آخرین دستاوردها
خانه - خودکفایی - تولید سیستم هوشمند نگهداری اسناد با مزایای منحصر به فرد در ایران

تولید سیستم هوشمند نگهداری اسناد با مزایای منحصر به فرد در ایران

پویا خادمیان مدیرعامل شرکت دانش بنیان تولید کننده سیستم نگهداری هوشمند اسناد و کالاها در رابطه با این دستاورد ارزشمند گفت: سیستم نگهداری اسناد که به صورت هوشمند عمل می‎کند می‎تواند اسناد، اجسام و کالاهای نیازمند به شرایط خاص را نگهداری کند. وی عنوان کرد: این سیستم علاوه بر نگهداری هوشمند می‎تواند عملیاتی خاص را با برنامه ریزی قبلی بر روی کالای مورد نظر انجام دهد تا اسناد و یا کالا به خوبی در آن نگهداری شوند. خادمیان گفت: کاربرد سیستم هوشمند نگهداری اسناد در خدمات نظامی، نگهداری نسخ خطی، نگهداری اسناد شهرداری، داروسازی، شرکت‎های پتروشیمی و بسیاری از ارگان‎های دیگر می‎باشد. وی با بیان این که ایران هفتمین کشوری است که سیستم هوشمند نگهداری اسناد و کالاها را تولید می‎کند، اظهار داشت: این دستگاه از سی سال پیش تاکنون جزء کالاهای وارداتی کشور محسوب می‎شود که اکنون توسط محققان در کشور به تولید انبوه رسیده و تجاری سازی شده است.

خادمیان با اشاره به این که ایده ساخت سیستم هوشمند نگهداری اسناد از سوی نهاد ریاست جمهوری بوده است، توضیح داد: از تعمیر سیستم‎های وارداتی نگهداری هوشمند اسناد و تحریم‎ها در ایران به فکر دستیابی به دانش فنی تولید سیستم‎های هوشمند نگهداری اسناد و کالاها افتادیم. وی با بیان این که کشور ما در تجاری سازی عقب است، افزود: هنوز هم این سیستم با وجود تولید و بومی سازی در کشور، جزء اقلام وارداتی کشور محسوب می‎شود و در تلاشیم تا جلوی واردات را بگیریم و از تولیدات خود در این عرصه استفاده کنیم چرا که از صرفه جویی ارزی بالایی برخوردار خواهد بود. خادمیان خاطر نشان کرد: تولید سیستم هوشمند نگهداری اسناد در کشور در حدود یک سوم قیمت کالای خارجی در کشور به فروش می رسد که این محصول را قابل رقابت با نمونه خارجی می‎کند.

سیستم هوشمند نگهداری اسناد، archive systems

سیستم هوشمند نگهداری اسناد، archive systems

وی با بیان این که از ابتدا تولید سیستم هوشمند نگهداری اسناد با هدف صادرات شکل گرفته، گفت: در قدم اول ساخت سیستم هوشمند نگهداری اسناد مهندسی معکوس بوده ولی در گام بعدی در بحث الکترونیک و طراحی دستگاه با تکنولوژی به روز توسط خودمان در کشور تولید شد به طوری که اکنون دانش فنی تولید این سیستم را به طور کامل در دست داریم. یکی از مجریان این طرح از فواید استفاده از سیستم نگهداری هوشمند در نگهداری نسخ خطی خبر داد و افزود: این سیستم می‎تواند با دما و رطوبت خاص و چرخش، از فرسوده شدن این نسخ جلوگیری کند. خادمیان با اشاره به این که سیستم هوشمند نگهداری اسناد، با ۴۱ ویژگی منحصر به فرد در پارک فناوری پردیس، تولید شده است، گفت: سیستم هوشمند نگهداری اسناد به صورت چرخ و فلکی کار می‎کند و تقریبا با طول ۲٫۶ متر و عرض ۱۱۵ سانتی متری و ارتفاع متفاوت به نگهداری اسناد با برنامه ریزی خاص بپردازد.

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=1997

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *