آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تردمیل هیدرولیک زیر آبی ساخته شد

تردمیل هیدرولیک زیر آبی ساخته شد

مخترع ایرانی با ساخت نخستین تردمیل زیر آبی، امکان آب درمانی موثرتر مبتلایان مشکلات تعادلی و حرکتی را در حداقل فضای استخرها فراهم کرد. نمونه‎هایی از تردمیل ابداعی در یکی از مجموعه‌های آب درمانی تهران با موفقیت مورد استفاده قرار گرفته و طرح تولید انبوه آن در شرکت دانش بنیان زیست فناوری بهوزان در حال پیگیری است. محمود هاشمی پور، مخترع دستگاه با اشاره به سوابق حرفه‌ایی خود در حوزه ساخت ربات و خودکار کردن خطوط تولید گفت: هیدروتراپی و آب درمانی خصوصا پیاده روی در آب در بیماران ضایعات نخاعی و ورزشکاران بسیار توصیه شده است. با استفاده از تردمیل در آب این افراد می‎توانند با سرعت‎ها و حالت‎های متفاوت در گوشه استخر یا فضایی اکواریومی کیلومترها پیاده روی کنند.

وی درباره مزیت استفاده از تردمیل در آب گفت: از آنجا که وزن انسان در آب حدود ۷۰ درصد کاهش می‎یابد استفاده از تردمیل در زیر آب بر خلاف تردمیل‌های معمولی فشاری بر مهره‎ها و نخاع استفاده کنندگان وارد نمی‎کند و تمام بیمارانی که با مشکلات تعادلی، مفصلی، اختلالات اسکلتی و عضلانی، فلج و عوارض سکته مواجه‎اند (خصوصا سالمندان) بدون نگرانی از عوارض جانبی استفاده از تردمیل‎های معمولی می‎توانند با این وسیله ورزش کنند. هاشمی پور تصریح کرد: ۱۰ دقیقه کار با تردمیل زیر آبی معادل دو ساعت پیاده روی است و با هر یک ساعت کار با آن به طور متوسط ۹۶۰ کیلو کالری انرژی مصرف می‎شود.

دکتر فرید ثاقبی، مدیر عامل شرکت زیست فناوری بهوزان هم که پیگیری تجاری سازی این طرح است با ابراز امیدواری نسبت به عرضه این وسیله نوین آب درمانی در تمامی مراکز فیروتراپی و هیدروتراپی کشور اظهار داشت: هزینه تمام شده تردمیل زیر آبی با توجه به ضرورت استفاده از تجهیزات خاص ضد خوردگی و عدم استفاده مستقیم از برق در زیر آب با استفاده از قطعات خودران و سیستم هیدرولیک، بسته به مدل دستگاه بین ۸۰ تا ۱۸۰ میلیون تومان است. سرعت تردمیل زیر آبی تا ۱۰ کیلومتر در ساعت قابل تغییر است و به سیستم‌های استارت و توقف هوشمند و نمایش وزن واقعی فرد مجهز است. به گزارش ایران توانا این اختراع با عنوان تردمیل هیدرولیک زیر آب، تحت مالکیت محمود هاشمی پور به شماره ۸۵۸۷۶ در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده است.

دستگاه تردمیل هیدرولیک زیر آبی + عکس

دستگاه تردمیل هیدرولیک زیر آبی + عکس

ایسنا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=6736

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *