آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - نخستین خودرو برف روب منحصر به فرد ساخت ایران رونمایی شد

نخستین خودرو برف روب منحصر به فرد ساخت ایران رونمایی شد

شرکت دانش بنیان آلپار تجارت آذر مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی توانست خودروهای ضد برف را با ۳۰ آپشن تولید کند که این آپشن‎ها قابل نصب و جداسازی روی خودروهای معمولی هستند. جواد آلپار مدیر عامل این شرکت در رابطه با این دستاورد گفت: با توجه به این که جاده‎ها در مواقع بحرانی به امکانات امداد و نجات تجهیز نبودند، به فکر تجهیز امکاناتی بر روی یک خودروی معمولی افتادیم تا در این مواقع به ایمن سازی جاده‎ها بپردازد. وی عنوان کرد: پلاگین خودروی ضد برف خودوریی است که جهت انجام ایمن سازی، برف روبی و یخ شکنی با سرعت بالا ساخته شده است. وی با بیان این که تا کنون ۷۰ درصد نیاز کشور برای ایمن سازی جاده‎ها توسط پلاگین خودروی برف روب شرکت ما تامین میشود، اظهار داشت: این خودرو با قابلیت قرار دادن ۳۰ آپشن می‎تواند عملیات برف روبی و امداد و نجات را در مواقع بحرانی، جهت ایمنی جاده‎ها انجام دهد.

ایده پرداز پلاگین خودروی ضد برف اظهار داشت: با توجه به این که آپشن‎های متفاوتی از جمله برف روب، کارواش آب سرد و گرم، دستگاه نمک پاش و ضد یخ، لینک امداد و نجات (بکسل خودرو در شرایط جاده لغزنده)، هیدور ژنراتور، هیدرو کمپرسور (تولید فشار باد برای پر کردن باد لاستیک‎ها) و غیره بر روی یک کامیون معمولی نصب می‎شود، امکان جداسازی و نصب هر یک از آپشن‎ها بر روی خودرو نیز وجود دارد. آلپار با توضیح این که در نمونه توسعه ای تکامل یافته این خودرو تکنولوژی دخیل شده است، اذعان داشت: تکنولوژی به کار گرفته شده در خودوری پلاگین خودروی ضد برف این است که در شرایط عادی عملکرد مطلوب خود را از دست ندهد و بتواند در هر موقعی از شرایط بحرانی، بی وقفه به ایمن سازی جاده‎ها بپردازد.

خودرو برف روب، پلاگین خودرو ضد برف، دستگاه نمک پاش

خودرو برف روب، پلاگین خودرو ضد برف، دستگاه نمک پاش

وی با اشاره به این که ایده ساخت این خودرو از سال ۱۳۸۴ صورت گرفت اظهار داشت: آپشن‎های تدارک دیده بر روی خودرو بر اساس سفارش مشتری متفاوت هستند و بستگی به نیاز مصرف کننده دارد. وی در خصوص ویژگی‎های این خودرو افزود: یکی از ویژگی‎های اساسی خودرو پلاگین ضد برف، این است که علاوه بر قابل نصب و جدا کردن از روی خودرو ، هیچ یک از آپشن‎ها موتور ندارند و از آنجایی که موتور کامیون پر قدرت است، تنها نیروی محرکه تمام آپشن‎های خودرو توسط موتور کامیون کار می‎کنند. آلپار در ادامه گفت: سیستم نمک پاش خودرو به صورتی است که می‎تواند مواد ضد یخ را با سرعت بالا به صورت مایع، جامد و یا مخلوطی از هر دو را بر روی سطح جاده بپاشد.

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=2249

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *