آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - سامانه های راداری پدافند هوایی کیهان و آرش ۲ رونمایی شدند

سامانه های راداری پدافند هوایی کیهان و آرش ۲ رونمایی شدند

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) صبح امروز به مناسبت دهم شهریور روز پدافند هوایی از ۲ سامانه جدید راداری رونمایی کرد. این سامانه‎ها شامل رادار کیهان، پروژه انتقال اطلاعات هادی، رادار ۲ بعدی آرش ، سامانه طرح‎های پرواز fic2، سامانه دستیار فرمانده با قابلیت نمایش موقعیت دیده بان‎ها و دریافت اطلاعات سامانه‎های راداری هستند. امیر اسماعیلی در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص مشخصات این سامانه‌ها گفت: رادار کیهان یک رادار ۲ بعدی با قابلیت کشف فاصله، زاویه و سمت و سرعت شعاعی اهداف است و قابلیت آشکارسازی و رهگیری اهداف هوایی شامل هواپیماهای متعارف، استیلس (پنهانکار) بلند پرواز و بمب افکن و ترابری را دارد. وی در مورد پروژه هادی نیز اظهار داشت: این پروژه توانایی انتقال اطلاعات رادار به فاصله بیش از ۱۰۰ کیلومتر را دارد و در بستر فیبر نوری عمل کرده و دارای رادار سمت یاب، رادار شناسایی، رادار ارتفاع یاب و قابلیت دریافت اطلاعات از سامانه کنترل و فرماندهی است.

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی

اسماعیلی به مشخصات پروژه راداری آرش ۲ نیز اشاره و تصریح کرد: این رادار یک رادار ۲ بعدی سالید استیت و با پوشش زاویه ۳۶۰ درجه است و ارتفاع بیش از ۱۰۰هزار پا را رصد می‌کند. وی در خصوص پروژه FIC2 نیز گفت: این سامانه قابلیت دریافت و پردازش اطلاعات پروازی از سامانه اتوماسیون کنترل ترافیک هواپیمایی کشور را دارد و اطلاعات طرح‌های پروازی هواپیماهای عبوری را برای مناطق کنترل و فرماندهی پدافند هوایی ارسال می‌کند.

فرمانده پدافند هوایی در مورد سامانه دستیار فرمانده نیز خاطرنشان کرد: این سامانه با دریافت و پردازش اطلاعات رادارهای محلی و پردازش آنها اطلاعات مورد نیاز جهت تصمیم گیری را تولید و در اختیار فرمانده قرار می‌دهد که این امر موجب دسترسی به موقع و در زمان فرماندهان مراکز کنترل و فرماندهی دفاع هوای به اطلاعات رادارهای محلی، دیده بان‌ها و دیگر اطلاعات مورد نیاز واگذاری هدف به جنگ‌افزار می‌شود و موجب بالا بردن قدرت و سرعت در تصمیم‌گیری می‌شود. وی همچنین به پروژه موشکی تلاش ۳ اشاره کرد و گفت: این سامانه در ارتفاع بالا و خیلی بالا با موفقیت تست شده و روز ۳۱ شهریور رونمایی خواهد شد.

فارس

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=2181

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *