آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - لیفتراک بیمارستانی برای نخستین بار در ایران ساخته شد

لیفتراک بیمارستانی برای نخستین بار در ایران ساخته شد

یک شرکت دانش بنیان توانست وسیله ای قابل نصب بر روی برانکارد بسازد که علاوه بر هزینه کم، بیمار و پرسنل بیمارستان بدون آسیب دیدگی به جا به جایی بیمار بپردازند. شهرام غفاری مدیرعامل شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، گفت: در بیمارستان‎ها برای حمل و جابجایی بیماران تصادفی، جراحی شده و یا افراد بیهوش به تخت بستری، از پرسنل بیمارستانی استفاده می‎شود که در این روش پرستاران و یا کادری که به جابجایی بیمار می‎پردازند، آسیب‎های جدی مانند جابجایی مهره ستون فقرات، پارگی محل عمل جراحی شده و شکستگی مجدد استخوان می‎شوند. وی با بیان این که این پرسنل بعد از چندی دچار دیسک کمر می‎شوند، عنوان کرد: ما در این شرکت دانش بنیان بر آن شدیم تا با ساخت لیفتراک بیمارستانی این مشکل را برطرف سازیم و در آینده شاهد عوارض جابجایی پرسنل بیمارستان نباشیم.

غفاری با اشاره به این که لیفتراک بیمارستانی برطرف کننده این مشکل برای کادر بیمارستان است، افزود: لیفتراک بیمارستانی آسان ترین وسیله حمل و نقل و جابجایی بیمار از روی تخت به برانکارد و برعکس است که پرسنل بیمارستان به راحتی می‎توانند بیمار را جابه جا کرده، بدون این که آسیبی ببینند. وی با اشاره به این که بیمار هم طی جابجایی هیچگونه آسیبی نمی‎بیند، اذعان داشت: با استفاده از لیفتراک بیمارستانی یا پیشن لیفت بر روی برانکارد معمولی در زمان و نیروی انسانی در جهت جابجایی بیمار صرفه جویی می‎شود. به گفته غفاری پیشن لیفت به راحتی بر روی برانکارد نصب می‎شود و هزینه زیادی ندارد. وی با اشاره به این که پیشن لیفت مشابه داخلی و خارجی ندارد، اظهار داشت: این لیفتراک برای نخستین بار در بیمارستان امام خمینی ارومیه و دومین لیفتراک در بیمارستان شهید مطهری ارومیه مورد استفاده قرار گرفته و کاملا بومی تولید شده است. غفاری افزود: مدیریت و طراحی پیشن لیفت (لیفتراک بیمارستانی) در این شرکت توسط مهندس رامین سپهیار به مرحله اجرا در آمده است.

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=2819

یک نظر

  1. این آقا کلاش بوده و از اختراعات دیگران کپی برداری میکنه و کسانیکه دور و برشه از امکاناتشون بهره جسته و اونا رو دور میزنه و مشکل روحی شدیدی داره

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *