آخرین دستاوردها
خانه - خودکفایی - ایران به فناوری ساخت مخازن سوخت انعطاف پذیر دست یافت + عکس

ایران به فناوری ساخت مخازن سوخت انعطاف پذیر دست یافت + عکس

پژوهشگران ایرانی موفق به تولید و ساخت مخازن سوخت انعطاف پذیر و قطعات لاستیکی خاص با کاربرد در صنایع هوا فضا، هوانوردی و دریایی شدند. مهدی شاه محمدی مجری طرح و مدیرعامل شرکت مهندسی پلیمر آسمان مهر با بیان این که این مخازن و قطعات در کشور تولید نمی‌شوند و نمونه خارجی آن تحریم شده و قیمت آن بسیار بالا است، درباره کاربردهای مخازن سوخت انعطاف پذیر اظهار کرد: مخازن انعطاف پذیر در ماهواره‌ها، هواپیماها، بالگردها، زیردریایی ها، قایق‌ها، ماشین‌های حمل سوخت و خودروهای معمولی و مسابقه‌ای نیز کاربرد دارند. وی افزود: از مشتریان این محصول می‌توان به صنایع دریایی، صنایع هوافضا، شرکت‎های هواپیماسازی، شرکت‎های کشتی سازی و شرکت‎های خودروسازی اشاره کرد.

مخزن سوخت انعطاف پذیر، شرکت مهندسی پلیمر آسمان مهر

مخزن سوخت انعطاف پذیر، شرکت مهندسی پلیمر آسمان مهر

انحصار شرکت‎های اروپایی و امریکایی شکسته شد

شاه محمدی گفت: ما توانسته‌ایم با تولید این نوع مخازن که تمام روند تولید آن از صفر تا صد در اختیار خودمان است و با فرمولاسیون نوآورانه آن، انحصار بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید مخازن سوخت انعطاف پذیر در اروپا و امریکا را بشکنیم و موفق به تولید آن بدون هیچ وابستگی و نیازی به بیگانگان شویم. این فعال حوزه فناور در خصوص مقایسه قیمت‌های تمام شده تولیدات داخلی با مشابه خارجی آن بیان کرد: قیمت تمام شده مخزن خارجی چیزی در حدود ۲۵ میلیون تومان است و این در حالی است که محصول تولیدی در ایران با قیمت ۵ میلیون تومان تولید و عرضه می‌شود.

شاه محمدی با اشاره به تولیدات این شرکت گفت: با توجه به برخورداری از استانداردهای بالا در تولید محصولات صنایع داخلی می‌توانیم مدعی شویم که تولیدات داخلی از نمونه خارجی آن با کیفیت بسیار بالاتر با نمونه خارجی آن رقابت می‌کند. وی در این خصوص اضافه کرد: مخازن سوخت انعطاف پذیر تنها در چند کشور دنیا تولید می‌شوند و شایان ذکر است که نمونه خارجی آن تحریم و قیمت تمام شده سفارشات آن نیز بسیار بالا است لذا این شرکت فناور توانسته است باکیفیت بالا به تولید و عرضه محصولات خود بپردازد.

تاسیس نمایندگی و زمینه سازی صادرات

شاه محمدی با اشاره به تولید رنج زیادی از محصولات تولید شده شرکت مهندسی پلیمر آسمان مهر بیان کرد: بسیاری از محصولات تولید شده این شرکت قابل توجه شرکت‌های اروپایی بوده که بنا به یک سری از مشکلات امکان صادرات تا کنون مقدورد نبوده است، ولی با برنامه ریزی‎های انجام شده شرکت قصد دارد بخشی از فعالیت‌ها را را به کشور ایتالیا انتقال و یا حد المکان یک شرکت نمایندگی در کشور ایتالیا به‌عنوان یک شرکت تولید کننده بر پا کند. وی اضافه کرد: با توجه به مزیت‌های مخازن سوخت انعطاف پذیر بیان کرد: ارتعاش پذیری و ضربه پذیری بالا، وزن کم و انعطاف پذیر بودن و اشغال کردن حداقل فضا، از مزیت‌های اصلی مخازن سوخت انعطاف پذیر محسوب می‌شوند که با توجه به این مزیت‌ها کاربرد گسترده‌ای در صنایع دریایی، هوانوردی، پهپادها (هواپیمای بدون سرنشین) دارند.

مخزن سوخت انعطاف پذیر، مخازن انعطاف پذیر، ساخت ایران

مخزن سوخت انعطاف پذیر، مخازن انعطاف پذیر، ساخت ایران

مخزن سوخت انعطاف پذیر، مخازن انعطاف پذیر، ساخت ایران

مخزن سوخت انعطاف پذیر، مخازن انعطاف پذیر، ساخت ایران

مخزن سوخت انعطاف پذیر، مخازن انعطاف پذیر، ساخت ایران

مخزن سوخت انعطاف پذیر، مخازن انعطاف پذیر، ساخت ایران

مهر مشرق نیوز

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=3392

نظری نیست.

  1. عالیه.خدا رو شکرت

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *