آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید دستگاه لب سرور در ایران + عکس

تولید دستگاه لب سرور در ایران + عکس

محققان پارک علم و فناوری استان سمنان دستگاهی با کاربری آزمایشگاهی طراحی و عرضه کردند که قادر است داده‌های مختلف حسگرهایی که در آزمایشگاه‌ها به کار برده می‌شوند را ذخیره‌سازی کرده و نمایش دهد. مهندس اتابک گل محمدی از محققان این طرح عنوان این دستگاه را لب سرور ذکر کرد و گفت: لب سرور، دستگاه داده‌بردار پیشرفته‌ای است که برای جمع‌آوری و ثبت داده‌های مختلف آزمایشگاهی طراحی و ساخته شده است. وی با تاکید بر این که این دستگاه قادر است به طور همزمان داده‌های مختلف چون دما،‌ فشار،‌ جریان و … را ذخیره کرده و نمایش دهد، اظهار داشت: تنوع ورودی و خروجی این داده‌پرداز به گونه‌ای است که می‌توان از آن برای ذخیره‌سازی داده‌های انواع سنسورهایی که در آزمایشگاه‌ها استفاده می‌شود، بهره برد.

گل‌محمدی به نحوه عملکرد این دستگاه اشاره کرد و یادآور شد: این دستگاه داده‌های مورد نظر را به صورت آنلاین در رایانه برای اپراتور نمایش می‌دهد و به گونه‌ای طراحی شده است که انواع متنوعی از حسگرها را می‌تواند پوشش دهد. به گفته این محقق از طریق این دستگاه می‌توان اطلاعات و داده‌های حسگرها را جمع‌آوری و در کامپیوتر ذخیره‌سازی کرد. این محقق به بیان مزایای کاربرد این دستگاه در آزمایشگاه‌ها پرداخت و خاطرنشان کرد: این دستگاه توانایی ثبت وضعیت دو میکرو سوئیچ برای انواع حسگرهای اعلام وضعیت مانند جریان سیال، نور و کلیدهای ورودی را دارد؛ ضمن آنکه امکان طبقه‌بندی حسگرها براساس زمان و رسم نمودار تمامی حسگرها در نرم افزار MATLAB در آن پیش‌بینی شده است.

گل محمدی، توانایی کنترل خروجی‌ها برای فعال‌سازی محرک‌های آزمایشگاهی مانند موتورها و شیرهای برقی را از دیگر مزایای آن نام برد و یادآور شد: این دستگاه قادر است فرآیندهای تحت آزمایش را به طور کلی از ابتدا تا انتها تحت نظر گرفته و همان گونه که برنامه‌ریزی شده ‌است، اجرایی کند. وی همچنین اضافه کرد: علاوه بر داده‌برداری از حسگرها، در بسیاری از آزمایش‌ها لازم است انواع مختلفی از خروجی‌ها مانند هیترها به‌ طور ثابت و یا متغیر کنترل شوند که این دستگاه این توانایی را به کاربر می‌دهد تا به راحتی هر دستگاه صنعتی با پروتکل‌های رایج را راه‌اندازی و کنترل کند. گل‌محمدی پیاده سازی، کنترل و تکرار آزمایشات به صورت زمانبندی شده را از دیگر قابلیت‌های این دستگاه ذکر کرد. به گزارش ایران توانا دستگاه لب سرور در شرکت علم گستران صنعت آرتا جاوید آسیا مستقر در پارک علم و فناوری استان سمنان، ساخته شده است.

قابلیت‎ها و ویژگی‎های دستگاه لب سرور ساخت ایران

 • توانایی ذخیره سازی ۸ عدد ترموکوپل نوع K
 • توانایی ذخیره سازی ۴ عدد سنسورهای استاندارد با خروجی ۰–۱۰ V. مانند سنسورهای PT100 و انواع سنسورهای فشار، نور و … .
 • توانایی ذخیره سازی ۴ عدد سنسورهای استاندارد با خروجی ۴–۱۰ Ma. مانند سنسورهای PT100 و انواع سنسورهای فشار،نور و … .
 • توانایی ثبت وضعیت دو عدد میکرو سوئیچ برای انواع سنسورهای اعلام وضعیت. مانند جریان سیال، نور، کلیدهای ورودی و … .
 • توانایی طبقه بندی سنسورها بر اساس زمان و رسم نمودار تمامی سنسورها در نرم افزار MATLAB.
 • توانایی کنترل خروجی ۲۴ V DC برای فعال سازی محرک‎های آزمایشگاهی. مانند موتورها و شیرهای برقی.
 • توانایی کنترل خروجی ۱۲ V DC برای فعال سازی محرک‎های آزمایشگاهی. مانند موتورها و شیرهای برقی.
 • دارای درگاه‎های ایزوله شده برای کنترل اینورترهای صنعتی به صورت کاملا دقیق طبق استاندارد ۰–۱۰ V.
 • دارای درگاه‎های ایزوله شده برای کنترل تریستورهای صنعتی به صورت کاملا دقیق طبق استاندارد ۰–۱۰ V.
 • دارای خروجی ۲۲۰ ولت تک فاز جهت خاموش و روشن نمودن محرکه‎های ۲۲۰ ولت مانند انواع لامپ، شیرهای برقی، سیستم‎های برقی و … .
 • دارای درایور LED جهت اعلام وضعیت آزمایش همراه با نور.
 • دارای کنترلر هیتر مجزا و ایزوله شده همراه با نمایشگر دیجیتال دقیق برای کنترل توان ورودی به هیتر به صورت دقیق و ثابت نگه داشتن توان ورودی به هیتر جهت انجام آزمایشات.
 • دارای یک عدد ترمو رگولاتور مجزا برای سهولت کاربر در انجام آزمایشات مجزا.
تولید دستگاه لب سرور در ایران + عکس، شرکت آرتاکو

تولید دستگاه لب سرور در ایران + عکس، شرکت آرتاکو

ایسنا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=6878

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *