آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید داروی گیاهی ترمیم کننده پوست در ایران

تولید داروی گیاهی ترمیم کننده پوست در ایران

یک محقق ایرانی موفق به ساخت داروی گیاهی شد که این دارو علاوه بر خاصیت درمانی، خاصیت ترمیم کنندگی نیز دارد. این دارو در مرحله پیش از تجاری سازی قرار دارد و می‎تواند کمک بزرگی در درمان پوست افرادی که دچار سوختگی شده اند، باشد. سید محسن سید کاظمی ایده پرداز داروی گیاهی اسوالین جهت درمان زخم‎ها و سوختگی‎ها در توضیح ویژگی‎های این دارو گفت: اسوالین یک داروی ترکیبی گیاهی صد در صد طبیعی است که مخلوطی از چندین داروی گیاهی است و برای بهبودی زخم‎ها مورد استفاده قرار می‎گیرد. وی اظهار داشت: این دارو بر روی انواع سوختگی‎ها، زخم‎های دیابتیک، زخم‎های بستر، زخم معمولی و زخم‎های جراحتی و هر نوع زخم دیگر اثر کاملا ترمیمی دارد که با استفاده از آن علاوه بر بهبود بخشیدن زخم به ترمیم زخم نیز منجر می‎شود.

کاظمی با بیان این که اگر در همان ابتدای سوختگی از این داروی ترمیمی استفاده شود، حتی به مرحله تاول زدن هم نمی‎رسد، یادآور شد: با توجه به این که زخم و تاول‎های حاصل از سوختگی، گاها به مرگ منتهی می‎شود، در این دارو مزیتی وجود دارد که می‎تواند عفونت‎ها را از زخم بیرون بکشد و نه تنها فرد آسیب دیده از مرگ نجات می‎یابد بلکه در مدت زمان کوتاهی به بهبودی می‎رسد. وی در ادامه گفت: بهبودی با استفاده از این دارو به گونه ای است که هیچگونه اثری از سوختگی و جراحت در بدن افراد دیده نمی‎شود. ایده پرداز داروی ترمیم کننده با اشاره به این که باید زخم تازه و باز باشد تا اثر این دارو دیده شود، اظهار داشت: این دارو با عملکردی چند گانه خواصی از جمله مسکن قوی، ضد التهاب، ترمیم کننده و از بین برنده عفونت‎های حاصل از سوختگی را دارد. وی افزود: با داشتن خواص ضد التهاب باعث آرامش مصدوم شده و احساس درد وی کاهش می‎یابد، به همین دلیل نیاز به مصرف آرام بخش نیست.

داروی اسوالین، داروی ترمیم زخم، لایه برداری، داروی ترمیم کننده پوست

داروی اسوالین، داروی ترمیم زخم، لایه برداری، داروی ترمیم کننده پوست

کاظمی با توضیح این که در اولین بار مصرف عفونت از زخم‎ها خارج و باعث جلوگیری از تورم شده و نسبت به سایر روش‎های درمانی سرعت بهبودی بیشتر می‎شود، خاطر نشان کرد: استفاده از این ترمیم کننده، اسکار (گوشت اضافه) ناشی از سوختگی بر روی عضو را بر جا نمی‎گذارد و پوست آسیب دیده را همانند روز اول بهبود می‎بخشد. کاظمی بیان کرد: مهم‎ترین مزیت این ترمیم کننده، نتیجه بهتر زیبایی به دلیل کاهش تحریکات و به جا نماندن اثر سوختگی است و امکان رویش مو بعد از سوختگی نیز وجود دارد. وی با بیان این که اکنون برآنیم تا داروی ترمیم کننده را به مرحله تجاری سازی برسانیم، گفت: استفاده از این ترمیم کننده آسان است و نیازی به آموزش خاصی ندارد، به دلیل طبیعی بودن هیچگونه عوارضی تا کنون مشاهده نشده است.

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=2545

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *