آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ورزشکاران کشورمان موفق به کسب مدال در بازی‎های آسیایی اینچئون شدند

ورزشکاران کشورمان موفق به کسب مدال در بازی‎های آسیایی اینچئون شدند

عضو تیم ملی ووشو ایران موفق شد با پیروزی برابر حریفی از قزاقستان دومین مدال طلای کاروان ورزش ایران در هفدهمین دوره بازی‎های آسیایی را برگردن بیاویزد. سیفی در شرایطی ووشو ایران را صاحب سومین مدال کرد که قبل از این ورزشکاران این رشته به یک مدال برنز و یک نقره دست پیدا کرده بودند تا مجموع مدال‎های کاروان ایران به هفت مدال طلا، نقره و برنز برسد. ساندای کار وزن ۶۵ – کیلوگرم تیم ملی ووشو کشورمان در دیدار نهایی و جدال برای کسب مدال طلا ایران به مصاف ریشات لیون‌شو از قزاقستان رفت و با برتری مقابل وی صاحب مدال طلا شد.

وی که طلای بازی‎های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو را نیز در اختیار دارد با کسب دومین مدال طلای خود از بازی‎های آسیایی در ووشو تاریخ ساز شد. سیفی در این رقابت‎ها دور نخست ووشوکاری از فیلپین را شکست داد و سپس سوبانبک از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله در یک جدال سخت هونگ ژنگ از چین را شکست داد و به دیدار نهایی راه یافت. مدال آوران ایران در هفدهمین دوره بازی‎های آسیایی:

مدال طلا:

نجمه خدمتی (تیراندازی)، محسن محمدسیفی (ووشو)

مدال نقره:

نرجس امام قلی نژاد (تیراندازی)، الهه منصوریان (ووشو)

مدال برنز:

سجاد عباسی (ووشو)، تیم روئینگ چهار نفره بانوان

هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی از ۲۸ شهریور در اینچئون کره جنوبی آغاز شده و تا ۱۲ مهر ماه ادامه پیدا می‌کند. در این دوره از مسابقات ۹۵۰۱ ورزشکار از ۴۵ کشور آسیایی در ۳۶ رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با ۲۸۲ ورزشکار شامل ۲۲۴ ورزشکار مرد و ۵۸ ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=2395

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *