آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - بزرگترین تونل درون شهری ایران در اصفهان گشایش یافت
بزرگترین تونل درون شهری ایران در اصفهان گشایش یافت

بزرگترین تونل درون شهری ایران در اصفهان گشایش یافت

بزرگترین تونل شهری ایران با طول یک هزار و ۱۵۰ و عرض ۱۷ متر که از بزرگترین تونل های کشور و خاورمیانه به شمار می آید امروز با حضور مسئولان شهری اصفهان افتتاح شد. استاندار اصفهان در مراسم گشایش این تونل با اشاره به اینکه اجرای طرح تونل “سردار شهید آقاخانی” در مدت هشت ماه به بهره برداری رسید، اظهار داشت: یکی از ویژگی های بارز این تونل از لحاظ زمان بندی است که این پروژه بزرگ امروز و بسیار کمتر از مدت مقرر به بهره برداری رسید.

سید مرتضی بختیاری ادامه داد: این پروژه در جشنواره نوآوری و شکوفایی نیز شرکت کرد و زمانی که هیئت داوران به نکات قابل توجه این طرح توجه کردند، انگشت حیرت بر دهان گرفتند. وی تصریح کرد: این پروژه تمام نکات استاندار را رعایت کرده است و یکی از دلایل پیشرفت آن و بهره برداری سریع آن را می توان در همراهی و همگامی مردم جستجو کرد. تونل زیرگذر “سردار شهید آقاخانی” به منظور ساماندهی حلقه دوم ترافیک شهری اصفهان با هزینه ای بالغ بر ۱۱۲ میلیارد ریال احداث شده و بنا به گفته شهردار اصفهان پیش بینی می شود عمر این تونل بیش از ۱۰۰ سال باشد. احداث این تونل زیرگذر از اتلاف بیش از شش هزار لیتر سوخت در طول روز جلوگیری می کند و با وجود آن سرعت عبور در خیابان بزرگمهر حدفاصل میدان بزرگمهر تا میدان احمد آباد از ۱۵ کیلومتر در ساعت به بیش از ۳۰ کیلومتر در ساعت افزایش می یابد.

۱۳۸۹/۱۰/۰۱

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=55

نظری نیست.

  1. چیز چندان قابل اعتنائی نیست.
    من هر چند وقت یکبار از این زیرگذر عبور میکنم. فکر کنم روش اجرای آن تونل نبوده است و از روش cut & coner استفاده شده باشد. تنها مسئله قابل ذکر و قابل اهمیت در ساخت آن ، سرعت اجرای آن بوده است.

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *