آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ابداع سرویس بهداشتی ارگونومیکی متحرک برای نخستین بار در جهان + عکس

ابداع سرویس بهداشتی ارگونومیکی متحرک برای نخستین بار در جهان + عکس

با گذشت چندین قرن از زندگی اجتماعی بشر، تا کنون سرویس بهداشتی‎ای که به صورت یک مجموعه واحد و یکپارچه باشد و با رفع همه معایب و مضرات سرویس‎های بهداشتی موجود بتواند از بیماری‎های مرتبط نیز جلوگیری بنماید، طراحی و اختراع نشده بود. احمد صُلحی شره جینی مخترع و طراح سرویس بهداشتی ارگونومیکی متحرک در گفت‎وگو با ایران توانا گفت: همه آحاد بشر بدون محدودیت و معذوریت می‎توانند از این اختراع استفاده نمایند که با استفاده از این دستاورد از بیماری‎های منتسب به توالت‎های فرنگی و زمینی (ایرانی) به طور کامل پیشگیری می‎شود. در طراحی این سرویس بهداشتی تمام توصیه‎ها و شرایط مورد نظر متخصصین که از جمله آن حفظ الگوی چمباتمه نشستن است، به روش علمی، طبی و دانش ارگونومی در نظر گرفته شده است. دقت در نحوه طراحی و ساخت این سرویس بهداشتی به حدی بالاست که می‎توان گفت در جهان بی نظیر است.

وی به مشکلات سرویس‎های بهداشتی قدیمی اشاره کرد و گفت: سرویس‎های بهداشتی قدیمی به علت شکل ثابت شان در مقابل افراد با ویژگی‎های جسمانی متفاوت پاسخگو نبوده و عملاً مشکلاتی را برای افراد معلول، خردسال و جانبازان به وجود می‎آورند که استفاده از سرویس بهداشتی را به تنهایی برای افراد مذکور غیر ممکن ساخته است. این اختراع که با در نظر گرفتن شرایط جسمانی متفاوت افراد طراحی شده است، موجب شده تا کودکان بتوانند به تنهایی از سرویس بهداشتی استفاده نمایند. ضمن اینکه می‎توان به جای استفاده از توالت فرنگی و زمینی در منزل از یک سرویس بهداشتی ارگونومیکی متحرک استفاده کرد تا فضای مورد اشغال کاهش یافته و هزینه مربوط به سرویس بهداشتی منازل کاهش یابد.

صلحی گفت: با وجود این که از سوی مرکز طب فیزیکی و توانبخشی علوم پزشکی تهران پیشنهاد شد تا این اختراع به عنوان یک پروژه دانش بنیان تعریف شود تا در قالب یک شرکت دانش بنیان اقدام به صنعتی شدن اختراع نمایم، اما تمایل دارم تا با سرمایه گذاران خصوصی اقدام به تجاری سازی کنم به همین جهت اختراع از سوی پارک و علم فناوری پردیس بررسی و تائید شد و به کمک شرکت سرمایه گذاری بانک پارسیان به فرابورس ایران راه یافت تا جهت مزایده و فروش، یا شراکت در تولید، سرمایه گذار جذب کند. بر اساس بررسی کارگزاری بانک پارسیان بازگشت سرمایه اولیه‎ای ۷ ماهه برآورد شده است و درآمد سالانه طبق برآورد فوق ۸ برابر سرمایه گذاری  در یک سال محاسبه شده است. همچنین برای راه اندازی خط تولید به ۳ تا ۴ میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز است.

وی ضمن قدردانی از پرفسور بیژن فروغ فوق تخصص طب فیزیکی و توانبخشی و رئیس طب فیزیکی و توانبخشی علوم پزشکی و بیمارستان فیروزگر، اعلام کرد که این اختراع تا کنون موفق به اخذ گواهی اعتبارسنجی از مرکز پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران، اخذ گواهی طب فیزیکی و توانبخشی علوم پزشکی و انتخاب به عنوان پروژه دانش بنیان شده است. به گزارشایران توانا این اختراع با عنوان ساخت توالت متناسب با فیزیولوژی بدن، تحت مالکیت احمد صلحی شره جینی به شماره ۸۵۳۱۷ در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده است و ثبت جهانی این اختراع در PCT به شماره ثبت PCT/IB2015054654 می‎باشد. برای دریافت فایل مربوط به تائیدیه‎ها و گواهی ثبت اختراع بین المللی سرویس بهداشتی ارگونومیکی متحرک، اینجارا کلیک کنید.

ابداع سرویس بهداشتی ارگونومیکی متحرک در ایران + عکس، ساخت توالت متناسب با فیزیولوژی بدن

ابداع سرویس بهداشتی ارگونومیکی متحرک در ایران + عکس، ساخت توالت متناسب با فیزیولوژی بدن

 

ابداع سرویس بهداشتی ارگونومیکی متحرک در ایران + عکس، ساخت توالت متناسب با فیزیولوژی بدن

ابداع سرویس بهداشتی ارگونومیکی متحرک در ایران + عکس، ساخت توالت متناسب با فیزیولوژی بدن

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=7990

۴ نظر

 1. چقدر جالب …. چه موقع شروع به ساخت این محصول میشه و میتونیم تهیه کنیم؟؟ برای ما که فرد بیمار داخل خانه داریم بسیار ضروریه و شرایط خیلی راحت تر میشه ، لطفا به بنیاد جانبازان و معلولان و بهزیستی هم اطلاع رسانی شود مطمئنا با استقبال شدید آنها هم مواجه میشوید، با آرزوی موفقیت روز افزون برای مخترع عزیز.

 2. باسلام واحترام

  بنده صلحی هستم.مخترع سرویس بهداشتی ارگونومیکی متحرک،ضمن تشکر وسپاس ازحسن نظر حضرتعالی خواهشمند است باتوجه بدرخواست مجدد،قدری تامل درعرایض بنده بفرمایید ممنون ومتشکرمیشوم.بدلیل ثبت اختراع درسایت جهانی PCT ،وانتشار اخبارسایت جهانی ایران توانا درسایتهای معتبرمثل Linkedin لطفا جهت مطابقت تصویر ارسالی به pct وعدم سردرگمی جستجوکنندگان بامدارک PCT وگزارش وتصویر استفاده شده ازسوی سایت محترم ایران توانا ،لطفا درکنارعنوان اختراع اعلام شده تصویر استفاده شده،در pct گذاشته شود.که قبلأخدمتتان تقدیم شد.موجب امتنان خواهدشد.درخاتمه ضمن سپاس وقدردانی مجدد ازالطاف حضرتعالی تشکرمینمایم.صلحی

 3. با سلام مهدی شفیعی هستم
  بسیار دستگاه مفید و جالبی است
  بسیار عالی طراحی شده است
  با ارزوی موفقیت روز افزون شما

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *