آخرین دستاوردها
خانه - خودکفایی - تولید انواع سیستم‌های آب‌بندی و تجهیزات تنفسی مخازن نفتی

تولید انواع سیستم‌های آب‌بندی و تجهیزات تنفسی مخازن نفتی

خسرو کهریزی، فعال حوزه دانش بنیان در بخش نفت و گاز و پتروشیمی در مورد حوزه فعالیت‌های انجام شده در این بخش اظهار کرد: این شرکت دانش بنیان، تولیدکننده انواع سیستم‌های آب بندی (Roof Sealing System) و تخلیه آب باران (Roof Drainage System) مخازن نفت شناور، انواع تجهیزات ایمنی و آتش نشانی مخازن از قبیل انواع Bladder Tank و انواع Deluge Valve، انواع تجهیزات فرآیندی و تنفسی مخازن سقف ثابت و شناور و سیستم‌های شناور مکش سیال و فوم است که ضمن مبرا ساختن نیازهای حوزه نفتی در اقتصاد کشور به میزان بسیار بالایی مثبت عمل می‌کند. وی افزود: با توجه به نیاز مبرم کشورمان و همچنین با در نظر گرفتن سرمایه ملی، تیم تحقیقاتی این شرکت دانش بنیان توانسته است با آموزش نخبگان در حوزه طراحی و توسعه، به مبرا ساختن نیازات در حوزه نفت و پالایش بپردازد.

مدیرعامل شرکت پترو انرژی خلیج فارس ضمن تاکید بر وجود رقبای بزرگ تولیدکننده‌های نفتی بیان کرد: این شرکت دانش بنیان از سال ۱۳۸۰ آغاز به کارکرده و مدعی است که نخستین تولیدکننده سیستم‌های نفتی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی است و با طراحی و تحقیق به توسعه محصولات می‌پردازد. این موضوع در صورتی است که تمامی محصولات تولیدشده در این شرکت دانش بنیان در گذشته از کشورهای امریکا و انگلستان وارد کشور می‌شد، در صورتی که هم‌اکنون توانسته‌ایم با رعایت استانداردهای بین المللی، هم‌طراز و هم‌رده دو ابر قدرت خارجی شویم. این فعال حوزه فناوری با اشاره به نبود اطمینان به محصولات داخلی به ویژه در حوزه نفتی بیان کرد: متأسفانه در بسیاری از موارد شاهد آن هستیم که تقاضاکنندگان بدون بررسی نمونه‌های تولیدی داخل، اقدام به خرید سیستم‌های خارجی می‌کنند و این تنها به دلیل نبود اطمینان به نمونه‌های داخلی است.

وی در مورد مقایسه نمونه داخلی با مشابه خارجی آن گفت: این شرکت دانش بنیان با تولید محصولات با کیفیت مدعی آن است که نمونه‌های تولیدی در داخل با نمونه‌های خارجی خود برابر است و حتی در مواقعی با بالا بردن سطح کیفی محصولات از سویی و قیمت‌های بسیار معقول‌تر از سویی دیگر برای مصرف کنندگان اطمینان حاصله را فراهم می‌کند. مدیرعامل این شرکت فناور درباره فعالیت‌های انجام شده در بازار داخلی محصولات تولیدی گفت: از فاز ۱۲ تا فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی، انبار نفت گناوه، قشم و پایانه‌های صادراتی خارک و نکا، همچنین پالایشگاه بندر عباس و ستاره خلیج فارس از محصولات این شرکت دانش بنیان استفاده می‌کنند. کهریزی با اشاره به دیدگاه کشورهای عربی به خلیج فارس بیان کرد: در حوزه صادرات با توجه به نادیده گرفته شدن خلیج فارس، در زمینه فروش محصولات تولیدی، کشورهای عربی با ما وارد مذاکرات نمی‌شوند. به همین خاطر ما حوزه فعالیت‌های خود را محدود به آسیای میانه کرده‌ایم و امیدوارم بتوانیم با تلاش‌های خود و با بالا بردن راندمان و کیفیت کاری، بازار داخلی و بین المللی را در دست بگیریم.

این فعال حوزه فناوری اضافه کرد: در حال حاضر این شرکت با تکیه بر توان متخصصان داخلی نمونه اولیه بازوهای بارگیری دریایی با نام لاتین Marine Loading Arm را تولید کرده که با تولید این نمونه کشور جزء معدود کشورهای بزرگ و اقتصادی خواهد بود که به این دانش دست پیدا کرده است. وی با اشاره به توان داخلی این شرکت دانش بنیان بنیان کرد:‌ شرکت پترو انرژی خلیج فارس به عنوان یک شرکت ایرانی و با تکیه بر دانش داخلی خود اقدام به تولید این بازوی High Tech کرده است، در صورت حمایت شرکت‎های داخلی و سازمان و ارگان‎های بزرگ نفتی به ازاء هر دستگاه، از خروج ارز بیش از یک میلیون دلار خواهد شد. کهریزی با اظهار امیدواری در به ثمر رساندن پروژه‌های نفتی و تبدیل علم به عمل گفت: برای پیشرفت و مبرا ساختن نیازهای نفتی، نیازمند کمک‌های مسئولان و به ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هستیم که امیدواریم با کمک‌های مستمر این نهاد بتوانیم با کیفیتی مناسب‌تر از قبل گام برداریم.

تخلیه آب باران (Roof Drainage System) مخازن نفت شناور، شرکت پترو انرژی خلیج فارس

تخلیه آب باران (Roof Drainage System) مخازن نفت شناور، شرکت پترو انرژی خلیج فارس

بازوهای بارگیری دریایی (Marine Loading Arm)، شرکت پترو انرژی خلیج فارس

بازوهای بارگیری دریایی (Marine Loading Arm)، شرکت پترو انرژی خلیج فارس

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=6283

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *