آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - خط تولید شارژرهای صنعتی پر قدرت در ایران به بهره برداری رسید

خط تولید شارژرهای صنعتی پر قدرت در ایران به بهره برداری رسید

دستگاه‎های UPS و شارژهای صنعتی پر قدرت توسط معاون اول رئیس جمهور و هیات همراه در مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی افتتاح شد. معاون اول رئیس جمهور به همراه هیات همراه و رئیس جهاد دانشگاهی از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی بازدید کردند که در این بازدید از پروژه طراحی تدوین فناوری ساخت مجموعه اینجکتور حد دستگاه لوله مغزی سیار، طراحی و تدوین فناوری مجموعه پاوپک لوله مغزی سیار بازدید کردند. سلول مغزی سیار وظیفه تامین نیروی هیدرولیکی مورد نیاز اجزای مختلف دستگاه لوله مغزی سیار را دارد. همچنین در این بازدید از UPS و شارژرهای صنعتی پرقدرت بازدید و این پروژه را افتتاح کردند. اینجکتور حد اصلی ترین زیر مجموعه در سلول مغزی سیار است که وظیفه آن فراهم آوردن نیروی کششی جهت راندن و یا بیرون کشیدن لوله از چاه است. همچنین در این بازدید طرح پژوهشی طراحی، ساخت و راه اندازی بازوهای بارگیری که شامل سه دستگاه است رونمایی شد.

خط تولید شارژرهای صنعتی پر قدرت، یو پی اس

خط تولید شارژرهای صنعتی پر قدرت، یو پی اس

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی حمید امین اسماعیلی در خصوص این مجتمع توضیح داد وگفت: این مجتمع با هدف به نتیجه رساندن تحقیقات در واحدهای جهاد دانشگاهی مستقر در تهران فعالیت می کند. در اینجا تحقیقات از مرحله پایلوت غیر صنعتی تا صنعتی صورت می گیرد. وی با بیان این که سه مرکز اصلی تحقیقات در این مجتمع وجود دارد توضیح داد پژوهشگاه گیاهان دارویی پژوهشگاه توسعه صنایع شیمایی و پژوهشکده برق و الکترونیک در مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی قرار دارند. امین اسماعیلی درخصوص پژوهشکده گیاهان دارویی توضیح داد و گفت: در این پژوهشگاه از کشت گیاه تا تولید داروی گیاهی فعالیت‎هایی صورت می‎گیرد که قرار است در سال جاری پنج داروی گیاهی و جدید را به مرحله تولید برسانیم.

وی در خصوص پژوهشکده صنایع شیمیایی نیز افزود: این پژوهشگاه در حوزه شیمیایی فعالیت می‎کند که تحقیقات پایلوت صنعتی نیمه صنعتی در این پژوهشگاه صورت می‎گیرد و مواد مورد نیاز کشور از این پژوهشگاه تامین می‎شود. معاون جهاد دانشگاهی یادآور شد: در پژوهشکده برق و الکترونیک دستاوردهای مهمی در حوزه نفت و گاز از جمله طراحی و ساخت دکل‎ها اینورترها، شارژرهای برقی و الکترو فیلترها ساخته می‎شود. معاون اول رئیس جمهور همچنین از مرکز ملی ذخایر ژنتیکی ایران از خانواده جدید میکرو ارگانیزم‎های ایرانی رونمایی کرد.

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=2766

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *