آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - لیست مدال آوران اقتدارآفرین کشورمان در بازی‎های پارا آسیایی

لیست مدال آوران اقتدارآفرین کشورمان در بازی‎های پارا آسیایی

کاروان ورزشی ایران که با نام غدیر در دومین دوره بازی‎های پارا آسیایی به میزبانی کره جنوبی شرکت کرده بود، با کسب ۱۲۰ مدال طلا، نقره و برنز به کار خود در این دوره از بازی‎ها پایان داد.ورزشکاران جانباز و معلول ایران که پیشرفت قابل توجهی نسبت به دوره گذشته از نظر مدال آوری داشتند، عنوان چهارمی را تکرار کردند. دومین دوره بازی‌های پارا آسیایی اینچئون از ۱۸ تا ۲۴ اکتبر (۲۶ مهر تا دوم آبان ماه) در اینچئون کره جنوبی برگزار شد. در این دوره از رقابت‎ها ۶ هزار شرکت کننده شامل ۴۵۰۰ ورزشکار و ۱۵۰۰ مسئول از ۴۱ کشور جهان حضور پیدا کردند. کاروان ورزشی ایران با ۲۰۴ ورزشکار شامل ۱۴۵ مرد و ۵۶ زن در ۱۶ رشته در این بازی‌ها شرکت کرد و با کسب ۳۷ مدال طلا، ۵۲ مدال نقره و ۳۱ مدال برنز به کارش پایان داد و عنوان چهارم را به خود اختصاص داد. ایران در دوره قبلی این بازی‎ها که در گوانگجو برگزار شد، با کسب ۲۷ مدال طلا، ۲۴ نقره و ۲۹ برنز به کار خود پایان داد و چهارم شد. مدال آوران کاروان ایران در این دوره از بازی‌ها به شرح زیر هستند:

مدال طلا:

۱- وحید کشتکار (شنا)

۲- سیدعرفان حسینی (پرتاب نیزه)

۳- ساره جوانمردی (تپانچه ۵۰ متر)

۴- علیرضا مختاری (پرتاب دیسک)

۵- پیمان نصیری (دو و میدانی – ۱۵۰۰ متر)

۶- ساره جوانمردی (تپانچه بادی ۱۰ متر)

۷- امیر جعفری (وزنه برداری)

۸- محمد الوان پور (پرتاب نیزه)

۹- مهناز امینی (پرتاب وزنه)

۱۰- یونس سیفی پور (پرتاب وزنه)

۱۱- مهناز امینی (پرتاب نیزه)

۱۲- مرتضی مختاری (پرتاب وزنه)

۱۳- دانیال سورانیان (پرتاب وزنه)

۱۴- صادق بیت سیاح (پرتاب دیسک)

۱۵- محمد علی ملک پور (پرتاب دیسک)

۱۶- سجاد محمدیان (پرتاب وزنه)

۱۷- محمد خالوندی (پرتاب نیزه)

۱۸- سید حامد صلحی پور (وزنه برداری)

۱۹- عبدالرضا جوکار (پرتاب نیزه)

۲۰- مهران حسینی (پرتاب دیسک)

۲۱- تیم میکس کامپوند – تیراندازی

۲۲- هادی نوری (تیراندازی با کمان)

۲۳- علی محمدیاری (پرتاب دیسک)

۲۴- زهرا نعمتی (ریکرو)

۲۵- ابراهیم رنجبر (تیراندازی با کمان)

۲۶- تیم فوتبال ۷ نفره

۲۷- حسن عسکری (دو و میدانی)

۲۸- تیم ملی جودو مردان

۲۹- مسعود حیدری (پرتاب دیسک)

۳۰- تیم ملی گلبال آقایان

۳۱- تیم فوتبال ۵ نفره مردان ایران

۳۲- والیبال نشسته ایران

۳۳- علی صادق زاده (وزنه برداری)

۳۴- جلیل باقری جدی (دو و میدانی)

۳۵- جاوید احسانی (پرتاب دیسک)

۳۶- سیامند رحمان (وزنه برداری)

۳۷- فرزاد سپهوند (دو و میدانی – پرتاب دیسک)

مدال نقره:

۱- سجاد نیک پرست (پرتاب نیزه)

۲- جاوید احسانی نیک (پرتاب وزنه)

۳- هاجر تکتاز (پرتاب دیسک)

۴- حمید اسلامی (دو و میدانی)

۵- محمد حسین کریمی (شنا)

۶- علی الهی (دو و میدانی ۵۰۰۰ متر)

۷- صادق بیت سیاح (پرتاب وزنه)

۸- شاهین ایزدیار (شنا – ۵۰ متر)

۹- اعظم خدایاری (پرتاب دیسک)

۱۰- محسن کائدی (پرتاب نیزه)

۱۱- حسن دهقانی (پرتاب وزنه)

۱۲- سید حبیب حسینی (دو ۲۰۰ متر)

۱۳- مسعود حیدری (پرتاب وزنه)

۱۴- هاشمیه متقیان (پرتاب نیزه)

۱۵- مهدی زمان (تیراندازی – تپانچه بادی ۱۰ متر)

۱۶- تیم شنا

۱۷- حمید اسلامی (دو ١۵٠٠ متر)

۱۸- امین عبدل پور (دو ١۵٠٠ متر)

۱۹- حمزه محمدی (وزنه برداری)

۲۰- شاهین ایزدیار (شنا)

۲۱- هاجر تکتاز (پرتاب وزنه)

۲۲- جلال خاکزادیه (پرتاب دیسک)

۲۳- وحید کشتکار (شنا ۲۰۰ متر مختلط)

۲۴- فاطمه منتظری (پرتاب وزنه)

۲۵- محمد علی شنانی (جودو)

۲۶- حسن جانفشان (تنیس روی میز)

۲۷- هاشمیه متقیان (پرتاب دیسک)

۲۸- شاهین ایزدیار (۴۰۰ متر آزاد شنا)

۲۹- علی رضا مختاری (پرتاب وزنه)

۳۰- آرین لطفی (پرتاب دیسک)

۳۱- فائزه کرمانی (پرتاب وزنه)

۳۲- عبدالرضا جوکار (پرتاب نیزه)

۳۳- معصومه خدابخشی (تیراندازی – تفنگ بادی)

۳۴- جلیل باقری جدی (پرتاب دیسک)

۳۵- احمد اجاقلو (دو و میدانی)

۳۶- لیلا ملکی (پرتاب وزنه)

۳۷- حمزه ندری (جودو)

۳۸- حامد علیزاده (جودو)

۳۹- مجید فرزین (وزنه برداری)

۴۰- تیم گلبال بانوان

۴۱- سیامک فرج زاده (پرتاب وزنه)

۴۲- سامان رضی (وزنه برداری)

۴۳- پرویز گل پسند (پرتاب دیسک)

۴۴- والیبال نشسته بانوان

۴۵- علی الهی (دو و میدانی)

۴۶- فلاح نصیرپوران

۴۷- علی الفت لاوی (پرتاب نیزه)

۴۸- علی محمدیاری (دو و میدانی)

۴۹- منصور پورمیرزایی (وزنه برداری)

۵۰- علی الهی (دو و میدانی – دو ۱۵۰۰ متر)

۵۱ – مهرداد کرم زاده (دو و میدانی – پرتاب دیسک)

۵۲ – سیدحبیب حسینی (دو و میدانی – دو ۴۰۰ متر)

مدال برنز:

۱- یونس سیفی پور (دو و میدانی پرتاب دیسک)

۲- فاطمه منتظری (پرتاب دیسک)

۳- محمد حسین کریمی (شنا)

۴- عالیه محمودی (تپانچه بادی)

۵- لیلا ملکی (پرتاب نیزه)

۶- عبدالرسول میرشکاری (پرتاب نیزه)

۷- سعید رحمتی (جودو)

۸- علی الفت لاوی (پرش طول)

۹- سیامک صالح فرج زاده (پرتاب دیسک)

۱۰- محمد حسین کریمی (شنا – کرال سینه)

۱۱- محمد حسین کریمی (شنا ۲۰۰ متر مختلط)

۱۲- فائزه کرمانی (پرتاب نیزه)

۱۳- محسن مجیدی جمال آبادی (پرتاب دیسک)

۱۴- محمد حسین کریمی (شنا- ۵۰ متر آزاد)

۱۵- علی امیدی (پرتاب نیزه)

۱۶- محمد رنجبر (تنیس روی میز)

۱۷- سید امید نوری جعفری (جودو)

۱۸- شاهین ایزدیار (شنا ۲۰۰ متر مختلط)

۱۹- مرضیه صدیقی (پرتاب نیزه)

۲۰- مریم سلطانی (پرتاب وزنه)

۲۱- مهرداد کرم زاده (پرتاب وزنه)

۲۲- حسین سعیدی (دو و میدانی)

۲۳- محمد عابدی (جودو)

۲۴- محسن کائیدی (پرتاب وزنه)

۲۵- سولماز بازرگان (پرتاب دیسک)

۲۶- تیم میکس ریکرو تیر و کمان

۲۷- تیم بسکتبال با ویلچر آقایان

۲۸- تیم بسکتبال با ویلچر بانوان

۲۹- مرضیه صدقی (دو و میدانی – پرتاب وزنه)

۳۰- پیمان نصیری (دو و میدانی – دو ۴۰۰ متر)

۳۱- حسین سعیدی (دو و میدانی – دو ۴۰۰ متر)

لیست مدال آوران اقتدارآفرین کشورمان در بازی‎های پارا آسیایی

لیست مدال آوران اقتدارآفرین کشورمان در بازی‎های پارا آسیایی

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=2617

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *