آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت ردیاب راداری شناسایی مواد مخدر، انفجاری و انسان در ایران

ساخت ردیاب راداری شناسایی مواد مخدر، انفجاری و انسان در ایران

محققان کشورمان در شرکت دانش بنیان ایده سازان هگمتان موفق به ساخت ردیابی شده اند که می‎تواند مواد مخدر و انفجاری را ردیابی کند. سید علی حسینی مخترع دستگاه ردیاب راداری در پارک علمی و فناوری گیلان و مرکز رشد علوم پزشکی استان مازندارن، گفت: این ردیاب راداری برای شناسایی مواد مخدر و انفجاری، انسان زنده و مرده در زیرآوار، معتادین و نیز مشروبات الکلی ساخته شده است. وی با اشاره به این که این دستگاه از دو بخش فرستنده و گیرنده تشکیل شده است، اظهار داشت: بخش فرستنده از امواج رادیویی و رادیو مغناطیس تشکیل شده که در زمین این امواج را منتشر می‎کند و لایه مولکولی عناصر (مواد منفجره، انسان زنده و مرده، معتادین، مشروبات الکلی) را تحریک کرده و یون‎های آنها را آزاد می‎کند.

حسینی در ادامه گفت: پس از آن دستگاه گیرنده با شناسایی یون‎ها، امواج برگشتی و لایه مولکولی را شناسایی کرده و امواجی را به هدف منتقل و سپس بر می‎گردد. به گفته وی اگر مواد داخل زمین و جای دیگری جاسازی شده باشد این دستگاه می‎تواند قطر مواد را اندازه گیری کند. وی افزود: اطلاعات عناصری که دستگاه ردیابی کرده است، بر روی سیستم رایانه به صورت سه بعدی وارد می‎شود که این اطلاعات شامل حجم، وزن، اندازه عنصر مورد ردیابی است. وی با بیان این که این نوع دستگاه برای نخستین بار به صورت راداری ساخته شده است، خاطرنشان کرد: دستگاه ردیاب راداری می‎تواند توسط پلیس و معاونت‎های آن، پلیس آگاهی، مرزبانی، نیروهای امنیتی و حفاظتی موارد انتحاری، حوادث غیر مترقبه مورد استفاده قرار گیرد. حسینی ابراز کرد: این دستگاه می‎تواند معتادان را از فاصله هزار و پانصد متری شناسایی کرده و درجه آنالیز اعتیاد در بدنشان را مشخص کند.

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=3141

یک نظر

  1. با سلام
    با تشکر از سایت بسیار بسیار خوبتان .راستش من هم دستگاهی ساخته ام که میتواند سایز کفش غواصان را از فاصله ۱۰۰۰۰متری تشخیص داده و رنگ پوستشان را نیز مشخص کند

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *