آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت دستگاه هوشمند مدیریت خانه در ایران + عکس

ساخت دستگاه هوشمند مدیریت خانه در ایران + عکس

شرکت دانش بنیان ابزار صنعت موج ساز موفق به ساخت دستگاهی شد که به هوشمند سازی ساختمان می‎پردازد و امکان کنترل منزل را با وسایل مختلفی فراهم می‎کند. علی فراقیان مدیرعامل شرکت ابزار صنعت موج ساز مستقر در پارک علم و فناوری همدان، گفت: در این شرکت موفق شدیم تا سیستمی برای هوشمند سازی ساختمان بسازیم تا از این طریق بتوان خانه را از راه دور کنترل کرد. وی افزود: این دستگاه می‎تواند ۱۴۴ آیتم از قبیل سیستم سرمایشی، گرمایشی، آبیاری باغچه و گلدان، هانی بال، اسپیلت و … را به طور همزمان کنترل کند و آخرین وضعیت از این آیتم‎ها را به صاحب خانه گزارش دهد. فراقیان با بیان این که برای نصب BMS نیازی به سیم کشی مجدد در خانه نیست، اظهار داشت: تجهیزات این سیستم به پشت کلید و پریزها متصل می‎شود و نیازی به سیم کشی مجدد ندارد. وی با اشاره به این که این دستگاه سناریوی مشخص و قابل تعریفی دارد، افزود: به هنگام مسافرت می‎توان اپلیکیشن خروج از منزل را فعال کرد تا بدین وسیله برق اصلی خانه به غیر از آیتم‎هایی خاص مانند یخچال، شیر گاز و … به صورت برقی قطع شود و سیستم امنیتی به صورت خودکار فعال شود.

مدیرعامل شرکت با بیان این که از طریق این دستگاه می‎توان از راه دور وضعیت منزل را تحت کنترل داشته باشیم، عنوان کرد: برای BMS ریموت کنترلی در نظر گرفته شده تا کاربران سالمند و کودک هم بتوانند به آیتم‎های سرمایشی، گرمایشی و … خانه از راه دور دسترسی داشته باشند. وی با بیان این که در یک خانه هوشمند می‎توان برای هر یک از کلیدهای ریموت بیش از یک عکس العمل تعریف کرد، گفت: این نوع تنظیمات در واقع تنظیم سناریوهای مختلف BMS هستند که می‎توانند در مواقع خاص به صورت همزمان اتفاق بیافتد. فراقیان با بیان مثالی اظهار داشت: در ساعات انتهایی شب به هنگام استراحت، مثلا با زدن کلید ۹ ریموت، دزدگیر قسمت ورودی خانه فعال و شیر برقی گاز قطع می‎شود و همزمان چراغ‎های اضافی و کولر خاموش می‎شوند. وی در خصوص مزیت‎های این دستگاه گفت: وایرلس بودن تمامی ماژول‎ها و چشمی‎ها، بالا بودن دقت و امنیت دستگاه، بدون نیاز به سیم کشی مجدد و قابلیت کنترل از طریق تبلت، لپ تاپ، موبایل، اینترنت، ریموت کنترل از خصوصیات و مزیت‎های BMS به شمار می‎روند.

وی با بیان این که برد مفید این دستگاه تا یک کیلومتر است، گفت: برای ساخت این دستگاه که در جهت هوشمند سازی منازل است از تکنولوژی نوینی استفاده شده و دانش فنی آن به صورت کامل به دست آمده است و اکنون با قیمت پایینی در اختیار مصرف کنندگان قرار می‎گیرد. فراقیان بیان کرد: قیمت این دستگاه‎ها حدود سه میلیون تومان است و این در حالی است که نمونه خارجی (چینی) آن تنها با کنترل ۳۵ آیتم، مبلغی در حدود هشت میلیون تومان دارد. به گفته وی این دستگاه دارای تاییدیه عملکرد از پارک علمی و فناوری استان همدان و سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی است.

تابلو مدیریت ساختمان، Building Management System، شرکت دانش بنیان ابزار صنعت موج ساز

تابلو مدیریت ساختمان، Building Management System، شرکت دانش بنیان ابزار صنعت موج ساز

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=6345

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *