آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید آنزیم فیتاز برای افزایش ارزش غذایی خوراک طیور

تولید آنزیم فیتاز برای افزایش ارزش غذایی خوراک طیور

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور گفت: محققان موسسه تحقیقات علوم دامی کشور به دانش تولید آنزیم فیتاز دست یافتند. مرتضی رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: در سال ۱۳۱۲ مرکزی با عنوان بنگاه دامپروری حیدرآباد با هدف معرفی دام‌های پر تولید خارجی و اصلاح نژاد دام‌های بومی تاسیس شد، این بنگاه در سال ۱۳۲۴ با وارد کردن ۱۶ راس گاو از سه نژاد خارجی و ۱۵۰راس گوسفند دامپروری نوین ایران را پایه گذاری کرد. وی افزود: در سال ۱۳۷۶ با توجه به جذب نیروهای متخصص و توسعه فعالیت‌های تحقیقاتی در زمینه علوم دامی این بنگاه به موسسه تحقیقات علوم دامی کشور تغییر نام داد. این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۴۴۴ نفر محقق و نیروی پشتیبانی در موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و مراکز استان‌ها فعالیت می‌کنند.

رضایی در ادامه از چشم انداز ۲۰ ساله این موسسه سخن به میان آورد و گفت: برخورداری جامعه از محصولات دامی سالم و تامین امنیت غذایی، توسعه ظرفیت دام و طیور کشور و بهره برداری بهینه از این ظرفیت‌ها با بهره‌گیری و کاربرد فناوری‌های روز، برخورداری کشور از نژادهای دام و طیور اصلاح شده خالص و دو منظوره، منتج شده از نژادهای بومی اصیل کشور و نژادهای پرتولید وارداتی، حفاظت از ذخایر ژنتیکی دام، طیور و زنبور عسل ایجاد استانداردهای مناسب برای توید و عرضه محصولات دامی، بهبود مدیریت پرورش، بهبود مدیریت و افزایش کمیت و کیفیت منابع غذایی و خوراک دام و طیور از جمله مهم ترین اهداف این موسسه است.

رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور همچنین به فعالیت تحقیقاتی این موسسه اشاره کرد و گفت: این موسسه در حوزه بیوتکنولوژی، تغذیه و فیزیولوژی دام و طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم، ژنتیک و اصلاح نژاد دام و طیور، فرآوری تولیدات دامی و مدیریت پرورش دام و طیور به تحقیق می‎پردازد. وی در ادامه از دستاوردهای پژوهشی این موسسه سخن به میان آورد و افزود: تعیین ترکیبات و ارزش غذایی منابع خوراک دام و طیور از مهم ترین این دستاوردهاست؛ چرا که بهره‌برداری از استعداد ژنتیکی و توان تولیدی دام و طیور مستلزم تهیه و تنظیم جیره غذایی متناسب با نیاز دام در حالت‌های مختلف فیزیولوژیکی است. این مقام مسئول یادآورشد: با درک چنین نیازی بیش از ۸۰۰ طرح تحقیقاتی در دو دهه اخیر در این موسسه انجام شده که تمام اطلاعات مربوط به ترکیبات شیمیایی و مواد مغذی ۱۷۲ نوع بقایای گیاهی بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی غذایی شناسایی و تعیین شد.

رضایی تصریح کرد: همچنین تمام داده‌های مربوط به آنالیز خوراک دام در تمام آزمایشگاه‌های تغذیه دام وابسته به مراکز تحقیقاتی کشور در طول ۲۰ سال گذشته جمع آوری، تحلیل و در قالب کتاب جداول ترکیبات شیمیایی منابع خوراک دام و طیور انتشار یافته تا مورد استفاده دانشجویان، کارشناسان و دامداران قرار بگیرد. رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور اضافه کرد: استفاده از جداول ترکیبات شیمیایی و ارزش غذایی منابع خوراک دام موجود در کشور می‌تواند گام بزرگی در راستای بهبود بهره وری از منابع محسوب شود. وی از تولید آنزیم فیتاز توسط محققان این موسسه خبرداد و گفت: دستیابی به دانش تولید آنزیم فیتاز جزو اهداف این موسسه بود که از چهار سال گذشته تحقیقات برای رسیدن به این دانش آغاز شد و سرانجام محققان این موسسه توانستند امسال به این دانش دست یابند. این مقام مسئول در پایان گفت: این آنزیم با بالا بردن ارزش غذایی و صرفه جویی در هزینه خوراک، بازدهی طیور را افزایش می‌دهد و نتایج آزمایش‌ها حاکی از آن است که استفاده از این آنزیم در مرغ‌ها سبب شده تا علاوه بر بهبود وزن گیری، ضریب تبدیل غذایی را بالا ببرد.

ایسنا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=7368

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *