آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - سامانه موشکی برد بلند پدافند هوایی صیاد ۳ + عکس

سامانه موشکی برد بلند پدافند هوایی صیاد ۳ + عکس

طی ماه‎های اخیر شاهد رونمایی و تولید انبوه موشک صیاد ۲ به عنوان یکی از جدیدترین سامانه‌های موشکی پدافند هوایی بودیم، صیاد ۲ موشکی با سوخت جامد و برخورداری از سامانه هدایت ترکیبی و امکان ردیابی خودکار و مستقل است که با مدل پاتریوت آمریکایی قابل مقایسه می‎باشد.

خط تولید سامانه موشکی دافند هوایی صیاد 2

خط تولید سامانه موشکی دافند هوایی صیاد ۲

صرف نظر از برخی شباهت‎های ابعادی و عملکردی موشک صیاد ۲ و پاتریوت و این که مأموریت هر دو سامانه در وهله اول دفاع از تأسیسات ثابت و راهبردی است، پرتابگر دو سامانه نیز شباهت بسیار زیادی به هم دارند.

لانچرهای 4 فروندی سامانه موشکی پدافند هوایی صیاد 2

لانچرهای ۴ فروندی سامانه موشکی پدافند هوایی صیاد ۲

این پرتابگر شامل ۴ محفظه مکعب مستطیلی است که به صورت ۲*۲ روی کامیون قرار گرفته است. با بکارگیری موشک صیاد ۲ در سامانه موشکی برد بلند پدافند هوایی S200، این سامانه از توان مقابله با اهداف ارتفاع پست، هواپیماهای بدون سرنشین، موشک‎های کروز و بالگرد نیز (بدون این که بخواهد از موشک‎های اصلی خود استفاده کند) برخوردار شد که این تلفیق در قالب پروژه تلاش شکل گرفت.

لانچر آماده به شلیک سامانه موشکی پدافند هوایی صیاد 2

لانچر آماده به شلیک سامانه موشکی پدافند هوایی صیاد ۲

از طرف دیگر با طراحی، ساخت و تست موشک جدید صیاد ۳ که بنا بر اطلاعات قبلی می‎تواند علیه اهداف با ارتفاع بالا و برد بلند استفاده شود، سیستم پدافند هوایی کشور در حوزه تهدیدات ارتفاع بلند نیز غنی‎تر شده و در کل، چرخه پدافندی را در ۳ رده ارتفاع پست، متوسط و بالا کامل می‌کند. این موشک که به نظر می رسد بُردی در حدود ۲۰۰ کیلومتر داشته باشد، در قالب پروژه تلاش ۳ در روز ۳۱ شهریور ماه (آغاز هفته دفاع مقدس) رونمایی خواهد شد.

سامانه موشکی برد بلند پدافند هوایی صیاد ۳ در روزهای اخیر، با موفقیت تست شده است. امیر فرزاد اسماعیلی نیز روز گذشته از اولین تست موشک سامانه باور ۳۷۳ خبر داد که به این ترتیب و با توجه به نمایش سامانه راداری باور، باید منتظر عملیاتی شدن این سامانه پدافندی برد بلند در آینده نزدیک باشیم. دستاوردی که پدافند هوایی کشور را در هر ۳ حوزه ارتفاع پست، متوسط و بالا، آماده مقابله با هرگونه تهدیدی خواهد کرد.

سامانه موشکی برد بلند پدافند هوایی صیاد 3

سامانه موشکی برد بلند پدافند هوایی صیاد ۳

فارس

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=2161

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *