آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت پرنده عمود پرواز تک سرنشین در کشور + عکس

ساخت پرنده عمود پرواز تک سرنشین در کشور + عکس

محققان کشور هواپیمای عمود پروازی را برای انجام مأموریت‌های مرزبانی و شهری عرضه کردند که بی‌نیاز از باند فرود و پرواز است و با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند. فرهاد سبقت اللهی مجری طرح گفت: با اجرای این پروژه تحقیقاتی موفق به طراحی و ساخت هواپیمای عمود پرواز شدیم که قادر است به صورت عمودی از زمین پرواز کند. وی با بیان این که این هواپیما با عنوان داکتدفن طراحی و عرضه شده است، اظهار داشت: هواپیمای عمود پرواز عرضه شده، تک سرنشین است. سبقت اللهی با اشاره به تفاوت این هواپیما با بالگرد به عنوان پرنده عمود پرواز، خاطرنشان کرد: بالگرد دارای پره‌های بلند است ولی این پرنده، پره‌های کوتاهی دارد؛ از این رو از این پرنده تک سرنشین حتی می‌توان در محیط‌های شهری استفاده کرد.

مجری طرح، با اشاره به جزئیات این پرنده تک سرنشین، یادآور شد: موتور این پرنده پیستونی است و انرژی مورد نیاز آن از طریق بنزین معمولی تامین می‌شود. وی به بیان کاربردهای این عمود پرواز پرداخت و اظهار داشت: از این پرنده می‌توان برای مرزبانی، انجام ماموریت‌های مرتبط با پلیس شهری و همچنین برای جنگلبانی استفاده کرد. سبقت اللهی عدم نیاز به باند پرواز و فرود را از مزیت‌های این هوانفربر ذکر کرد و ادامه داد: این پرنده می‌تواند با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در ارتفاع ۳ هزار متر از سطح دریا پرواز کند. وزن کلی آن نیز ۳۸۰ کیلوگرم است. به گفته وی این پرنده در هر شرایط آب و هوایی قادر به انجام ماموریت‌های مورد نظر است. به گزارش ایران توانا این اختراع با عنوان هوانفربر داکتد فن، تحت مالکیت فرهاد سبقت الهی به شماره ۷۵۳۰۵ در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسیده است.

ساخت پرنده عمود پرواز تک سرنشین در کشور + عکس، هوانفربر داکتد فن

ساخت پرنده عمود پرواز تک سرنشین در کشور + عکس، هوانفربر داکتد فن

ساخت پرنده عمود پرواز تک سرنشین در کشور + عکس، هوانفربر داکتد فن

ساخت پرنده عمود پرواز تک سرنشین در کشور + عکس، هوانفربر داکتد فن

ایسنا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=8005

یک نظر

  1. رضانظامی موظف

    باسلام عرض ادب خدمت مهندس سبقت اللهی باعرض تبریک ودستمریزادوخسته نباشیدخدمت تان عارضم طی متن متوجه شدم که طرح شمابه عنوان اختراع ثبت شده وآنهم بصورت ثبت انحصاری درصورتی که طرح شماکپی برداری شده ازنمونه عمودپروازی هست که حدود۷سال پیش درخارج ساخته شده وحتی مجوزهای Faa راهم گرفته وبه خط تولیدانبوه هم رسیده حقیقتامانده ام که چطورطرح شمارابه عنوان اختراع ثبت کردندآنهم ثبت انحصاری مستندات موجود هست لطفاتوضیح بفرماییدضمنابنده خودم طراح وسازنده انواع هواگردهستم ویک نمونه هواپیمای فوق سبک تک سرنشین ویک عمودپروازتک سرنشین ساختم ودرپروژه ساخت یک کایت سینگل هم همکارداشتم باتشکرارادتمندرضانظامی موطف مدیریت صنایع هوایی پاسارگاد (گروه هواپیماسازان شهدای گمنام)تلفن تماس ۰۹۳۵۹۷۲۳۶۳۴

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *