آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - نرم افزار اورژانس همراه برای موبایل طراحی شد

نرم افزار اورژانس همراه برای موبایل طراحی شد

نرم‌افزار اورژانس همراه توسط دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی پزشکی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی طراحی شد. امیرپرهام پیرهادی راد در مورد طرح خود که به عنوان رتبه دوم مسابقات طراحی نرم افزار کاربردی تلفن همراه در حوزه سلامت شناخته شد، گفت: در دنیای امروز ارتباطات شرط اساسی پیشرفت و تکامل و ترقی است. مردم بیش از پیش به استفاده از ابزارها، سامانه‌ها و تجهیزات ارتباطی روی آورده و تمایل بیشتری به انجام کارهای روزمره خود از طریق روش‌های نوین ارتباطاتی نشان می‌دهند. از دید اقتصادی و صرفه‌نگری نیز استفاده از سیستم‌های نوین ارتباط جمعی دارای کمترین هزینه و بیشترین بازده در کوتاه ترین زمان بوده که سهولت و سرعت بالایی را نیز به همراه دارند. وی با بیان این که تصادف، جراحت، مصدومیت، فوت و … واژه‌های آشنایی هستند که همه روزه از زبان بسیاری شنیده می‌شوند، اظهار کرد: بر اساس آمارها جمعیت کثیری از انسان‌ها در سوانح مختلف جاده‌ای، شهری، برون شهری و… مورد تهدید قرار گرفته که برخی از آنها به دلیل عدم رسیدگی و توجه به موقع و صحیح جان خود را از دست می‌دهند.

همچنین حوادث دیگری نظیر حوادث کار، بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل و … نیز از جمله مخاطراتی هستند که با آن روبرو هستیم. پیرهادی ادامه داد: با توجه به آمار فوت شدگان ناشی از حوادث، وجود سیستمی که بتواند راهنمایی‌های اولیه امدادرسانی به بیماران و مصدومان را به نزدیک ترین فرد در محل حادثه ارائه دهد بیش از پیش احساس می‌شود. وی با بیان این که به طور معمول دقایق اولیه هر حادثه از نظر امدادی بسیار حائز اهمیت است و امدادگران این دقایق را دقایق طلایی می‌نامند، تصریح کرد: با نرم افزار اورژانس همراه قادر خواهید بود با دسترسی به اقدامات ضروری، ۱۳ موقعیت اورژانسی فرد آسیب دیده را تا رسیدن نیروهای امدادی در حالت پایدار قرار داد و وی را از مخاطرات و تهدیدهای جانی دور کرد.

این دانشجوی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: این برنامه علاوه بر نمایش متون، امکان پخش فایل صوتی اقدامات لازم را نیز برای شما فراهم می‌کند؛ به نحوی که در هنگام امدادرسانی کافی است تلفن همراه خود را بر روی زمین قرار داده و تنها با لمس موارد به توضیحات آن گوش داده و اقدام مقتضی را انجام دهید. این نرم افزار به صورت رایگان برای تلفن‌های با سیستم عامل آندروید در مارکت‎های آندرویدی قابل دانلود است. هدف از مسابقات طراحی نرم افزار کاربردی تلفن همراه در حوزه سلامت که برای اولین بار توسط دانشکده مجازی دانشگاه علوم پزشکی تهران در سطح کشور برگزار شد، شناسایی افراد خلاق و متخصص در امر برنامه نویسی و حمایت از طرح‌ها و ایده‌های نو و کاربردی کردن آنها در سطح کلان بوده است. در این طرح شهرزاد رحیمی زاده نهاوندی، شیما نیک سا و امیرمسعود نایه و سید احسان عابدی نیز همکاری داشته‌اند.

نرم افزار اورژانس همراه + عکس، نرم افزار اندرویدی، نرم افزار پزشکی، تلفن همراه هوشمند

نرم افزار اورژانس همراه + عکس، نرم افزار اندرویدی، نرم افزار پزشکی، تلفن همراه هوشمند

نرم افزار اورژانس همراه + عکس، نرم افزار اندرویدی، نرم افزار پزشکی، تلفن همراه هوشمند

نرم افزار اورژانس همراه + عکس، نرم افزار اندرویدی، نرم افزار پزشکی، تلفن همراه هوشمند

ایسنا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=8356

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *