آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت رادیاتور با لوله‎های مسی در کشور

ساخت رادیاتور با لوله‎های مسی در کشور

یک مخترع ایرانی موفق شد تا رادیاتورهایی با لوله‎هایی از جنس مس بسازد تا از این طریق در مصرف آب و گاز صرفه جویی شود. سیروس جعفری مخترع رادیاتور مسی با راندمان حرارتی بالا گفت: با توجه به این که رادیاتورهای کنونی آب، گاز و فضای زیادی را برای تولید حرارت مصرف می‎کنند به فکر تولید رادیاتورهایی با کمترین مصرف افتادیم. وی گفت: در ساخت این رادیاتورهای راندمان بالا از مس استفاده کردیم که این کار برای نخستین بار در ایران انجام گرفته است. جعفری با بیان این که این رادیاتور مسی کاملا بدون فن و فن دار با توان حرارتی بالا است، اظهار داشت: به عنوان مثال رادیارتورهای یک متری رایج به ۶ لیتر آب برای گرم کردن نیاز دارند در صورتی که رادیاتورهای مسی می‎تواند با کمتر از دو لیتر آب حرارت بیشتری را تولید کنند. همچنین در رادیاتورهای مسی، آب از طریق لوله مسی حرکت می‎کند و می‎تواند با کمترین مصرف گاز، نیز بیشترین حرارت را تولید کند.

به گفته وی، به دلیل این که رادیاتورهای کنونی در عین اشغال فضای بیشتر، گرمای کمتری تولید می‎کنند، عنوان کرد: اگر در یک واحد صد متری از چهار رادیاتور معمولی استفاده شود، می‎توان از نصف تعداد آنها از رادیاتورهای مسی در واحد صد متری به کاربرد در عین حالی که بیشترین حرارت را ایجاد می‎کند. هر یک متر رادیاتور مسی، ۳۳۴۵ کیلوکالری گرمایش دارد. جعفری افزود: در شوفاژ مسی فن دار و بدون فن با توان حرارتی بالا، تمامی مشکلات پوسته، رنگ، زنگ به طور کامل حل شده و علاوه بر این، ماندگاری رادیاتور نیز بالا می‎رود.

وی خاطرنشان کرد: رادیاتورهای مسی ظرفیت حرارتی بالایی دارند که برای متراژهای بزرگ مناسب است و کمترین حجم آب گیری را دارد. رادیاتور مسی بدون فن با توان حرارتی و ماندگاری بالا در اداره ثبت اختراعات به ثبت رسیده و با همکاری سیامک مرادی انجام گرفته است. به گزارش ایران توانا این اختراع با عنوان رادیاتور مسی بدون فن با توان حرارتی بالا و ماندگاری بالا، تحت مالکیت سیروس جعفری و سیامک مرادی به شماره ۸۲۸۷۴ در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده است.

رادیاتور با لوله‎های مسی، رادیاتور مسی

رادیاتور با لوله‎های مسی، رادیاتور مسی

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=6623

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *