آخرین دستاوردها
خانه - خودکفایی - نخستین بالگرد کلاس ۴۱۲ ساخت ایران به هلال احمر تحویل شد + عکس

نخستین بالگرد کلاس ۴۱۲ ساخت ایران به هلال احمر تحویل شد + عکس

نخستین بالگرد از کلاس ۴۱۲ ساخت شرکت پنها وابسته به سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تحویل شد. در دومین روز از ایام الله دهه مبارک فجر با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و منوچهر منطقی مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نخستین بالگرد از کلاس ۴۱۲ ساخت شرکت پنها وابسته به سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تحویل شد. منطقی در حاشیه مراسم تحویل این بالگرد طی سخنانی در جمع خبرنگاران با تبریک خجسته ایام الله دهه مبارک فجر گفت: تولید بالگرد ۴۱۲ که با بالگردهای روز دنیا برابری می‎کند، گامی جهشی است که توسط متخصصان فجر آفرین سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در شرکت پنها با استواری و صلابت برداشته شده است. مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع گفت: تولید این نوع بالگرد به ویژه در شرایط تحریم لبیک به فرمان مقام معظم فرماندهی کل قوا است که با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و مدیریت جهادی زمینه‎ی چنین جهشی را فراهم فرمودند.

منطقی افزود: در این بالگرد که با نظارت سازمان هواپیمایی کشوری تولید شده، کلیه استاندارهای هوانوردی بین المللی و سازمان هواپیمایی کشوری رعایت شده و ان شاالله با پیوستن به ناوگان بالگردی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در خدمت ماموریت‎های امداد و نجات این سازمان قرار خواهد گرفت. مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع با بیان این که بالگردهای ۴۱۲ دارای ۲ موتور ۴ ملخه و از سیستم خلبان خودکار برخوردار است، گفت: این بالگرد قابلیت حمل و جا به جایی ۱۴ نفر خدمه و سرنشین را دارد و قادر است ماموریت‎های متنوعی را انجام دهد.

بالگرد کلاس ۴۱۲ ساخت ایران، هلیکوپتر ۴۱۲ + عکس، بالگردهای ایران

بالگرد کلاس ۴۱۲ ساخت ایران، هلیکوپتر ۴۱۲ + عکس، بالگردهای ایران

منطقی با بیان این که امروز به برکت انقلاب اسلامی در حوزه طراحی و ساخت انواع بالگرد به خودکفایی رسیده ایم، تصریح کرد: این موفقیت‎های بزرگ و دستاوردهای درخشان محصول انقلابی است که خودباوری و تکیه بر استعداد و توان داخلی را در این کشور نهادینه کرد. مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع، با تقدیر از نقش ارزنده شرکت صنایع هلی کوپترسازی ایران (پنها) تصریح کرد: این دستاورد و محصول، کار، مدیریت جهادی و همت بلند دانشمندان و متخصصان گمنامی است که با الهام و تمسک به ارزش‎های انقلاب اسلامی و تجارب هشت سال دفاع مقدس هر روز برگ زرینی از افتخار و سرافرازی را برای ایران اسلامی رقم می‎زنند.

منطقی در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از حمایت‎های معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، رئیس سازمان صنایع هواپیمایی کشوری و رئیس سازمان هلال احمر خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه پیچیده که منجر به تولید این محصول راهبردی شد، جلوه ای از وحدت و همدلی را نیز به نمایش گذاشت که می‎تواند به عنوان یک برنامه موفق در سایر برنامه‎ها از آن الگو گرفت. مدیر عامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در پایان با گرامی داشت یاد وخاطره شهدای بهمن ۵۷ و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تصریح کرد: تلاش برای رسیدن به قله‎های پیشرفت و تعالی، آرمان بلندی است که فرزندان رشید ملت ایران در وزارت دفاع در ادامه راه شهیدان با همه توان در پی تحقق آن هستند.

فارس

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=3532

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *