آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت کیف امنیتی ضد سرقت شوکردار در ایران

ساخت کیف امنیتی ضد سرقت شوکردار در ایران

محققان ایرانی موفق به ساخت کیف امنیتی ضد سرقتی شده اند که دارای شوکر، آژیر و گاز اشک آور می‎باشد. احمد زاهدی مدیرعامل شرکت دانش بنیان تک سازان ایده پرداز مستقر در پارک علمی و فناوری پردیس در تشریح این دستاورد گفت: کیف امنیتی ضد سرقت، طوری طراحی شده که در صورت ربوده شدن، به هیچ وجه امکان دسترسی سارقان به داخل کیف وجود ندارد. وی افزود: دور کیف ضد سرقت، دارای شوکر الکتریکی است که این کیف را از کیف‎های ضد سرقت دیگر متمایز می‎کند و باعث می‎شود در صورت ربوده شدن کیف، شوکرها فعال شوند. در این صورت، سارق به هیچ وجه نمی‎تواند کیف را در دست خود نگه دارد.

وی عنوان کرد: این کیف مجهز به مکان یاب است و در صورت دزدیده شدن قابلیت پیامک به صاحب کیف و تماس با پلیس ۱۱۰ را دارد. زاهدی با بیان این که این کیف با ریموت کار می‎کند، اظهار داشت: البته به محض این که کیف دزیده می‎شود کیف شروع به آژیر کشیدن می‎کند. وی با اشاره به این که این مکانیزم می‎تواند بر روی هر کیفی حتی کیف‎های پارچه ای پیاده سازی شود، عنوان کرد: همچنین در صورت ربوده شدن کیف، گاز اشک آور و رنگ‎های مخصوصی بر روی سارق پاشیده می‎شود که قابلیت پاک کردن در همان لحظه را ندارند.

تمامی این دستگاه توسط یک مدار فرمان فعال می‎شود که این مدار از طریق دو ورودی یکی کلید الکترونیکی که با رمز ۵ رقمی فعال می‎شود و سپس در هنگام سرقت توسط سارق، صاحب کیف توسط ریموت که همراه خود دارد سیستم‎های ضد سرقت این کیف را که شامل شوک الکتریکی و گاز اشک آور می‎باشد را فعال کرده و دیگر تکنیک ساخت این سیستم دارای یک برد تایمر می‎باشد که در فاصله زمان‎های مختلف این عمل را چندین بار تکرار می‎کند. این دستگاه دارای باطری‎های قابل شارژ می‎باشد که عمر این باطری‎ها دو سال بوده و زمان شارژ آن ماهانه می‎باشد. همچنین سیستم هوشمندی در این سیستم کار گذاشته شده که در هنگامی که کلید الکترونیکی آن را فعال می‎کنیم به محض این که کیف را از کنار صاحب کیف دور نماید، هشدار دهنده‎ی دیگری که نزد صاحب کیف می‎باشد توسط آلارم یا همان آژیر ممتد صاحب کیف را باخبر کرده و سریعا صاحب کیف می‎تواند به وسیله ریموت سیستم‎های ضد سرقت این کیف را که از او دور شده است را فعال نماید.

به طور کلی این سیستم شامل کیف، شوکر، گاز اشک‎آور، تایمر، ریموت کنترل، کلید الکترونیکی، باتری‎های قابل شارژ و آ لارم و اخطار فاصله کیف با صاحب کیف (سیستم دور شو) می‎باشد. به گفته زاهدی کیف امنیتی ضد سرقت به شماره ۷۸۴۳۹ و با همکاری و تلاش ابراهیم قربان وطن، مبینا در زرین، علی فخاری، شاهرخ فخاری و احمد زاهدی  ثبت اختراع شده و مورد تایید پلیس آگاهی استان تهران قرار گرفته است.

برگرفته از مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=3090

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *