آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - خودروی حمل اشیا گرانبها با امکانات ویژه در کشور طراحی شد

خودروی حمل اشیا گرانبها با امکانات ویژه در کشور طراحی شد

پژوهشگران در پارک فناوری پردیس موفق به طراحی خودروی ضد سرقت ویژه حمل پول شدند که این خودرو دارای سیم کارت است و در صورت دزدیده شدن، قابلیت مکان یابی دارد. ​احمد زاهدی مدیر شرکت دانش بنیان فنی مهندسی تک سازان ایده پرداز آمن مستقر در پارک فناوری پردیس، گفت: با توجه به مشکلات فراوانی که شرکت‎های خدماتی در انجام خدمات پس از فروش از جمله بهم ریختگی ابزارهای فنی و عدم جانمایی بهینه ابزارها و محصولات در خودرو، همچنین مشکلاتی که شرکت‎ها، بانک‎ها و موسسات مالی و اعتباری در خصوص حمل پول و اشیا گران قیمت دارند، بر آن شدیم تا با ارائه یک خودروی ویژه برای رفع این معضل کمک کنیم. وی با بیان این که افزایش آمار زیاد سرقت در جامعه به خصوص در مشاغلی چون طلا فروشی و یا انتقال وجوه نقد یا اشیا قیمتی فعالیت می‎کنند، ساخت این دستگاه می‎تواند موثر واقع شود، اظهار داشت: ساخت خودروی ویژه در کشور می‎تواند نگرانی ادارات بیمه گر خودروهای حمل پول و اشیا گران قیمت را نیز بر طرف کند.

وی با اشاره به این که در مباحث الکترونیک خودروی هوشمند، چنین خودرویی برای حمل پول، طلا و جواهر در کشور با این ضریب ایمنی وجود نداشته، عنوان کرد: این خودرو طوری طراحی شده که می‎تواند به صورت آنلاین، توسط سنسوری، تصاویر حرکت خود از مبدا به مقصد را به کاربر بدهد. زاهدی با اشاره به این که این خودرو سیم کارتی بر روی سیستم الکترونیک خود دارد، در ادامه عنوان کرد: اگر خودرو توسط سارقان دزدیده شود، با ارسال پیامکی از سوی راننده و یا کاربر، برق خودرو از کار می‎افتد و به هیچ عنوان روشن نمی‎شود. وی با بیان این که هنوز چنین پارامترهایی در خودروهای حمل پول و جواهر وجود ندارد، افزود: همچنین داخل محفظه خودروی ضد سرقت ویژه حمل پول، مجهز به اسپری اشک آور است که می‎تواند راننده را شناسایی کند و در صورتی که شناسایی نشد، از اسپری استفاده کند.

به گفته وی این خودرو یک گاو صندوق ویژه دارد و جانمایی فضایی خاصی که در این خودرو وجود دارد، این خودرو را منحصر به فرد کرده است که با شرایط شرکت‎های خصوصی و بانک‎ها سازگار است. زاهدی افزود: این خودرو مجهز به دوربین مدار بسته ۴ طرفه، مکان یاب، شیشه‎های ضد گلوله، قابلیت هشدار به پلیس ۱۱۰ و صنایع ارتباطی مدرن و هر گونه اسلحه‎های لیزری حساس است. وی در خصوص دیگر مزایای خودروی ویژه حمل و نقل توضیح داد و اظهار داشت: همچنین این خودرو مجهز به دوربین مداربسته، سیستم ضد سرقت ویژه، باتری قابل شارژ، مجهز به سیستم الکترونیکی مدرن و مواردی از این دست است. طراحی این خودرو با همکاری سجاد محمدی، علی فخاری، شاهرخ فخاری و سعید نژادخیر انجام گرفته است.

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=3465

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *