آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید مکمل‎های تقویتی گیاهان با ۱۶ عنصر مورد نیاز گیاه

تولید مکمل‎های تقویتی گیاهان با ۱۶ عنصر مورد نیاز گیاه

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که هر چقدر از انواع مختلف کودها و روش‎های کود دهی استفاده کرده اید در راندمان تولید شما رشدی اتفاق نیافتده است و کمبود یک واحد تکمیل کننده را احساس کرده اید؛ توجه به فرایند متابولیسمی چرخه حیات در گیاهان و درک فرایندهای دخیل در امر رشد و نمو، باید علاوه بر کود دهی، مکمل‎هایی را در نظر گرفت که گیاه را برای بهینه مصرف کردن ترغیب نموده و گیاه را برای پایین نگه داشتن انرژی مصرفی، نسبت آنابولیسم (که با مصرف انرژی همراه است) به کاتابولیسم (که با تولید انرژی همراه است) در جهت تقویت گیاه برای رشد و نمو و مقابله با تنش‎ها یاری نمود.

محمد پورقهرمان اردی کارشناس ارشد شیمی گرایش شیمی – فیزیک در خصوص محصول شرکت بسپار دانش سبز به ایران توانا گفت: این محصول شامل اکثر ترکیبات آلی مورد نیاز گیاه را به همراه ۱۶ عنصر مورد نیاز گیاه، به صورت ترکیبات آلی همسو با فعالیت متابولیکی از نقطه نظر انانتیومرها، بدون ترکیبات هورمونی و لیگندهای شیمیایی مخرب (EDTA-EDDHA) و … سنتز و به صورت کئوردیناسیون، عناصر را غنی سازی نموده است و توانسته ساختارهایی با توزیع اندازه زیر یک میکرون با پایداری  صد در صد pH=9  تولید داشته باشد. این ترکیبات در گیاهان طیف وسیعی از فرآیندهای بیولوژیکی را در بر می‎گیرند که شامل تقسیم سلولی، رشد، تمایز، پیری، جنین زایی سوماتیک، تشکیل ریشه و اندام هوایی، تکامل گرده، گلدهی، رسیدگی میوه و پاسخ به تنش‎های محیطی (سرما زدگی و خشک سالی)، مداوای بسیاری از بیماری‎ها گیاه و افزایش برداشت محصولات کشاورزی از ۳۰ درصد تا ۲۰۰ درصد را به لحاظ کمی و کیفی دارا می‎باشد.

سنتز مکمل‎های تقویتی برای گیاهان، کود، مکمل تقویتی، کود تقویتی

سنتز مکمل‎های تقویتی برای گیاهان، کود، مکمل تقویتی، کود تقویتی

از این مکمل می‎توان برای گیاهان سبز مزروعی، باغی و حتی فیتوپلانگتون‎ها استفاده کرد. وی همچنین گفت: محصول فوق موفق به کسب تائیدیه های لازم از موسسه تحقیقات خاک و آب شده است که با راه اندازی خط تولید اقدام به کسب استانداردهای لازم خواهد شد. در خصوص صادرات محصول نیز در حال مذاکره با کشورهایی نظیر ترکیه، قبرس، عراق و کانادا نیز هستیم. پورقهرمان اردی ابراز امیدواری کرد که شرکت بسپار دانش سبز در چهارمین جشنواره علم تا عمل بنیاد ملی نخبگان بتواند جزء شرکت‎های منتخب این جشنواره باشد. این طرح که حاصل همکاری و تلاش محمد پورقهرمان اردی، دکتر محمد ضعیفی زاده، دکتر المیرا میکائیلی آگاه، مهندس جابر صالح زاده، مهندس عسگر جعفریان و به راهنمایی استاد دکتر علی شامل است در اداره ثبت اسناد و املاک کشور با عنوان سنتز مکمل های گیاهی آلی غنی فیوم آهن جهت تزریق در تنه درختان و با شماره ۸۲۳۹۸ به ثبت رسیده است.

 ایران توانا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=6055

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *