آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت سیستم کنترل از راه دور سالن پرورش طیور

ساخت سیستم کنترل از راه دور سالن پرورش طیور

شرکت دانش بنیان کنترل گستر کهربا موفق به ساخت سیستم کنترل از راه دور سالن‎های پرورش پرندگان شد که امکان گزارش گیری لحظه ای توسط اپلیکیشن اندروید و کامپیوتر را به کاربر می‎دهد. آکو کشاورزی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان کنترل گستر کهربا در خصوص سیستم کنترل صنعتی و اتوماسیون واحدهای صنعتی طیور، که یکی از محصولات این شرکت است، گفت: با استفاده از این سیستم می‎توان سالن‎های پرورش پرندگان را از راه دور کنترل و برنامه ریزی کرد. وی با بیان این که یک سالن پرورش طیور همواره باید پارامترهایی را به صورت ثابت داشته باشد، گفت: دما، رطوبت، گاز موجود در سالن و … از عواملی هستند که باید در یک سالن همواره تنظیم باشد. استفاده از سیستم کنترل صنعتی در سالن پرندگان ضروری است زیرا در منحنی رشد پرندگان تاثیر بسزایی دارد. به گفته کشاورزی، با استفاده از سیستم کنترل صنعتی، می‎توان شرایط خوب و قابل کنترلی را در سالن‎های پرورش طیور، ایجاد کرد.

وی با تاکید بر این که این سامانه امکان هشدار خلل ایجاد شده در دستگاه‎های تنظیم کننده پارامترهای سالن پرورش طیور را دارد، افزود: به عنوان مثال اگر هیتری در حال خراب شدن باشد، سیستم از طریق پیامک به کاربر هشدار می‎دهد تا هزینه‎های غیر مترقبه کاهش پیدا کند. وی با اشاره به پشتیبانی این سیستم از دو نرم افزار، گفت: این سیستم امکان گزارش گیری از سالن توسط کاربر را به وسیله نرم افزارهای اپلیکیشن اندروید و pc را به صورت کامل فراهم می‎کند. کشاورزی با بیان این که این محصول، از الگوریتم نوآورانه بر اساس دانش روز ساخته شده است، افرود: سیستم کنترل صنعتی و اتوماسیون واحدهای صنعتی طیور تولید شده می‎توانند به صورت مستقیم به چاپگر وصل شوند. مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به مزیت‎های این سیستم اظهار داشت: بهینه سازی مصرف سوخت، بهبود راندمان تولید گوشت پرندگان با ضریب تبدیل بهتر، کاهش هزینه‎های غیر مترقبه از مزایای کاربرد سامانه کنترل صنعتی از راه دور به شمار می‎روند.

وی تجاری سازی شدن و در سکوی صادرات قرار گرفتن این سیستم را مهم دانست و افزود: اکنون سیستم کنترل سالن‎های پرورش طیور به کشور عراق صادر شده است و بنا داریم که به کشورهای دیگری از جمله گرجستان نیز صادر کنیم. سیستم کنترل صنعتی و اتوماسیون واحدهای صنعتی طیور، برای اولین بار در کشور توسط این شرکت ثبت اختراع شده است از این رو، الگو و مرجع طراحی سیستم‎های اتوماسیون تولید شده در داخل کشور به شمار می‎رود. بر اساس نتایج و مستندات جشنواره‎ها و داوری‎های علمی می‎توان به این برداشت رسید که این سیستم با دارا بودن ۱۸ نوآوری ثبت شده، در این عرصه پیشگام بوده است.

سیستم کنترل از راه دور سالن پرورش طیور، سامانه اتوماسیون مرغداری + عکس، ساخت ایران

سیستم کنترل از راه دور سالن پرورش طیور، سامانه اتوماسیون مرغداری + عکس، ساخت ایران

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=6913

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *