آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید نخستین خودروی مکنده پسماندهای نفتی تمام اتوماتیک ساخت ایران

تولید نخستین خودروی مکنده پسماندهای نفتی تمام اتوماتیک ساخت ایران

مدیر خدمات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: متخصصان صنعت نفت در این شهرستان موفق به ساخت خودروی مکنده پسماند تمام اتوماتیک شدند. یوسف باقری در رابطه با دستاورد این شرکت گفت: خودروی مکنده پسماند تمام اتوماتیک توسط متخصصان این شرکت و در راستای حمایت از تولید داخلی، افزایش حفاظت از محیط زیست و صرفه جویی اقتصادی و با کم‎ترین هزینه و صرف زمان، ساخته شده است. وی اظهار کرد: این دستگاه نسبت به دستگاه‎های قدیمی رایج در کشور از امکانات ویژه‎ای از جمله پمپ‎های بلوئری قوی با ظرفیت چهار هزار متر مکعب بر ساعت برخوردار است.

خودروی مکنده پسماندهای نفتی تمام اتوماتیک ساخت ایران

خودروی مکنده پسماندهای نفتی تمام اتوماتیک ساخت ایران

باقری ادامه داد: این خودرو همچنین دارای مکش بالا، بدون اصطکاک بین قطعات دوار و نداشتن حرارت اضافی و خرابی با کاهش نیاز تعمیراتی از راندمان خوبی برخوردار است. مدیر خدمات شرکت نفت و گاز گچساران با بیان این که بسیاری از آلودگی‎های ناشی از شکستگی لوله‎های نفتی از سوی این پمپ مکش خواهد شد، بیان کرد: این پمپ در نصف دور کامل قادر به پر کردن مخزن ۱۰ هزار لیتری در کم‎تر از دو دقیقه است. وی همچنین قرارگیری و نصب آسان این مخزن بر روی انواع کامیون‎ها را از دیگر ویژگی‎های این دستگاه دانست و افزود: سامانه بوم تلسکوپی با قدرت مانور افقی برای افزایش طول بوم و عمومی برای عبور شیلنگ از موانع و دورانی حول محور مرکزی این دستگاه است.

باقری اظهار داشت: این شرکت با بهره برداری از این دستگاه در جمع آوری آب‎های سطحی و نفت ریزی‎های حاصل از شکستگی خطوط لوله توانسته رکورد قابل قبولی در میان شرکت‎های بزرگ بهره برداری نفتی کشور به ثبت برساند. وی همچنین اجرا و ساخت منطبق با نقشه‎های مهندسی و نرم افزارهای محاسباتی را از دیگر عوامل تایید این ماشین بر اساس استانداردهای اروپایی اعلام کرد.

ایرنا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=2357

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *