آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - واکسن G2 برای پیشگیری از سرطان در ایران تولید شد

واکسن G2 برای پیشگیری از سرطان در ایران تولید شد

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و مخترع تولید کننده واکسن G2 گفت: این واکسن با افزایش سطح ایمنی بدن، فرد را در مقابل ابتلا به بسیاری از بیماری‎ها مانند سرطان ایمن می‎کند. دکتر صالح محقق حضرتی در نشستی خبری اظهار کرد: از حدود ۲۲ سال قبل تحقیقات برای تهیه و تولید این واکسن در کشور آغاز شد و تمام آزمایش‎های لازم در مورد سمیت و تاثیرات آن بر سلامت بدن در سه فاز آزمایشگاهی، حیوانی و بالینی صورت گرفت. وی افزود: آزمایش‎های صورت گرفته نشان داده است که این واکسن ایمن است و عوارض جانبی ندارد. حضرتی گفت: همچنین این واکسن بر روی حدود هزار بیمار مبتلا به آسم و آلرژی و تعدادی از بیماران سرطانی صورت گرفت و مشخص شد که این دارو می‎تواند به سلامت و طول عمر بیماران کمک کند.

وی ادامه داد: نتایج آزمایش‎های صورت گرفته نشان می‎دهد که استفاده از واکسن سبب می‎شود آسم بزرگسالان حدود ۷۰ درصد و آسم کودکان حدود ۹۰ درصد کاهش یابد. حضرتی توضیح داد: با توجه به این که ابتلا به بیماری‎ها، سبب تضعیف سیستم ایمنی بدن می‎شود، استفاده از این واکسن می‎تواند علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، شدت بیماری را کاهش دهد. وی گفت: این واکسن می‎تواند آسم و تمام آلرژی‎ها را درمان کند و از بروز بیماری‎هایی مانند سرطان‎ها پیشگیری کند چرا که وقتی سیستم ایمنی بدن تقویت شود فرد نسبت به ابتلا به بسیاری از بیماری‎ها ایمن می‎شود. حضرتی با بیان این که با استفاده از این واکسن همچنین می‎توان از صرف هزینه‎های سنگین درمان بیماری‎ها جلوگیری کرد، ادامه داد: گفته می‎شود برای درمان بیماران سرطانی و ارایه درمان‎های رادیوتراپی، شیمی درمانی و دارویی حدود ۲ هزار میلیارد تومان هزینه می‎شود این درحالی است که اگر از این واکسن برای بیماران سرطانی استفاده شود، می‎توان با یک پنجم این مبلغ بیماران را تحت درمان قرار داد. وی گفت: این واکسن از کمیته اخلاق پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران مجوز تولید گرفته است و برای تولید انبوه منتظر ارایه مجوز سازمان غذا و دارو هستیم.

ساخت دستگاه ازن ژنراتور

علی بهشتی مخترع دستگاه ازن ژنراتور گفت: این دستگاه با استفاده از گاز ازن می‎تواند برای ضد عفونی کردن اتاق‎های عمل، صنایع غذایی، صنعت آب و فاضلاب، کشاورزی، شیلات و حتی ضد عفونی کردن آب استخرها مورد استفاده قرار گیرد. وی افزود: ازن قوی ترین اکسید کننده و ضد عفونی کننده تجاری است که از خود اثری به جا نمی‎گذارد و طی چند ثانیه دوباره به اکسیژن تبدیل می‎شود بنابراین هیچ آسیبی به سلامت افراد وارد نمی‎کند. بهشتی خاطر نشان کرد: ماده‎های ضد عفونی کننده مانند کلر، فرمالین و پرمنگنات که در ایران مورد استفاده قرار می‎گیرد، بیش از ۳۰ سال است که به دلیل سرطان زا بودن در دنیا منسوخ شده است. وی افزود: بنابراین می‎توان از ازن به عنوان جایگزین تمام مواد ضد عفونی کننده و با هزینه‎ای کمتر استفاده کرد. بهشتی ادامه داد: ثابت شده است که آفت کش‎ها و مواد ضد عفونی کننده، سرطان زا هستند اما زمانی که از حذف آنها و جایگزین کردن ازن به جای آنها صحبت به میان می‎آید، با مقاومت‎های زیادی مواجه می‎شود. وی گفت: بسیاری از افراد از بیماری سرطان در کشور کسب درآمد می‎کنند و بر سر طرح‎هایی که برای کنترل و پیشگیری از این بیماری مطرح می‎شود، مانع تراشی می‎کنند.

ساخت پانسمان بیولوژیک

شهاب آزاد مدیرعامل شرکت IBI از تولید پانسمان بیولوژیک برای رفع زخم‎ها به ویژه زخم‎های ناشی از سوختگی و دیابت در کشور خبر داد و گفت: این پانسمان می‎تواند جایگزین بسیار مناسبی برای درمان زخم‎ها باشد. وی افزود: این پانسمان در کشور تولید می‎شود و تحت پوشش بیمه‎های تامین اجتماعی، ارتش، درمان، سلامت و بیمه‎های تکمیلی است و هزینه‎ای برای بیماران ندارد. آزاد با بیان این که تجویز این پانسمان باید تحت نظر پزشک باشد، ادامه داد: نوع چشمی این پانسمان نیز می‎تواند برای درمان زخم‎های قرنیه مورد استفاده قرار گیرد. وی توضیح داد: با استفاده از این پانسمان زخم‎هایی که درمان آنها ممکن است چند ماه به طول انجامد، ظرف ۲ تا سه هفته بهبود می‎یابد.

ایرنا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=2791

یک نظر

  1. سلام
    شخصی با نام دکتر نصر ادعا دارد واکسن G2 دارد و ازن تراپی میکند با مبلغ پانزده میلیون تومان ایا شما ایشان را میشناسید؟

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *