آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید نانو ذرات نقره از عصاره گیاه پسته کوهی در ایران

تولید نانو ذرات نقره از عصاره گیاه پسته کوهی در ایران

محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن با استفاده از عصاره‌ی گیاه بنه به عنوان محلول کاهنده، اقدام به تولید نانو ذرات نقره کردند که نتایج این تحقیق می‌تواند گام مثبتی در راستای کاهش آلودگی‌های زیست محیطی و گسترش شیمی سبز باشد. دکتر بابک صادقی گرمارودی محقق طرح اظهار کرد: فیتوشیمی، دانش بررسی و مطالعه‌ی ترکیبات شیمیایی گیاهی است. از آنجایی که عصاره‌های گیاهی خاصیت کاهندگی بسیار خوبی دارند، به نظر می‌رسد که می‌توانند جایگزین مناسبی برای مواد شیمیایی پرکاربردی نظیر الکل‌ها باشند. بهره‌گیری از این روش راهکارهای جدیدی را برای کنترل همزمان اندازه و شکل نانو ذرات فراهم می‌کند. در این کار برای تولید نانو ذرات نقره از عصاره‌ی گیاه بنه (پسته کوهی) استفاده شده است.

صادقی گرمارودی افزود: عصاره‌ی گیاه بنه زیست سازگار است. با توجه به این ویژگی و همچنین ساده و کم هزینه بودن روش به کار رفته در این طرح، امکان سنتز سریع نانو ذرات نقره با اندازه‌های مختلف فراهم می‌شود. وی تصریح کرد: این روش می‌تواند جایگزین مناسبی برای روش‌های کاهش شیمیایی بوده و باعث گسترش زمینه‌های کاربردی نانو ذرات در علوم بین رشته‌ای همانند فیتوشیمی، علوم پزشکی، داروسازی و … شود. قطر نانو ذرات نقره تولید شده به شکل کروی و متوسط، ۲۵ تا ۳۵ نانومتر بوده است. محقق طرح گفت: از آنجا که خاصیت میکروب کشی نانو ذرات نقره به خوبی اثبات شده است، از نتایج این طرح می‌توان در صنایع ساخت انواع شوینده‌ها و صنایع بسته بندی استفاده کرد.

صادقی گرمارودی افزود: نکته‌ی جالب این است که نانو ذرات نقره‌ی پایدار شده با عصاره‌ی گیاهی قادرند بیش از نانو ذرات پوشیده شده با پایدارکننده‌های شیمیایی (پلیمرها) توسط سلول‌ها جذب ‌شوند. وی در توضیح این ویژگی گفت: این پدیده به این دلیل است که نانو ذرات پایدار شده توسط عصاره گیاهی حاوی پروتئین‌ها و فیبرهای‌ متنوعی روی سطح خود هستند. در این حالت احتمال ورود به سلول‌ها از طریق گیرنده‌های چند گانه‌ی پروتئین‌ در مقایسه با گیرنده‌های دوگانه‌ی پروتئین و پلیمر شیمیایی، بیشتر است. با کمک این نتایج می‌توان انتقال پروتئین، داروها و الیگونوکلئوتیدها به سلول‌ها را با تغییر شکل و اندازه نانو ذرات متصل به آن‌ها تنظیم کرد. این محقق در ادامه افزود: عصاره‌ی برگ بنه برای کاهش نمک نقره به نقره‌ی فلزی در ابعاد نانو به کار رفته است.

سپس نانو ذرات ساخته شده، توسط آزمون‌های طیف سنجی UV_VIS ،TEM ،FE_SEM و XRD مشخصه‌یابی شدند. در پایان نیز، آزمون‌های متفاوت زیستی برای بررسی خاصیت آنتی باکتریایی این نانو ذرات به عمل آمد. صادقی گرمارودی یادآور شد: لازم به توضیح است که مراحل عصاره گیری از گیاه بنه و سنتز نانو ذرات نقره تحت عنوان یک پایان‌نامه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن، انجام و در ادامه نتایج میکروبی در قالب یک طرح تحقیقاتی در دانشگاه آزاد واحد رشت بررسی شد. نتایج این کار تحقیقاتی که حاصل همکاری دکتر بابک صادقی گرمارودی، امیر رستمی کارشناس ارشد فیتوشیمی و سیده سمانه مومنی دانشجوی دوره دکتری شیمی آلی است، در مجله‌ی Spectrochimica Acta منتشر شده است.

ایسنا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=2586

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *