آخرین دستاوردها
خانه - خودکفایی - دستیابی ایران به توانمندی ایجاد اختلال در کار ماهواره‎های جاسوسی و نظامی

دستیابی ایران به توانمندی ایجاد اختلال در کار ماهواره‎های جاسوسی و نظامی

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی، فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) روز گذشته در حاشیه مراسم آغاز بهره برداری از ۳ پروژه مهم در جنگ الکترونیک، از دستیابی ایران به توانمندی ایجاد اختلال در کار ماهواره های نظامی و جاسوسی خبر داد. وی افزود: وقتی ما می توانیم ماهواره های نظامی و جاسوسی دشمن را منحرف کنیم و به خطا بیندازیم یعنی توانسته ایم به اوج فضا رخنه کنیم.

امیر سرتیپ اسماعیلی: می‎توانیم ماهواره‎های نظامی و جاسوسی دشمن را منحرف کنیم

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) از توانمندی ایران برای ایجاد اختلال در کار ماهواره‌های نظامی و جاسوسی خبر داد. امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) در حاشیه مراسم رونمایی از ۳ دستاورد مهم این قرارگاه در عرصه جنگ الکترونیک تأکید کرد: ما برای این که در عرصه جنگ الکترونیک که مهم‌ترین عرصه در نبردهای آینده خواهد بود غافل گیر نشویم باید توانایی دشمن در این عرصه را به خوبی بشناسیم و هم زمان از سامانه‌های دفاعی الکترونیک مناسب بهره ببریم که این امر مستلزم شناخت تمام ملزومات جنگ الکترونیکی است. اسماعیلی با عظیم توصیف کردن ۳ دستاوردی که روز گذشته رونمایی شد، گفت: می‌توانیم این نوید را بدهیم که بسترهای لازم برای ورود پدافند هوایی به عرصه فضا فراهم شده است.

esmaeeli

وی ادامه داد:‌ به تعبیر دیگر وقتی ما می‌توانیم ماهواره‌های نظامی و جاسوسی دشمن را منحرف کنیم و به خطا بیندازیم یعنی توانسته‌ایم به اوج فضا رخنه کنیم و این اقتداری است که با وجود تحریم ها جمهوری اسلامی به آن دست پیدا کرده است. فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) تصریح کرد: این توانمندی‌ها بومی است و به دست متخصصان جوان داخلی طراحی و تولید شده است. اسماعیلی همچنین با اشاره به همکاری بخش دفاع و صنعت در مورد ساخت پروژه‌هایی نظیر باور ۳۷۳ و رادارهای کیهانی گفت: رادار کیهانی مراحل خود را پشت سر می‌گذارد و متخصصان ما در حال کار روی این پروژه‌ها هستند. شبیه ساز جنگ الکترونیک (شاهد)، تستر مقدورات جنگ الکترونیک سامانه های راداری (سبا) از جمله این پروژه ها هستند که روز گذشته مورد بهره برداری قرار گرفتند. اخلالگر موقعیت یاب جهانی از دیگر پروژه های جنگ الکترونیک است که با حضور فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) و جمعی از فرماندهان این قرارگاه مورد بهره برداری قرار گرفت.

امیر سرتیپ نصیرزاده: سپر موشکی ناتو در برابر موشک‎های بالستیک ایران ناکارآمد است

هم زمان، معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش با بیان این که ایران برنامه‌ای مشخص در برابر سپر موشکی ناتو در ترکیه دارد، گفت: اگر موشک‌های بالستیک ایران پرتاب شود به طور قطع سامانه موشکی ناتو ناکارآمد خواهد بود. امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش با بیان این که ما از بابت استقرار سپر موشکی ناتو در ترکیه تهدیدی احساس نمی کنیم چون برای هر نوع تهدیدی برنامه مشخصی داریم، گفت: هر تهدیدی که وجود داشته باشد برای ما فرقی نمی کند چون در اوج آمادگی نظامی هستیم و می توانیم در کمترین زمان پاسخ کوبنده ای به دشمن بدهیم.

هیئت عالی رتبه عمان توانمندی نظامی ایران را تحسین کرد

معاون هماهنگ‌کننده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزون بر این، گفت: هیئت عالی رتبه نظامی عمان در سفر به تهران خودباوری و توانمندی نظامی ایران را تحسین کرد.

ارزیابی رئیس فراکسیون هوا-فضای مجلس از توانمندی‎های ایران در جنگ الکترونیک

محمدکریم عابدی، نماینده فردوس و طبس و رئیس فراکسیون هوا – فضا و هوانوردی مجلس شورای اسلامی در بیان اهمیت دستیابی ایران به توانمندی ایجاد اخلال در فعالیت ماهواره های جاسوسی و نظامی دشمن گفت: ابعاد توانمندی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در عرصه جنگ های الکترونیک بسیار گسترده شده و با اتکا به توانمندی های جوانان کشورمان موفقیت های روزافزونی در این عرصه به دست آمده است که ایجاد اخلال در فعالیت ماهواره های جاسوسی و نظامی دشمن یکی از آن هاست.

رئیس فراکسیون هوا – فضا ادامه داد: به لحاظ فنی ماهواره ها در ۲ دسته ماهواره های دارای مدار عمومی و ماهواره های دارای مدار خاص و ویژه قابل تقسیم بندی اند و ابزارها و فناوری های جنگ الکترونیک در کشور قادر به ایجاد اخلال در هر ۲ دسته از این ماهواره ها هستند. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: افزون بر ایجاد اخلال در کار ماهواره های جاسوسی و نظامی دشمن، سامانه های جنگ الکترونیک تولید شده در داخل کشور می توانند در فعالیت سپرهای موشکی و همچنین موشک هایی که هدف احتمالی آن ها نقطه ای از خاک کشورمان باشد ایجاد اخلال کنند که از این حیث، پیشرفت ایران در زمینه جنگ های الکترونیک اهمیتی مضاعف دارد.

۱۳۹۰/۰۷/۱۶

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=677

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *