آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - انجام سومین عمل موفق جهانی برای درمان فلج عضلات چشم در ایران

انجام سومین عمل موفق جهانی برای درمان فلج عضلات چشم در ایران

سومین عمل جهان با بهره گیری از یک روش نوین جراحی برای درمان فلج عضلات چشم با موفقیت توسط مشاور وزیر بهداشت در ایران انجام شد. دکتر احمد عامری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در تشریح این روش جدید جراحی اظهار داشت: چشم دارای ۶ عضله است و بعضی افراد به صورت مادرزادی یا اکتسابی دچار فلج عضله شماره ۳ چشم می شوند. هنگامی که عضله سوم چشم فلج است، مردمک چشم در یک سمت قرار می گیرد و امکان حرکت در عضلات وجود ندارد که با ابداع این روش این امکان به وجود آمده است تا مردمک چشم به وسط کشیده شود و از نظر زیبایی کمک زیادی به بیمار می کند.

عامری یادآور شد: در گذشته با استفاده از ماهیچه های پا این جراحی صورت می گرفت اما در این روش جدید جراحی، به وسیله نخ های غیر قابل جذبی، چشم به نسوج داخلی فیکس و عضله ای که باعث کشیده شدن چشم به یک سمت می شود، قطع می شود و در این حالت چشم در خط وسط قرار می گیرد. این عمل جراحی تأثیری روی دید فرد ندارد.

۱۳۸۹/۱۲/۱۹

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=193

۳ نظر

  1. من چشم راستم مشکل داره یک بار هم عمل کردم ولی نتیجه ی زیادی نگرفتم ینی به سمت راست که نگاه میکنم مردمک چشم راستم به طرف راست نمیره و فلج است ایا برای این بیماری درمانی هست؟؟

  2. با سلام من چشمم کاملا سالم است اما هنگامی که به سمت چپ نگاه میکنم چشم چپم به سمت چپ نمیچرخد
    خیلی خوشحال میشم یکی جواب بده.

  3. با سلام.چشم راست من وسط قرار دادرد و به هیچ شمتی حرکتی ندارد.آیا درمانی دارد.ممنون میشم جواب بدید.

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *