آخرین دستاوردها
خانه - خودکفایی - ساخت دستگاه تولید پوکه کپسول دارویی در ایران + فیلم

ساخت دستگاه تولید پوکه کپسول دارویی در ایران + فیلم

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در مراسم افتتاح دستگاه تولید پوکه کپسول دارویی در شرکت ژلاتین کپسول ایران، وابسته به هلدینگ دارویی تأمین، گفت: ساخت دستگاه تولید کپسول دارویی از جلوه‌های خودکفایی در صنعت داروسازی است. دکتر سیدتقی نوربخش، اظهار داشت: کشور ما در سال‎های اخیر در یک نبرد تمام عیار اقتصادی قرار گرفته و بر همین اساس در سال‌های اخیر امکان تهیه این دستگاه برای شرکت تولید کننده کپسول و ژلاتین ایران فراهم نبوده است. وی با بیان این که سازمان تأمین اجتماعی در خط مقدم این نبرد تمام عیار اقتصادی قرار دارد، گفت: در این نبرد تمام عیار علاوه بر اقتصاد ملی، سلامت مردم نیز تحت فشار بوده و با کمال تأسف به صورت مستقیم و غیر مستقیم مردم تحت فشار بوده‌اند و حتی دریافت تجهیزات پزشکی نیز به صورت ناجوانمردانه تحت تأثیر بوده است. دکتر نوربخش ضمن ابراز خوشحالی از شروع به کار دستگاه ایرانی تولید کپسول دارویی اظهار داشت: این خط تولید یکی از ابعاد خودکفایی و اقتصاد مقاومتی است و راه اندازی این خط نقش بسزایی در صنعت دارویی کشور خواهد داشت.

این صنعت در انحصار چند کشور محدود است و امروز شاهد انحصار شکنی در این صنعت هستیم. وی با بیان این که ژلاتین سازی و بهره گیری از آن در صنعت دارو از حوزه‌های تخصصی و بسیار مهم در صنایع دارویی است، گفت: یکی از ویژگی‎های ژلاتین تولیدی در این مجموعه توجه کامل به معیارهای شرعی و اسلامی است و ژلاتین خارجی به دلیل استفاده از مواد اولیه نامشخص جای تشکیک شرعی نیز وجود دارد. وی افزود: بر همین اساس می‌توانیم صادرات کپسول دارویی ژلاتینی ایرانی به کشورهای اسلامی را نیز مورد توجه قرار دهیم و زمینه مناسبی برای صادرات این محصول به کشورهای اسلامی وجود دارد. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از مدیریت و کارکنان شرکت ژلاتین و کپسول ایران که برای تحقق این کار ارزشمند تلاش کردند، تشکر کرد و اظهار داشت: امیدواریم با تداوم روند رو به رشد و افزایش ظرفیت این مجموعه در آینده شاهد افتخار آفرینی بیشتر و صادرات محصولات این شرکت به بازارهای جهانی باشیم و البته در این رابطه آماده حمایت و همکاری برای افزایش ظرفیت تولید در این شرکت هستیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی(شستا)

ساخت دستگاه ایرانی تولید کپسول دارویی می‌تواند الگویی در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشد در این مراسم سید محمدرضا آیت‌اللهی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی(شستا) از زحمات و تلاش مدیریت و کارکنان شرکت ژلاتین کپسول ایران تشکر کرد و گفت: کار ویژه‌ای در اینجا انجام شده است که در توسعه صنعت داروی کشور موثر است و می‌تواند الگویی در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باشد. وی با بیان این که این کار ارزشمند همراه با ایستادگی بر سر استقلال کشور انجام شده است، گفت: استقلال یکی از شعارهای اصلی انقلاب اسلامی ایران است و یکی از جلوه‌های استقلال این است که بتوانیم نیازهای کشور را با دست پر توان خود برآورده کنیم و قدمی که امروز برداشته شد در این راستا بوده است که علاوه بر تأمین نیازهای کشور شرایط برای صادرات این محصول نیز فراهم شده است. دستگاه ایرانی تولید کپسول دارویی به خودکفایی در تولید دارو کمک می‌کند دکتر محمدرضا شانه ساز، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین نیز در این مراسم گفت: ساخت دستگاه ایرانی تولید کپسول دارویی کاری بزرگ و ارزشمند است که به خودکفایی کشور در تولید دارو کمک می‌کند. وی افزود: این دستگاه طی چند ماه اخیر مشغول به کار بوده و ساخت این دستگاه در شرکت ژلاتین کپسول ایران گام بلندی در خودکفایی کشور در صنعت داروسازی محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران

به جمع کشورهای صاحب تکنولوژی تولید دستگاه ساخت کپسول دارویی وارد شده‌ایم نصرالله امین قیداری، مدیرعامل شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران در این مراسم به تشریح مراحل ساخت این دستگاه پرداخت و گفت: در کشور ما حدود ۴ میلیارد عدد ژلاتین کپسول دارویی مورد نیاز کارخانجات دارویی است و با راه اندازی خط تولید جدید این شرکت، ظرفیت تولید به حدود ۵ میلیارد می‌رسد و شرایط برای صادرات این محصول فراهم می‌شود. وی با بیان این که تولید این محصول دارویی در انحصار تعداد اندکی شرکت چند ملیتی است، گفت: این شرکت‌ها دستگاه‌های مورد نیاز خود را نیز به صورت انحصاری تولید می‌کنند و در اختیار سایر رقبا قرار نمی‌دهند. قیداری افزود: تنها یک شرکت در کشور کانادا این نوع دستگاه‌ها را صادر می‌کند که طی سال‌های اخیر به دلایل سیاسی و به بهانه تحریم از صدور آن به ایران خودداری کردند و بر همین اساس از سال ۸۹ تصمیم گرفتیم که این انحصار را بشکنیم و مسیر تولید دستگاه در داخل کشور را آغاز کردیم و امروز با خوشحالی و افتخار می‌توانیم اعلام کنیم که به جمع کشورهای صاحب این تکنولوژی وارد شده‌ایم.

دستگاه تولید پوکه کپسول دارویی در شرکت ژلاتین کپسول ایران + عکس، شرکت طرسام

دستگاه تولید پوکه کپسول دارویی در شرکت ژلاتین کپسول ایران + عکس، شرکت طرسام

روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=7708

یک نظر

  1. پیشرفت فوق العاده ایه

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *