آخرین دستاوردها
خانه - خودکفایی - خودرو برقی دو نفره ساخت ایران رونمایی شد + عکس

خودرو برقی دو نفره ساخت ایران رونمایی شد + عکس

خودروی برقی با ظرفیت دو نفر که توسط دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین ساخته شده است، با حضور حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، معاونان دانشجویی، پژوهشی و آموزشی، رئیس دانشگاه آزاد واحد قزوین، همچنین جمعی از مسئولان شهرداری تهران و سازمان محیط زیست رونمایی شد. خودروی دو سرنشین کوآدرا Q1 با قابلیت طی ۲۰۰ کیلومتر مسافت با سه ساعت شارژ توسط فناوران دانشگاه آزاد اسلامی قزوین طراحی و ساخته شد. این خودروی شارژی که ۱۲۰ سانتیمتر عرض و دو متر طول دارد می تواند مشکلات پارک در خیابان‌های را کاهش دهد و هم‌چنین هیچ‌گونه آلودگی زیست محیطی ندارد.

تمامی مراحل ساخت و طراحی این خودرو که ۸۰ کیلوگرم وزن دارد، توسط محققان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین انجام شده است. در حال حاضر نمونه اولیه این خودرو بدون ایربگ طراحی شده است، اما طراحان آن قصد دارند در نمونه‌های بعدی ایربگ نیز بر روی آن نصب کنند. در مراسم رونمایی از این خودروی برقی دو نفره که توسط شرکت دانش بنیان پاراکس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین طراحی و ساخته شده است، سید محمد حسن ابوترابی فرد (نایب رییس مجلس شورای اسلامی) حضور داشت.

خودروی برقی دو سرنشین کوآدرا Q1 ساخت ایران

خودروی برقی دو سرنشین کوآدرا Q1 ساخت ایران

خودروی برقی دو سرنشین کوآدرا Q1 ساخت ایران

خودروی برقی دو سرنشین کوآدرا Q1 ساخت ایران

خودروی برقی دو سرنشین کوآدرا Q1 ساخت ایران

خودروی برقی دو سرنشین کوآدرا Q1 ساخت ایران

ایسنامهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=3178

۴ نظر

 1. چه فایده
  متاسفانه تا وقتی الزامی برای جذب سرمایه در زمینه تولید نباشد سرمایه داران همچنان به شغل دلالی خود ادامه میدهند

 2. دروغه، اولا بدنه این خودرو انقدر تمیزو صافه که معلومه کار دست نیست و بدنه خودرو تولید شده هست
  دوما تا اونجایی که بنده اطلاع دارم و تحقیق کردم باطری این خودرو اگر از بهترین جنس لیتیوم باشه و بهترین طراحی خودش حداقل ۵۰ کیلو یا بیشتر وزن داره اونوقت کل خودرو ۸۰ کیلو وزنشه؟ خودرویی که با توجه به عکس هم سیستم تعلیق داره و هم ترمزهاش دیسک هست اینا همش روی هم با بدنه و صندلی و موتور الکتریکی و واحد کنترل ۳۰ کیلو وزنشه؟ کاملا دروغه اطلاعات این خودرو و محاله بتونه حتی ۱۰۰ کیلومتر پیمایش کنه چه برسه به ۲۰۰ کیلومتر

 3. این که رنو توییزی هستش
  واقعا چقدر پر رو هستید
  به این واضحی دروغ میگین !!!!!

  Renault Twizy

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *