آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - طراحی و تولید ماشین‎های کنترل عددی CNC در کشور

طراحی و تولید ماشین‎های کنترل عددی CNC در کشور

محققان کشور موفق به ساخت ماشین CNC شدند که این سیستم می‎تواند با استفاده از کامپیوتر و امکانات حافظه ای خود اطلاعات وارد شده را پردازش کرده و این اطلاعات توسط ریز پردازنده‎ها (میکروپروسورها، MICRO PROCESSOR) تبدیل به علائم کنترل برای ماشین‎های افزار (دستگاه‌های ویژه کارهای مختلف صنعتی) می‎شود. شرکت کنترل ماشین سرو فعالیت خود را در زمینه اتوماسیون صنعتی، طراحی و تولید ماشین‎های کنترل عددی CNC را آغاز کرده است. امین قرداشخانی مدیر عامل شرکت کنترل ماشین سرو با اشاره به نحوه عملکرد ماشین آلات CNC گفت: این ماشین‎ها گستره زیادی در فعالیت‎های صنعتی کشور دارند؛ برشکاری، تولید قطعات مستقیم خودرو و یا تولید قالب‎های صنعتی، از جمله تولیداتی است که به وسیله این دستگاه صورت می‎گیرد. وی اضافه کرد: CNC دستگاه‎های کنترل عددی هستند به طوری که سیستم‎های کامپیوتری به صورت عددی و یا دیجیتال کنترل یک فرایند را به عهده می‎گیرند. مدیر عامل این شرکت فنی و مهندسی، به داشتن نمونه مشابه خارجی این محصول اشاره کرد و گفت: از سال ۹۰ با هدف بومی سازی تکنولوژی‎های به کار رفته فعالیت را شروع کردیم و تا کنون محصول نهایی از لحاظ کیفیت با نمونه مشابه خارجی برابری می‎کند.

قرداشخانی در خصوص صادرات این محصول گفت: تا کنون از این دستگاه به شهر استانبول در ترکیه و همچنین شهر باکو در آذربایجان صادرات داشته ایم و امیدواریم بتوانیم در سال‎های اخیر به کشورهای دیگر نیز صادرات داشته باشیم. وی در خصوص میزان تولید سالیانه این دستگاه در کشور اظهار کرد: تولید سالیانه این دستگاه بستگی به شرایط بازار و درخواست متقاضیان این محصول دارد اما شرکت قادر به ساخت حداکثر ۳۰ دستگاه در طول سال است. این فعال حوزه فناور به فعالیت بخش R&D شرکت اشاره کرد و گفت: در این بخش شرکت، گروه‎های مجزا از جمله گروه کنترل الکترونیکی و مکانیکی مشغول به فعالیت هستند که به چند روش مختلف کار می‎کنند که یکی از این روش‎ها به گونه ای است که محققان سیستم‎های روز دنیا را بررسی کرده و اگر امکان مهندسی داشته باشند، بر روی آن کار انجام می‎دهند.

وی افزود: مهم ترین قسمت کار، کار مستقیم بر روی محصولاتی است که با ایده خود افراد در شرکت تولید شده است که پس از طراحی و انجام آزمایش‎های لازم، بر روی دستگاه‎های جدید کار می‎کنیم. قرداشخانی در ادامه توضیح داد: این فرآیند در سیستم‎های مکانیکی و الکترونیکی انجام می‎شود و همچنین هر دستگاهی که ساخته می‎شود یک تجربه جدیدی را برای ما به ارمغان می‎آورد؛ به طوری که هر دستگاه بعد از گذراندن مرحله آزمون و خطا، عیب و نقص‎هایی را از خود بروز می‎دهد که با بررسی این موارد در تولید دستگاه‎های جدید آنها را لحاظ می‎کنیم. مدیر عامل این شرکت در خصوص اشتغال افراد با تجربه در شرکت بیان کرد: از شرکت ماشین سازی تبریز به عنوان یک قطب مهم صنعت ماشین سازی در ایران می‎توان نام برد که فعالیت خود را به روز پیش می‎برد و ما تا کنون در شرکت سعی داشتیم بیشتر با افراد با تجربه در صنعت ماشین سازی همکاری خود را پیش ببریم. وی در پایان به حمایت‎های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اشاره داشت و گفت: با توجه به زحمات زیادی که این معاونت در جهت پیشبرد اهداف شرکت متقبل شده است سپاسگزاریم و تنها پیشنهادمان به معاونت کمک به رسیدگی سریع‎تر به درخواست وام شرکت‎ها است تا بتوانند در مدت زمان کمتری اهداف خود را پیش ببرند.

شرکت کنترل ماشین سرو، طراحی و تولید ماشین‎های کنترل عددی CNC

شرکت کنترل ماشین سرو، طراحی و تولید ماشین‎های کنترل عددی CNC

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=7650

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *