آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید ورق‎های گالوانیزه و فولادی رنگی در ایران

تولید ورق‎های گالوانیزه و فولادی رنگی در ایران

کارکنان خطوط تولید ورق گالوانیزه و رنگی فولاد مبارکه، برای اولین بار پس از راه اندازی این خطوط، موفق شدند، ورق‎های رنگی با ضخامت ۰٫۳ میلی‎متر تولید نمایند. علیرضا گندمکار رییس خطوط گالوانیزه و رنگی شرکت فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر افزود: کلاف‎های ورودی به خط رنگی با توجه به استاندارد محصول، می‎بایست از خط گالوانیزه عبور نمایند و به دلیل لزوم چسبندگی بهینه رنگ بر روی ورق گالوانیزه مذکور، فرآیند نورد سطحی (Skin Pass) نیز حتماً می‎بایست، روی آن اعمال گردد. رییس خطوط گالوانیزه و رنگی گفت: با توجه به ضخامت پایین این ورق و احتمال زیاد پارگی در کوره آنیل خط گالوانیزه (که دمای آن تا ۷۳۰ درجه سانتی‎گراد بالا می‎رود) و همچنین حساسیت بسیار زیاد این نوع محصول، نسبت به نوسانات کشش (خصوصاً در منطقه Skin Pass و Tension Leveler)، از ابتدای راه اندازی این خطوط یعنی سال ۱۳۸۱ تاکنون این اولین بار است که به این موفقیت در خط گالوانیزه و رنگی دست یافتیم.

وی افزود: با توجه به اعمال پوشش‎های روی و رنگ بر سطح این ورق‎ها و حصول ضخامت ۰٫۳ میلی‎متر برای محصول ورق رنگی نهایی، می‎بایست ضخامت ورق ورودی به خط گالوانیزه ۰٫۲۶ میلی‎متر در نظر گرفته شود که این، خود عاملی است برای تشدید خطر پارگی ورق در فرآیند تولید خط گالوانیزه. گندمکار با بیان محدودیت تولید این نوع ورق در خط گالوانیزه و موانعی که در خط ورق رنگی نیز وجود دارد، گفت: در ورودی خط و در ماشین Stitcher به منظور اتصال دو کلاف به یکدیگر (با توجه به پیوسته بودن فرآیند تولید ورق رنگی)، تنظیمات خاصی برای ایجاد یک اتصال مناسب لازم است که با سعی و تلاش بسیار به تنظیمات مورد نظر رسیدیم، امّا در قسمت شستشوی ورق، با عنایت به ضخامت پایین این ورق‎ها، غلتک‎های لاستیکی آبگیر در این قسمت، باعث انحراف ورق و چروک شدن آن می‎شد که این مورد نیز با تلاش و همکاری پرسنل تعمیرات و تولید این واحد مرتفع گردید.

علیرضا گندمکار در ادامه افزود: در خروجی خط رنگی و به هنگام پیچیدن کلاف با قطر چشمی داخلی کلاف ۵۰۸ میلی‎متر نیز شاهد آثار کلاف پیچ (Mandrel) خروجی بر روی لایه‎های کلاف بودیم که ضمن استفاده از اسلیو لاستیکی در خروجی و تغییر چشمی از ۵۰۸ به ۶۱۰ میلی‎متر، این مسئله نیز مرتفع گردید. وی در پایان از مجموعه فروش محصولات به منظور ارائه اطلاعات بازار و نیاز به ورق‎های مورد اشاره که باعث ایجاد انگیزه مضاعف پرسنل این واحد گردید و همچنین مساعدت‎های مدیر ناحیه نورد سرد و مدیر محصولات پوشش‎دار و نهایی، همکاری و حمایت‎های واحدهای PPC، دفتر فنی تولید، متالورژی و روش‎های تولید، کارکنان تلاشگر تولید و تعمیرات خطوط گالوانیزه و رنگی و سایر واحدهایی که همکاری‎های لازم را برای رسیدن به این موفقیت با خطوط گالوانیزه و ورق رنگی داشتند، تشکر و قدردانی نمود.

تولید ورق‎های گالوانیزه و فولادی رنگی در ایران + عکس، فولاد مبارکه

تولید ورق‎های گالوانیزه و فولادی رنگی در ایران + عکس، فولاد مبارکه

تولید ورق‎های گالوانیزه و فولادی رنگی در ایران + عکس، فولاد مبارکه

تولید ورق‎های گالوانیزه و فولادی رنگی در ایران + عکس، فولاد مبارکه

روابط عمومی فولاد مبارکه

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=8177

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *