آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - محقق ایرانی سیستم اتوماسیون کلرزنی آب از طریق انرژی‌های نو طراحی کردند

محقق ایرانی سیستم اتوماسیون کلرزنی آب از طریق انرژی‌های نو طراحی کردند

علی گورانی محقق ایرانی با بیان اینکه در حال حاضر کلرزنی آب به دو شیوه گازی یا غیر گازی انجام می‌شود، گفت: در حال حاضر شیوه گازی کلرزنی به دلیل حادثه خیز بودن در جهان منسوخ شده است و شیوه دوم نیز به صورت سنتی توسط کارگران انجام می‌شود که این شیوه سنتی ضمن ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی سبب ایجاد خطر برای سلامتی انسان‌ها می‌شود.

وی افزود: سیستم کلرزنی با استفاده از انرژی‌های نو، علاوه بر اینکه تمام فرایند دوغاب سازی را به طور اتوماسیون انجام می‌دهد بلکه جایگزین علمی کلریناتورهای گازی است و ضمن تامین بهداشت انسان‌ها سبب تولید برق هم می‌شود. وی یاد آور شد: در این شیوه پودر کلر در داخل این دستگاه ریخته شده و توسط یک چرخ گوشت ریز می‌شود. پس از آن نیز پودر به داخل مخزن ریخته و میکس شده و پس از آن محلول سازی انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: توان گندزدایی ۱۰ هزار متر مکعب آب در ساعت، دارا بودن سیستم خنثی سازی گاز کلر در حین محلول سازی، سادگی نصب، راه اندازی و نگهداری، اقتصادی بودن، نداشتن نمونه مشابه خارجی، حذف آسیب‌های گاز کلر به قطعات فلزی تاسیسات، تجهیزات و دستگاه‌های موجود در واحدهای کلرزنی، حذف نیروی انسانی و از بین رفتن یخ زدگی دستگاه از مهم‌ترین ویژگی‌های این طرح است. این محقق ایرانی گفت: در حال حاضر این دستگاه به دو صورت برقی و آبی ساخته شده است، در مواقعی که نیازی به مصرف آب نیست می‌توان از دستگاه برقی استفاده کرد.

فارس

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=550

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *