آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - دستاوردهای جدید سازمان انرژی اتمی به بهره برداری رسید + عکس

دستاوردهای جدید سازمان انرژی اتمی به بهره برداری رسید + عکس

مراسم نهمین سالروز ملی فناوری هسته‌ای، ۲۰ فروردین ماه جاری در سالن اجلاس سران برگزار شد. در این مراسم رئیس جمهور، وزرا، معاونین رئیس جمهور، برخی از نمایندگان مجلس، اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس، مقامات لشکری و کشوری، معاونین، مدیران و متخصصان سازمان انرژی اتمی ایران حضور داشتند. پیش از شروع مراسم رئیس جمهور از نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته ای کشور که در سالن جانبی محل اجلاس بر پا شده بود، بازدید کرد. در ابتدای این مراسم، دکتر صالحی به سخنرانی پرداخت. سپس از دستاوردهای جدید سازمان انرژی اتمی با حضور رئیس جمهور رونمایی شد.

تولید اولین نمونه آزمایشی مجتمع سوخت راکتورهای قدرت، رادیو داروی Y-EDTMP 90، رادیو داروی (Tc-TRODAT-1 (99m (تکنسیوم ترودات) و لوسیون ترمیم زخم و ضد التهاب پوستی، دستاوردهای سازمان انرژی اتمی در نهمین سالروز ملی فناوری هسته ای بودند. سپس رئیس جمهور به سخنرانی پرداخت و ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های مدیران، متخصصان و اندیشمندان سازمان انرژی اتمی مطالب مهم و مبسوطی پیرامون مذاکرات ۱+۵ و تحولات منطقه ایراد نمود.

رادیو داروی (Tc-TRODAT-1 (99m جهت تصویربرداری مغزی

تکنسیوم ترودات به عنوان یک رادیو داروی حساس برای تشخیص ضایعات دوپامینی در مغز می‎باشد که برای تشخیص زود هنگام پارکینسون و افتراق آن از بیماری‎های حرکتی دیگر استفاده می‎شود. این رادیو دارو با فرمولاسیون اختصاصی تهیه شده و هم اکنون در حال استفاده در مراکز مختلف پزشکی هسته‎ای کشور می‎باشد. در زیر تصویر گرفته شده با این رادیو دارو در بیمار دیده می‎شود:

رادیو داروی (Tc-TRODAT-1 (99m جهت تصویربرداری مغزی

رادیو داروی (Tc-TRODAT-1 (99m جهت تصویربرداری مغزی

لوسیون گل همیشه بهار – آب تهی شده از دوتریم

محصولات دارویی – آرایشی تهیه شده از آب تهی شده از دوتریم (Deuteria Cosmetics) امروزه کاربرد وسیعی در زمینه‎های درمان، بهداشت و سلامتی افراد جامعه دارد و علمی را به نام Medical Cosmetology به وجود آورده است. انواع فراورده‎های آن در کشورهایی مانند فرانسه، روسیه، چین، مجارستان، امریکا و رومانی برای اهداف مختلف از جمله درمان برخی بیماری‎های پوستی، سلامتی و طراوت پوست، بر طرف کردن شرایط التهاب و درمان انواع زخم‎های پوستی و آکنه به صورت تجاری تولید و کاربرد بالینی پیدا کرده اند. در امریکا انواع فراورده‎های موضعی پوستی تهیه شده با آب تهی از دوتریم به طور میانگین با قیمت ۵۰ دلار امریکا برای تقریبا ۳۰ میلی لیتر فروخته می‎شود. تمامی نتایج آزمایشگاهی و کاربردهای بالینی حاکی از مفید و موثر بودن اثرات انواع فراورده‎های ساخته شده با استفاده از آب تهی شده از دوتریم به جای آب معمولی می‎باشند.

کاربردهای لوسیون گل همیشه بهار – آب تهی شده از دوتریم

این محصول برای ترمیم، تغذیه، طراوت و نرمی پوست در انواع آسیب‎های پوستی ناشی از فعالیت‎های روزانه، جراحت، مواد شوینده، گرد و غبار، مواد شیمیایی، اشعه آفتاب، باد و سرما به کار می‎رود. این لوسیون خاصیت ضد التهابی داشته و می‎تواند برای رفع انواع التهابات پوستی مورد استفاده قرار گیرد. کاربرد دیگر لوسیون کالاندولا-DDW رفع چین و چروک و اگزمای پوستی، کمک به درمان آکنه و برخی بیماری‎های پوستی دیگر می‎باشد.

این محصول به اشکال مختلف از جمله لوسیون، پماد، ژل، چای، کرم، ماسک و تونر قابل تولید است که برای درمان ناهنجاری‎های مختلف انواع پوست‎های خشک، چرب و آکنه به کار می‎رود.

مکانیسم عمل لوسیون

لوسیون کالاندولا – آب تهی شده از دوتریم باعث افزایش فعالیت آنزیم‎های سیستم آنتی اکسیدانی، نوسازی و ترمیم اپیدرم پوست از طریق افزایش خون رسانی و تحریک بیان پروتئین کلاژن در پوست می‎شود. آب تهی شده از دوتریم باعث طراوت بسیار عالی بر روی پوست، تحریک متابولیسم انرژی، تحریک مرطوب کنندگی، تجدید حیات و بازشازی کنترل شده اپیدرم پوست می‎شود که این اثرات ناشی از مکانیسم ذاتی خود آب تهی شده از دوتریم و همچنین اثرات سینرژیک آن بر روی تحریک سیستم آنتی اکسیدانی و بیان کلاژن در پوست می‎باشد.

اثر تنتور گل همیشه بهار، گلیسیرین، کتیرا، روغن جوانه گندم و گلاب بر روی پوست:

کلیه اجزا فعال این قسمت از طریق تحریک تولید بافت پوششی، کاهش نفوذپذیری مویرگ‎ها، کاهش مهاجرت گلبول‎های سفید به منطقه زخمی، توقف رشد باکتری‎ها و قارچ‎ها، مهار آزاد شدن هیستامین و پروستاگلاندین‎ها، تقویت فعالیت آنزیم‎های آنتی اکسیدان کاتالاز و سوپر اکسید دیسموتاز و افزایش بیان پروتئین کلاژن در پوست منطقه زخمی به بهبود و ترمیم زخم و همچنین به شادابی پوست کمک می‎کنند.

لازم به ذکر است که تولید انواع فراورده‎های گیاهی دارویی – آرایشی از جمله فراورده‎های گیاه آلوورا با استفاده از آب تهی شده از دوتریم در چند کشور دارای صاحب تکنولوژی تولید DDW تولید و تجاری شده است. انواع محصولات گل همیشه بهار (کالاندولا) بدون استفاده از آب تهی شده از دوتریم نیز قبلا تولید و تجاری شده است، ولی تولید فرمولاسیون جدید و بررسی عملکرد لوسیون گل همیشه بهار با استفاده از آب تهی شده از دوتریم برای نخستین بار در جهان در پژوهشگاه علوم و فنون هسته‎ای ایران انجام می‎شود.

لوسیون گل همیشه بهار - آب تهی شده از دوتریم

لوسیون گل همیشه بهار – آب تهی شده از دوتریم

لوسیون گل همیشه بهار - آب تهی شده از دوتریم

لوسیون گل همیشه بهار – آب تهی شده از دوتریم

سازمان انرژی اتمی

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=6159

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *