آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - جدیدترین دستاوردهای نظامی ایران با حضور رئیس جمهور و وزیر دفاع رونمایی شد

جدیدترین دستاوردهای نظامی ایران با حضور رئیس جمهور و وزیر دفاع رونمایی شد

دو فروند موشک کروز و دو فروند هواپیمای بدون سرنشین جدید که توسط نیروهای مسلح کشورمان طراحی و تولید شده است، صبح امروز با حضور دکتر حسن روحانی و سردار دهقان رونمایی شدند. همزمان با اولین روز از هفته دولت دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان از نمایشگاه خود باوری و مدیریت جهادی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بازدید کرد. این دستاوردها شامل دو فروند موشک کروز به نام‎های قدیر و نصر بصیر و دو فروند هواپیمای بدون سرنشین به نام‎های کرار رهگیر و مهاجر ۴ بود که مشخصات آنها به شرح زیر است.

پهپاد کرار رهگیر

کرار رهگیر نسل جدیدی پهپادهای جت جمهوری اسلامی است که در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است. پهپاد کرار ۴ ماموریت رهگیری هوایی پرنده‌های متجاوز را بر عهده دارد. نیروهای مسلح با در اختیار داشتن این پهپاد قابلیت‌های عملیاتی متنوع‌تری را برای پدافند هوایی در ارتفاع بالا و دفاع از حریم هوایی کشور خواهند داشت.

پهپاد کرار رهگیر، پهپاد کرار 4، پهپاد نیروهای مسلح

پهپاد کرار رهگیر، پهپاد کرار ۴، پهپاد نیروهای مسلح

پهپاد فتوگرامتری مهاجر ۴

نقشه برداری هوایی با پهپاد قابلیت برجسته‌ای است که توان محققان و صنعتگران سازمان‌های جغرافیایی و صنایع هوایی وزارت دفاع و با مشارکت حوزه دانشگاه به تولید رسیده است. این پهپاد قادر است نقشه‌های هوایی را با کاربری نظامی و غیر نظامی در اختیار کاربران قرار دهد. پهپاد فتوگرامتری یا سامانه نقشه برداری هوایی مهاجر ۴ پهپادی پیشرفته و مطمئن است که برای نخستین بار توانایی خود را در زمینه نقشه برداری هوایی در خدمت دفاع و توسعه ملی کشور قرار می‌دهد.

پهپاد فتوگرامتری مهاجر 4، پهپاد مهاجر، پهپاد مهاجر چهار

پهپاد فتوگرامتری مهاجر ۴، پهپاد مهاجر، پهپاد مهاجر چهار

موشک کروز نصر بصیر

این موشک کروز دریایی علاوه بر قابلیت چالاکی و قدرت عملیاتی با داشتن سر جستجوگر بدون انتشار ویژگی عملیات در سکوت و هوشمندی مجهز شده است که می‌تواند در ارتقاء توان دریایی نیروهای مسلح مؤثر باشد.

موشک کروز نصر بصیر

موشک کروز نصر بصیر

موشک کروز قدیر

موشک کروز قدیر نسل جدیدی از موشک‎های کروز جمهوری اسلامی ایران است که با برد ۳۰۰ کیلومتری خود، اهداف دریایی دشمن را با دقت و قدرت تخریب بالا منهدم می‌کند. موشک قدیر همانند دیگر موشک‌های هم خانواده خود مانند نور و قادر امکان شلیک از ساحل و شناور را دارد. مزیت عملیاتی برجسته این موشک امکان پرتاب آن از روی سامانه‌های موشکی قبلی است که انعطاف و توان عملیاتی نیروهای مسلح را افزایش می‌دهد.

موشک کروز قدیر

موشک کروز قدیر

مشرق نیوز

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=2116

یک نظر

  1. بسم الله الرحمان ارحیم
    ای مسئولان به جوانان وطن بهادهید مخرعین را حمایت کنید ما جوانان اگربه ما خیانت نشود آمریکاکه سهله فتح کنیم تا عرش
    خداهم میتوانیم کشورعزیزمان رابرسانیم

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *