینیم مغزمونو به کار بندازیم بار علمی خودمون و آیندگانمونو بالا ببریم سطح علمی فرزندان و کشورمون را زیاد کنیم و هزینه صرف تحقیقات علمی کنیم هی الکی خم و راست شدیم هی زجه زدیم و دعا کردیم و دریغ از برداشتن یه قدم ….دریغ از یه ذره تلاش.
  ۵۰سال پیش که آمریکا و بقیه کشور ها تحقیقات روی پروژه ی هارپ را شروع کردن کشور ما داشت چیکار میکرد؟؟؟؟
  او نوقت الان که کشورمون از خشکی داره رو به نابودی میره تازه داریم بیدار میشیم و میفهمیم که چه بلایی ذره ذره داره نابودمون میکنه!!!!! اگه هر ساله این اختلاس هایی که آقا زاده ها میکنن صرف تحقیقات علمی میشد الان ما تو پروژه هارپ از آمریکا هم جلوتر بودیم.
  چقدر ما بدبختیم که کنترل هوا و جو بالا سرمون دست آمریکا افتاده !!! اون وقت مردم خرافی ما گناهان زیاد را علت خشکسالی ۱۰ ساله ایران میدونن!!!!!
  و خدمت اون دسته از دوستانی که پروژه هارپ را خراافی میدونن هم بگم بشر قادر به انجام هر کاری هست و تخیل برای بشر وجود نداره !!!! و هیچ چیزی غیر ممکن نیست چون فکر قدرتمندترین نیروی هستی هست.
  امیدوارم قبل از اینکه کشورمون به یه کویر تبدیل بشه و از بی آبی تلف بشه مسیولین یه فکری بکنند
  نسل های آینده در خطرند!

 37. با سلام و وقت بخیر
  با توجه به اینکه ، اینجانب رشته تحصیلی ام در مقطع ارشد ( جغرافیا و برنامه ریزی گردشگری – برنامه ریزی گردشگری منطقه ای ) هست و ماهیت بخشی از این رشته ارتباط مستقیمی با بحث اقلیم شناسی و مسائل و مباحث مرتبط با را دارد که میشود بحث هارپ و تاثیر اون را در صنعت گردشگری بررسی کرد، که بهتره اون بخش حاکمیتی که این بحث رو دنبال می کند این موضوع را در یک سری نشست های علمی در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و همچنین محافل علمی، به اشتراک گذاشته بشود. این قبیل موضوعات واقعا جذاب و جالب هست. و بدرد مقاله یا کار پژوهشی هم می خورد. / با تشکر

 38. باسلام خدمت همه دوستان/ من به سهم خودم از کارشناس پایگاه انتظار بیشتری داشتم چه دوستانی که با نظرمثبت به قضیه نگاه میکنند وچه اونایی که از منظر ابهام یا تردید به مطلب هارپ نگاه کردند اما کارشناس پایگاه تنها با یک خوش امدگویی بسنده کرده اند ودر مقام یک کارشناس کار خود را انجام نداده اند وبیشترترجیح داده اند در این چالش کنار گود باشند تا وسط میدان !!! لطفا در این زمینه فعال تر عمل کنید . ودگر اینکه دوستان عزیز فاصله تخیل تا واقعیت یک قدم محکم است شاید اونایی که مال دهه چهل باشن این مطلب رو تایید کنن که وقتی یک نفر برای اولین بار تلوزیون رو می دید میرفت پشت اونو نگاه میکرد تا مجری را ببینه !!یا اینکه اگر سی سال پیش به ما میگفتند تلفنهایی اومده که احتیاج به سیم نداره (موبایل)برامون باورش مشکل بود یا حتی محال .اماالان حتی نوشتن این مطالب خنده دار به نظر میاد اگر این پروژه تخیل بود کشورهای دیگه براش این همه هزینه نمی کردند. واخر اینکه به فرمایش پیامبر اکرم(ص)اگر علم در ثریا هم که باشد دستانی از مردم پارس به ان خواهد رسید خودتونو باور داشته باشید عزت زیاد

 39. عاشق ایرانم لعنت به آمریکا ،انگلیس و شوروی مرموز

 40. سلام کارشناسی مکانیکم دوس دارم در موضع فعالیت هارپ ادامه تحصیل بدم اگ کسی اطلاعات داره لطفا راهنمایی کنه ممنون

 41. سلام خیلی عالیه این پروژه کلید خورده و انسان با توانایی که داره قادر هست به هر نو ع علمی در راستای جهان هستی دست پیدا کنه چون قدرتش برگرفته از قدرت لایزال است من به شخصه خیلی از این پروژه هارپ خوشم اومده و علاقه فراوان به نحوه تشکیل آن و مدیریت تولید و ساخت آن را دارم با توجه به رشته درسی من که مدیریت ساخت پروژه ها میباشد زنده باد ایران و ایرانی

 42. صمیمانه از سایت خوبتون سپاسگزارم

 43. سلام تلاش بر این باشد همانند پروژه هسته ای وارد مسایل حاشیه ای دور و نزدیک نشود حضرت محمد (ص) فرمودند: کارهایتان را با عجله مخفی وکوچک بشمارید

 44. سلام اگه قرلر باشه پروژه هارپ در کنار بارور کردن ابرها، نتیجه های بدتری مثل نابودی پرندگان و یا ایجاد زلزله و غیره را در پی داشته باشه، بهتر اصلا انجام نشه و با روشهای بی ضرر ار مشکل کمبود آب برطرف بشه

 45. دانش اگر در ثریا باشد مردمی از پارس به آن دست خواهند یافت . پیامبر اکرم(ص)

 46. سلام و تشکر از سایت خوب و مفیدتون.

 47. ممنون از مطالب خوبی که در سایتتون قرار دادید

 48. با سلام
  بنظرم اگر بر روی این تکنولوژی بصورت اساسی کار شود که لااقل بتوانیم واکنشی در جهت مخالف آن انجام داده و اثرات امواج را خنثی کنیم خیلی مهم خواهد بود .
  به هر حال خوشحالم که ایران بر روی این موضوع کار میکند . یعنی امیدوارم که در حال تحقیق و پژوهش باشند .
  دانشمندان ما نشان داده اند که میتوانند.

 49. ایران دچار خشکسالی شدید شده و این رو با مقایسه امسال با سال ۸۳ بکنید متوجه میشوید!!!
  پس چرا مسئولان کاری نمیکنند که طبیعت و محیط زیستمان حفظ شود؟؟؟

 50. ممنون از توضیحات کاملتون عالی بود

 51. سلام و سپاس از سایت خوبتون.

 52. ممنون از مطالب خوبتون

 53. سلام ممنون از سایت خوبتون. موفق باشید.

 54. سلام هرچند یادها مثل خود صفحه درباره ما سایت شما که یک چیز میگه اما آمار الکسا و امثالهم چیز دیگه که کاریش هم نمیتوانید بکنید !
  اما در مورد فقط هارپ یا مثلا در صورت نیاز به منابع اطلاعاتی علوم ممنوعه مربوطه همچنین آموزش عالیه اعلام آمادگی به همکاری افتخاری میکنم جز بعد اجرایی آن به دلیل محدودیت های دولتی که ان اس ای بین من و شما تعریف نموده که به هر حال اطلاعات لازم برای شما که در ویکی پدیا و شیع… نیوز و خود وبلاگ رسمی شخص از ثریا گاهی عامدانه ناقص و گاهی حتی کاذب و گاهی وارونه تعریف شده را تا حد نهایی و بالاترین سطح میتواند دستخوش ارتقا اطلاعاتی منطقی قرار دهد که عقل سلیم هیچ وقت در یک شبکه مثل اینترنت حداقل دنبال سرنخی از منابع اطلاعاتی مربوط آن یا قرقره خود نخ نمیگردد.
  موفق باشیم
  س پ رضا – ر
  ۰۹۱۹-۰۹۱۹۰-۸۲۲

 55. متن ارسالی قبلی حق و مجور برای ویرایش حداقل حذف ۲خط بدی آم و یک کلمه اول سطر بعدی را به شما ادمین محترم را قایل شده

 56. سلام و تشکر از سایت و مطالبتون.

 57. سلام ممنون از مطالبتون.

 58. پروژه هارپ در ایران؟!!!
  اگر توجه داشته باشید آغاز این پروژه در ایران با خشکسالی و وجود ریزگردها در آسمان خوزستان و حتی سایر استانها فاصله چندانی نداشته و احتمالا این بلاهای به اصطلاح خودشون طبیعی رابطهء مستقیم با این پروژه لعنتی داره..
  مگه ۱۶۵ ملیون سال از عمر این سیاره که ما توشیم نمیگزره و تا همین ۲۰ سال اخیر هیچ مشکلی وجود نداشته و الان نیازمند این نیروهای شیطانی شدیم؟؟
  یعنی اگر این پروژه ها رقم نخوره انسان از تشنگی و گرسنگی میمیره؟؟؟

 59. سلام ممنون از سایت مفیدتون. موفق باشید.

 60. باسلام
  وضمن تشکر از سایت خوبی که دارید
  برای شما ارزوی موفقیت داریم

 61. سلام و آرزوی موفقیت برای سایت خوبتون.

 62. مفتاح رهنورد

  از سایت خوبتون استفاده کردیم.

 63. واقعا تعجب میکنم این همه دکتر و مهندس اینجا جمع هستند و بجای اینکه کاری برای مبارزه با این جور طرح ها و عوارضش بشه،همه به به و چهچه میزنن از راه اندازی در ایران. اگر واقعا درست باشه سوختن دلفین ها و حیوانات و….. واقعا برای چی؟ ما چیکار داریم میکنیم با زمین.؟ گند کاری های خودمونو میزاریم پای بدی آب و هوا و خشکسالی!!!!!!!!میگن زلزله بم، ینی مردن اون همه آدم فقط برای تست یا آزمایش یا هرچیز کوفتیه دیگه بوده مهم نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ما داریم با خودمون و آیندگانمون و زمین چیکار میکنیم.

 64. ضمن عرض خسته نباشید خدمت مدیریت سایت ,مطلبتون بسیار مفید و کاربردی بود, سپاس گذارم.

 65. نرم افزار crm

  ممنونم از سایتتون.

 66. باشگاه استقلال

  سلام و تشکر از مطالب کاربردیتون.

 67. باتشکروممنون

 68. تشکر از مدیر محترم

 69. اپل آیدی ارزان آمریکا

  با سلام . مطالب عالی بودن
  موفق باشین

 70. قالب وبلاگ رایگان

  سلام و سپاس فراوان از مدیر سایت

 71. sghسلام . مطالب عالی و . کاربردی بودن
  ممنون از مدیر محترم

 72. سلام
  عالی بودن
  موفق و پیروز باشین

 73. دانلود تلگرام

  سلام و صد درود
  پیروز و دولتمند باشید

 74. آفرین ماشاءالله بچه های حیدر کرار به رهبری رهبری قدرتمند آیت الله خامنه ای با دانش روز آمریکا را نابود میکنند به خدا شما سربازان حضرت مهدی ع هستین شما جنگجویان خدایید پس در مقابل آمریکای جنایتکار جوری شمشیر بزنید که عرب ورومیان دیگر ملل متحیر بمانند وقت اون رسیده که شما که از قبیله بنی هاشمین دست به شمشیرتون ببرید ماشاءالله

 75. دوربین مداربسته

  سایت خوبی دارینننننننننننننننننننننننننننننن

 76. سلام
  ماهم باید با همکاری واستفاده از مغزمان بر روی پروژ برزگ هارپ کارکنیم و از این دانش بزرگ غافل نمانیم.تحقیاتی که من انجام دام به جای رسید که هارپ با استفاده از بالا بردن امواج رادیوی ومتمرکز کردن ان در قسمتی از جو زمین و برگشت قدرتمند ان میتواند حتی بر روی مغز انسان ها نیز اختلات ایجاد کند پس ما نباید غافل بمانید زیرا دشمن در کمین است ما باید دانشمندان مربوطه راجذب کنیم تا بتوانیم در این پروژه پیشرفت کنیم
  با تشکر از سایت خوبتون

 77. سلام
  ماهم باید با همکاری واستفاده از مغزمان بر روی پروژ برزگ هارپ کارکنیم و از این دانش بزرگ غافل نمانیم.تحقیاتی که من انجام دام به جای رسید که هارپ با استفاده از بالا بردن امواج رادیوی ومتمرکز کردن ان در قسمتی از جو زمین و برگشت قدرتمند ان میتواند حتی بر روی مغز انسان ها نیز اختلات ایجاد کند پس ما نباید غافل بمانید زیرا دشمن در کمین است ما باید دانشمندان مربوطه راجذب کنیم تا بتوانیم در این پروژه پیشرفت کنیم
  با تشکر از سایت خوبتون

 78. خرید بلیط هواپیما

  بسیار عالی

 79. متشکرم ازتون

 80. سلام
  مرسی متشکر

 81. سازه سبک ال اس اف

  سلام
  با تشکر از سایت خوبتون
  موفق باشید

 82. درب اتوماتیک شیشه ای

  سایت خیلی خوبی دارین

 83. لوازم آزمایشگاهی

  سلام از سایت خوبتون ممنونم

 84. چه به خاطرهارپ بوده یانه عذاب الهی بوده وابرزلزله ونورهای مشکوک هم فرشته اند واینقدراین پروژه وآمریکا وروسیه رابزرگ نکنیدفقط الله اکبر

 85. سوالات دوران عقد

  سایت خیلی خوبی دارین

 86. اجرا شدن این پروژه تو کشور ما مطمئنا گامی بلند در راه هر چه بیشتر توسعه پیدا کردن میتونه باشه

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *