آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت خودروی مسابقات کارتینگ در ایران + عکس

ساخت خودروی مسابقات کارتینگ در ایران + عکس

خودروی مسابقات کارتینگ توسط دانشجویان مهندسی مکانیک و مهندسی خودرو دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر در استان اصفهان بومی سازی شد. مسابقه کارتینگ نوعی ورزش موتوری با خودروهای چرخ باز است. این گونه خودروهای چهارچرخه کوچک و چرخ باز کارت نام دارند؛ با ماشین‎های کارت معمولاً در مسیرهای کارت سواری که در مقیاسی کوچک نسبت به بزرگ راه‎های واقعی ساخته شده؛ مسابقه داده می‎شود. رییس دانشگاه آزاد اسلامی خمینی شهر در این زمینه گفت: پژوهشگران و دانشجویان کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک و دکترای مهندسی خودرو این دانشگاه در مدت شش ماه این خودرو را طراحی و تولید کردند. مهران مجلسی افزود: این خودرو قدرت شش و نیم اسب بخار با حجم ۱۹۰ سی سی را دارد و با سه هزار و ۶۰۰ دور در دقیقه و سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت حرکت می‎کند.

خودرو کارتینگ، مسابقات کارتینگ، کارت ساخت ایران

خودرو کارتینگ، مسابقات کارتینگ، کارت ساخت ایران

وی طراحی کلاج دو طرفه اتوماتیک، عدم استفاده از گیربکس موتور، فرمان قابل تنظیم تا ۱۵ سانتی متر مربع و استفاده از شاسی در دو کلاس رنتاوریس را از خصوصیات این خودرو عنوان و اظهار کرد: طول این خودرو ۱۱۰ تا ۱۷۶ سانتی‎متر است. مجلسی با بیان این که نمونه خارجی این خودرو از ایتالیا وارد کشور می‎شود؛ خاطرنشان کرد: قیمت تمام شده نمونه داخلی و بومی سازی آن به بیش از نصف کاهش یافته است. رییس دانشگاه آزاد خمینی شهر افزود: با مذاکرات صورت گرفته با شرکت‎های خصوصی در آینده نزدیک این خودرو تولید و روانه بازار خواهد شد. وی تاکید کرد: طراحی خودروی کارتینگ با رعایت استاندارد اروپایی صورت گرفت و هدف از آن کاهش هزینه‎ها و اتکا به توان داخلی و ترویج رشته ورزشی کارتینگ است. این خودرو با تلاش مهندس احمد کشاورزی به نتیجه رسیده است.

روابط عمومی دانشگاه آزاد خمینی شهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=3554

۴ نظر

 1. علي اكبر صالحي

  چقدر جالب خودرویی که من ۲ سال برای ساختش در رنج و عذاب بودم جهت طراحی و ساخت وبا بوجه تماما شخصی ساختم به اسم چه اشخاصی انتشار پیدا کرده!!!!!!
  هنوز پول این ماشین که فروختم به دانشگاه آزاد خمینی شهر به من پرداخت نشده چه بازاری براشون شده

  • با سلام و احترام

   ضمن گرامی داشت حضور شما در ایران توانا، لطفا ادعای خود را با ارائه مدارکی که نشان دهنده‎ی مالکیت یا طراحی و ساخت خودرو توسط شما انجام شده است ارائه نمائید تا نام شما به عنوان سازنده در متن خبر درج شود. ضمنا اگر دستاورد خود را در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت برسانید می‎توانید به راحتی از اینگونه موارد جلوگیری نمائید.

  • حالا همچین میگه انگار لامبورگینی ساخته

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *