آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - دستگاه استخراج اسانس از گیاهان معطر و دارویی

دستگاه استخراج اسانس از گیاهان معطر و دارویی

محققان سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی موفق به ساخت دستگاه استخراج اسانس از گیاهان معطر و دارویی با قابلیت خلوص بسیار بالا شدند. محمد حسن ایکانی، رئیس پژوهشکده فناوری‎های شیمیایی سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی افزود: دستگاه استخراج اسانس از گیاهان معطر و دارویی نسبت به دستگاه‎های موجود از مصرف انرژی پایین تری برخوردار است اما اسانس‎های استخراج شده این دستگاه خلوص بسیار بالایی دارند. وی تصریح کرد: این دستگاه برای استخراج اسانس از گیاهان معطر و دارویی طراحی و ساخته شده است که تاکنون برای استخراج اسانس از گیاهان زیره سبز، زیره سیاه و بذر گشنیز استفاده شده است.

رئیس پژوهشکده فناوری‎های شیمیایی سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی گفت: این دستگاه از دو بخش فشار بخار بالا و خلاء تشکیل شده که در ابتدا گیاهان تحت فشار بخار زیاد قرار می‎گیرند و اسانس در بخش خلاء استخراج می‎شود. ایکانی بیان کرد: نمونه آزمایشگاهی این محصول طراحی و ساخته شده است و با چند شرکت در حال گفتگو برای فروش دانش فنی و یا تجاری سازی این دستاورد قرار داریم. وی با بیان این که گیاهان دارویی در کشور به وفور وجود دارند، تصریح کرد: گیاهان دارویی و فرآورده‎های آن دارای بازار گسترده داخلی و بین المللی هستند. این دستگاه توسط پژوهشکده فناوری‎های شیمیایی سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شده است و تاکنون دو مقاله بین المللی از این پژوهش استخراج شده است.

مهر

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=7259

۲ نظر

  1. قیمت این دستگا چند هست؟؟و چطور میشه تهیه اش کرد؟

  2. قیمت دستگا اسخراج اساننس گیاهان دارویی چند هست و چطور تهیه اش کنیم؟؟شما تو سایت باید یک شماره از شرکت یا شخص مخترع هم بذارید برای بازاریابی هم خوبه

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *