آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت دستگاه تزریق بدون سوزن در ایران + عکس

ساخت دستگاه تزریق بدون سوزن در ایران + عکس

محققان کشورمان موفق به ساخت دستگاه تزریق بدون سوزن شدند که بیماران را از درد ناشی از سوزن و خطر انتقال بیماری‎های واگیر‌دار و عفونی خلاص می‎کند. علیرضا عباسیان مدیرعامل شرکت دانش بنیان ره آوران سلامت آرمان با اشاره به گونه‎های مختلف تولیدی دستگاه تزریق بدون سوزن اظهار کرد: این شرکت دانش بنیان توانسته است با ساخت دستگاه تزریق بدون سوزن ضمن این که از بیماری‎های عفونی و واگیردار جلوگیری نماید دستگاه را قابل استفاده برای افراد با بیماری‎های متفاوت از قبیل بیماران دیابتی، سرطانی و ام اس کند. عباسیان گفت: این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی شارژ و در کمترین زمان ممکن و بدون ایجاد درد و خون‌ریزی، دارو را از طریق منافذ پوست به زیر پوست انتقال می‌دهد. این دستگاه دارو را به اندازه مورد نیاز بیمار به صورت اتوماتیک داخل آمپول پر می‎کند و دارو بدون درد و سوزن از طریق منافذ پوست به زیر پوست بیمار انتقال داده می‎شود قابل ذکر است دستگاه طراحی شده قابل استفاده برای بیماران دیابتی، سرطانی و … که می‎بایست در روز چندین بار تزریق زیرجلدی داشته باشند، است.

ایران انحصار امریکا و آلمان را شکست

عباسیان با تاکید با تولیدات محدود این دستگاه در دنیا گفت: تولید دستگاه تزریق بدون سوزن تنها در چند کشور دنیا است که شرکت ره آوران سلامت آرمان توانسته است با طراحی و ساخت این دستگاه بعد از امریکا و آلمان به عنوان سومین کشور در دنیا تکنولوژی ساخت دستگاه تزریق بدون سوزن را به دست بگیرد. وی گفت: طراحی و ساخت این دستگاه تولیدی را شخصا خود بر عهده دارم و می‎توانم بگویم محصولات تولید شده نه تنها از لحاظ کیفیتی چیزی از محصولات مشابه خارجی کم ندارد بلکه با نمونه‎های خارجی خود می‎تواند برابری و رقابت کند. این فعال فناور با تاکید بر حمایت‎های مالی و معنوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این شرکت دانش بنیان توانسته است با ساخت این دستگاه علاوه بر کمک به بیماران دیابتی نظر مسئولین حوزه پزشکی را نیز به خود جلب کند که ما امیدواریم با حمایت‎های مستمر مسئولین بتوانیم در حوزه پزشکی گام‎های مثبتی بر داریم.

رییس هیات مدیره این شرکت یکی از مزیت‎های دستگاه ساخت داخل را تفاوت قیمت زیاد آن نسبت به نوع خارجی ذکر کرد و گفت: در حالی که قیمت نوع داخلی برای بیماران ۱۵۰ هزار تومان است، قیمت مشابه خارجی آن در بازار به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نیز می‎رسد. عباسیان ادامه داد: قیمت تمام شده این دستگاه در زمینه خط تولید و تهیه قالب‎ها چیزی در حدود یک میلیارد و صد میلیون تومان است. وی همچنین اندازه و ابعاد دستگاه‎های تولید شده را از دیگر مزیت‎های این دستگاه خواند و اضافه کرد: این دستگاه با ابعاد مناسب طراحی و ساخته شده است و به نسبت دستگاه‎های خارجی در اندازه و ابعاد کوچک‎تر به راحتی قابل حمل هستند. این فعال حوزه فناوری در خصوص تجاری سازی محصولات تولید شده گفت: دستگاه تولید شده شامل دو قسمت است که یکی قسمت‎های مصرفی است که به صورت استریل تولید و به منظور قرارگیری دارو و همچنین تزریق آن طراحی شده و دومی خود دستگاه است که طبق پیش بینی‎های انجام شده شرکت با در نظر گرفتن امکانات موجود می‎تواند روزانه چیزی در حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ دستگاه تولید کند.

عباسیان با اشاره به راه انداری بحث تولیدات در سال گفت: با توجه به کمبود بودجه و همچنین فقدان مجوز جهت راه اندازی خط تولید، روند تولیدات سالانه در داخل به تاخیر افتاده است که در حال حاضر با بر طرف کردن مشکلات خواهیم توانست در آینده ای نزدیک خط تولید خود را راه اندازی کنیم. وی به سهولت استفاده از این دستگاه خصوصا در کودکان و کهنسالان اشاره کرده و با بیان این که با وجود این دستگاه نیاز به استریلیزاسیون نیست، افزود: دستگاه تزریق بدون سوزن تنها وسیله درمانی است که تاکنون در رفع مشکلات مربوط به درمان بیماری‌هایی همچون دیابت برای تزریق انسولین و سایر بیماری‌هایی که به تزریق مداوم دارو نیاز دارند، ساخته شده است. این فناور تاکید کرد: دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی شارژ شده و در کمترین زمان ممکن عمل تزریق را انجام می‌دهد. همچنین این دستگاه پس از شارژ، دارو را به مقدار لازم در داخل آمپول پر می‌کند و قابلیت تنظیم برای انواع سنین را داراست.

مزایای دستگاه تزریق بدون سوزن

کم حجم و ساده بودن استفاده از آن برای همه افراد در تمام سنین (حتی کودکان نیز می‎توانند خودشان تزریق روزمره را انجام دهند)

عدم تخریب بافت و جلوگیری از ایجاد نکروز

قرارگیری دارو پس از تزریق در بهترین حالت و جذب سریع آن

تزریق دارو به وسیله خود فرد بدون خطر شکستگی سوزن و یا تزریق مستقیم دارو به درون رگ

جلوگیری از انتقال بیماری‎های واگیردار و عفونی (HIV)

عدم احساس درد و خونریزی بعد از تزریق

کاهش استرس در هنگام تزریق و تاثیر روانی آن بر روی فرد

عدم ترس از سوزن و سهولت استفاده از آن خصوصا در کودکان و کهنسالان

عدم نیاز به استریلیزاسیون

کاهش دوز مصرف دارو به میزان ۲۰ تا ۳۰ درصد به دلیل قرارگیری صحیح دارو در محل تزریق

کاربردهای دستگاه تزریق بدون سوزن

افراد دیابتی برای تزریق روزانه انسولین

بی‎حسی‎های موضعی جهت جراحی‎های سرپایی

انواع واکسن و هورمون‎های رشد

تزریق اینترفورن برای بیماران سرطانی

تزریق داروهای مورد استفاده در درمان ناتوانی‎های جنسی

سایر بیماری‎هایی که فرد مبتلا نیاز به تزریق مداوم دارو در طول روز دارد

استفاده در کلینیک‎های دامپزشکی جهت واکسیناسیون و جراحی

دستگاه تزریق بدون سوزن، ساخت ایران، دستگاه Lansu Jet

دستگاه تزریق بدون سوزن، ساخت ایران، دستگاه Lansu Jet

دستگاه تزریق بدون سوزن، ساخت ایران، دستگاه Lansu Jet

دستگاه تزریق بدون سوزن، ساخت ایران، دستگاه Lansu Jet

دستگاه تزریق بدون سوزن، ساخت ایران، دستگاه Lansu Jet

دستگاه تزریق بدون سوزن، ساخت ایران، دستگاه Lansu Jet

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=6044

۸ نظر

 1. محمد جواد خطیبی نیا

  سلام با تشکر از اطلاع رسانی مفید خواهشمند مشخص فرمائید این محصول جدید (دستگاه تزریق بدون سوزن) به بازار آمده و چطور می شود آن را تهیه کرد چون ۲ نفر مریض دیابتی داریم که هر روز درد ناشی از تزریق انسولین را تحمل می کنند.

  • با سلام و احترام
   مخاطب گرامی

   سایت ایران توانا صرفا جنبه انتشار اخبار را دارد. اما با توجه به این که خواست مخاطبان اولویت اصلی مجموعه ایران تواناست، بنابراین اطلاعات سازنده به صورت مشروح به ایمیل حضرتعالی ارسال گردید.

   • با سلام لطف کنید راهنمایی کنید این محصول (دستگاه تزریق بدون سوزن) را چگونه تهیه کنیم

    • با سلام و احترام
     مخاطب گرامی

     سایت ایران توانا صرفا جنبه انتشار اخبار را دارد. اما با توجه به این که خواست مخاطبان اولویت اصلی مجموعه ایران تواناست، بنابراین پس از پیگیری لازم از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شماره تلفن علیرضا عباسیان مدیرعامل “شرکت ره آوران سلامت آرمان” به شناسه ملی ۱۴۰۰۳۰۳۴۷۳۱ به شرح زیر تقدیم می‎گردد.

     تلفن ثابت: ۰۲۱۴۴۶۶۹۱۱۱

 2. برادر عزیز اگه واقعا تولید شده چطوری ما میتونیم تهیه کنیم خسته شدم از بست که از این سرنگ های بی کیفیت تزریق کردیم خواهش میکنم در مورد تهیش بیشتر توضیح بدین

  • به نام خدا
   الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد وَ عَجِّل فَرَجَهُم

   با سلام و احترام

   مخاطب گرامی، محمد

   حضور شما را در ایران توانا | پایگاه معرفی دستاوردهای ایران، گرامی می‎داریم. سایت ایران توانا صرفا جنبه معرفی دستاوردها را دارد. اما با توجه به این که خواست مخاطبان اولویت اصلی مجموعه ایران تواناست، بنابراین برای شما مخاطب گرانقدر، اطلاعات سازنده به شرح زیر تقدیم می‎گردد.

   عنوان دستاورد: ساخت دستگاه تزریق بدون سوزن در ایران + عکس

   پس از پیگیری لازم از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شماره تلفن علیرضا عباسیان مدیرعامل “شرکت ره آوران سلامت آرمان” به شناسه ملی ۱۴۰۰۳۰۳۴۷۳۱ به شرح زیر تقدیم می‎گردد.

   تلفن ثابت: ۰۲۱۴۴۶۶۹۱۱۱

   با سپاس از تماس شما
   ایران توانا | پایگاه معرفی دستاوردهای ایران

 3. نسرین صبح خیزی

  ضمن عرض سلام وخسته نباشید ،
  آیا این دستگاه برای تزریق انسولین های قلمی نیز کاربرد دارد؟

 1. پینگ" Melanie Glastrong

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *