آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - قرآن کتابت شده با پودر طلا در مشهد رونمایی شد + عکس

قرآن کتابت شده با پودر طلا در مشهد رونمایی شد + عکس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی خراسان رضوی گفت: قرآن مطلا به مدت یک سال و در ۷۸۰ صفحه با پودر طلا و به شیوه استاد نیریزی توسط هنرمند مشهد استاد علی بهدانی کتابت شده است. سید سعید سرابی در مراسم رونمایی از قرآن نفیس مطلا که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هتل فرهنگ و هنر برگزار شد اظهار کرد: امسال در مراسم اختتامیه جشنواره خوشنویسی رضوی از قرآن نفیس مطلا به همت استاد علی بهدانی رونمایی شد، وی در این مراسم اعلام کرد این قرآن را به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اهدا می‌کند.

وی افزود: استاد بهدانی از جمله فعال‌ترین هنرمندان کشور هستند به طوری که در چند رشته نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، نقاشی، خط و کتابت قرآن و نهج البلاغه فعالیت دارند. سرابی تصریح کرد: استاد بهدانی کاتب نخستین قرآن مطلا به خط شکسته نستعلیق در سال ۱۳۷۵ و ۱۳۷۸ و کاتب کوچک‎ترین و بزرگ‎ترین قرآن مطلای کشور در سال ۱۳۹۰ و نهج البلاغه در سال ۱۳۹۲ هستند. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: خلق ۱۵ هزار تابلو نقاشی، دو  هزار تابلوی مینیاتور، کتابت ۵۰ قرآن با خطوط مختلف از مهم‎ترین آثار و دستاوردهای این هنرمند مشهدی است. وی گفت: استاد بهدانی کتابت قرآن کریم را از ۲۱ سال گذشته شروع کرده اند و عمدتا در نیمه‌های شب تا اذان صبح به این کار می‌پردازند و به نوعی خط و خوشنویسی خود را نذر کتابت قرآن کریم کرده اند.

قرآن کتابت شده با پودر طلا در مشهد، استاد بهدانی

قرآن کتابت شده با پودر طلا در مشهد، استاد بهدانی

قرآن کتابت شده با پودر طلا در مشهد، استاد بهدانی

قرآن کتابت شده با پودر طلا در مشهد، استاد بهدانی

صدا و سیمای خراسان رضوی

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=2233

۲ نظر

  1. سلام
    از دعوت شما عزیزان متشکرم ازخبرخوبتون سپاسگذارم وبرای تعالی دادن نظام مقدس جمهوری اسلامیاز حق تعالی بفضل صلوات بر مصطفی واهل بیتش بنظام مقدس تعالی و ارج ودردل شیطان خوف لایزال بگذارد

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *