آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - سیستم هوشمند احیای کاتالیست‎های مورد استفاده در شیرین سازی گاز مایع ابداع شد

سیستم هوشمند احیای کاتالیست‎های مورد استفاده در شیرین سازی گاز مایع ابداع شد

دو برادر مبتکر تبریزی موفق به اختراع سیستم یکپارچه شیرین سازی گاز مایع و احیای کاتالیزگرهای جاذب سطحی و تبخیر کننده هوشمند در فصول سرد شدند. سید امید و سید عماد نیکدل، دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه تبریز که با حمایت گروه نیک گاز با ارائه این طرح موفق به دریافت پنج مورد گواهی ثبت اختراع در اداره ثبت مالکیت صنعتی کشور شده‌اند این طرح را در جشنواره اختراعات اینپکس آمریکا هم که خرداد ماه با شرکت صدها مخترع از ۳۵ کشور جهان برگزار شد ارائه داده‌اند. این سیستم به صورت یک سامانه جامع در سه فناوری ارائه شده که سیستم اول در خصوص شیرین سازی گاز مایع و جذب ترکیبات سولفوردار و مرکپتان به روش استفاده از کاتالیست‌های جاذب سطحی استفاده می‌شود به طوری که در جریان آن مولکول‎های خاصی از جمله ترکیبات گوگرددار و مرکپتان و آب از ترکیب گاز مایع ترش به سطح جشم جامد خارجی در سیستم چسبیده و از آن خارج می‌شود و سیستم دوم ارائه شده در این سامانه در خصوص احیای کاتالیست‌های مورد استفاده در شیرین سازی گاز مایع مبتنی بر روش حرارتی می‌باشد که کاتالیست‌های احیا شده در سیستم پس از احیاء دوباره به صور هوشمند و یکپارچه وارد ستون‌های حاوی کاتالیست‌ و فرآیند شیرین سازی می‌شود و سیستم سوم ارائه شده در این سامانه مربوط به تبخیر کننده گاز مایع در فصول سرد مبتنی بر سنسورهای خاص EX است که این اختراع توسط این مخترعان در گروه نیک گاز به صورت کامل اجرا و صنعتی شده است.

به گزارش ایران توانا این اختراع با عنوان “سیستم هوشمند احیای کاتالیست‎های مورد استفاده در شیرین سازی گاز مایع مبتنی بر روش حرارتی”، به شماره ۸۵۲۵۱ و تحت مالکیت سید امید نیکدل و سید عماد نیکدل در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده است. همچنین در توضیحات تخصصی این اختراع آمده است که گاز مایع معمولا از ترکیب پروپان (C3H8) و بوتان (C4H15) تشکیل می‎شود که بوتان خود شامل ترکیب ایزوبوتان و نرمال بوتان است. گاز مایع عمدتا از ۹۰% پروپان و ۵% بوتان و هیدروکربن‎های سنگین از قبیل IC5 و NC5 (نرمال پنتان) و مقدار کمی نیز اتان (CH4) و پروپیلین تشکیل شده است که برای تولید آن بوتان در برودت صفر درجه سانتی گراد و تحت فشار کنترل شده و پروپان در دما و فشار کنترل شده از حالت گازی به حالت مایع تبدیل شده و در مخازن جدا از هم ذخیره می‎شوند و با توجه به برنامه تعیین شده به میزان مشخص در مخزن دیگری مخلوط و میکس و جهت بارگیری آماده سازی می‎شود. گاز مایع به سبب داشتن اکتان بالا و اشتعال بسیار خوب در دنیا به عنوان یک سوخت لوکس شناخته شده و به غیر از مصارف خانگی در سیلندرهای ۱۱ کیلویی و ۲ کیلویی برای استفاده در سفر و پیک نیک، مصرف بسیار بالایی در صنایع دارد و چون در زمان تولید آن در پالایشگاه‎ها بی بو و بی مزه است برای آگاهی مصرف کنندگان از نشتی احتمالی آن و یا جلوگیری از انفجار و آتش سوزی در مکان‎های در بسته، با افزودن ماده ای بنام مرکاپتان گاز مایع را بودار می‎کنند.

لذا از آنجایی که گاز مایع (LPG) تولید شده دارای ناخالصی است و چون به منظور نشت یابی آن، ترکیبات بودار به آن افزوده می‎شود؛ گاز مایع از حالت بی بو و به مزه خود خارج می‎شود. اما این گاز به این صورت در برخی از صنایع قابل استفاده نخواهد بود و برای استفاده نیاز است که بر روی آن فرآیند شیرین سازی و به عبارت بهتر حذف ناخالصی‎ها که عمدتاً شامل ترکیبات گوگرد دار و مرکاپتان هستند انجام گیرد. بنابراین سیستم‎هایی برای شیرین سازی گاز مایع طراحی و ساخته شده اند از جمله روش استفاده از کاتالیست‎های جاذب سطحی به طوری که در جریان آن مولکول‎های خاصی از جمله ترکیبات گوگرد دار و مرکاپتان و آب از ترکیب گاز مایع ترش به سطح جسم جامد خارجی در سیستم چسپیده و از آن خارج می‎شود. امروزه در جهان برای اسپری نمودن انواع اسانس‎ها اعم از خوشبو کننده‎های هوا و دئودورانت‎های بدن و همچنین افشانه‎های حشره کش و افشانه‎های صنعتی (اسپری‎های رنگ و غیره) از گاز مایع بی بو استفاده می‎گردد.

گاز مایع LPG که دارای مقادیری هیدروکربور و هیدروژن سولفورهای سنگین و هم چنین ماده‎ی بد بوی مرکاپتان در داخل آن می‎باشد، که می‎بایست تمام آنها از داخل گاز مایع حذف گردد تا گاز مایع بی بو و بی رنگ به عمل آید که این عمل طی فرایندی در مورد سیستم‎های انواع کاتالیست‎های جذب کننده هیدروژن سولفور و مرکاپتان و آب صورت می‎گیرد و گاز مایع بی بو به دست می‎آید. گاز مایع بی بو پس از آماده سازی و آزمایش‎ها و اخذ گواهی از آزمایشگاه مربوطه در مخازن حمل بسیاز تمیز و عاری از هر گونه آلودگی بارگیری و به واحدهای تولید انواع افشانه ارسال می‎گردد. اما در روش استفاده از ستون‎های حاوی کاتالیزگرهای جاذب سطحی برای انجام عمل شیرین سازی و بی بو سازی گاز مایع، پس از مدتی استفاده از سیستم، کاتالیزگر تحلیل شده و راندمان کاری سیستم کاهش پیدا می‎کند لذا می‎بایست کاتالیزگر مورد استفاده برای انجام عمل شیرین سازی احیاء گشته و دوباره وارد چرخه کاری شیرین سازی گردد که اساس عملکرد این سیستم مبتنی بر استفاده از روش کنترلر حرارتی برای کک سوزی و احیاء کاتالیزگرها می‎باشد.

سیستم یکپارچه شیرین‌سازی گاز مایع + عکس

سیستم یکپارچه شیرین‌سازی گاز مایع + عکس

ایسنا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=7235

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *