آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید دستگاه اندازه گیری سطح برگ و ضرایب فیزیکی محصولات کشاورزی در ایران

تولید دستگاه اندازه گیری سطح برگ و ضرایب فیزیکی محصولات کشاورزی در ایران

دستگاه سطح سنج برگ توسط یک شرکت فن آوران البرز اندیشه تولید شده است و در چهارمین نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران که به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود رخ نمایی می‌کند. رضا میراشه مدیرعامل شرکت فن آوران البرز اندیشه در توضیح محصولی که با آن در چهارمین نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران شرکت خواهند کرد، گفت: دستگاه سطح سنج برگ در دنیا به نام Leaf Area meter شناخته شده و شرکت‌هایی که مثل آمریکا، انگلیس و یا هلند تولید می‌کنند. وی مزیت این دستگاه را نسبت به نمونه‌های خارجی خود این گونه بیان کرد: این دستگاه نسبت به نمونه خارجی خود از دقت بالاتری برخوردار است و قابلیت‌های کاربری آن هم به مراتب هم نرم افزاری و هم سخت افزاری بالاتر از آنهاست. میراشه ادامه داد: نسبت به سال گذشته که در سومین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران شرکت داشتیم، این دستگاه تغییراتی داشته است. دستگاهی که امسال ارائه می‌شود پنجمین نمونه‌ای خواهد بود که در نمایشگاه ارائه می‌شود.

وی در مورد نحوه کار دستگاه گفت: اصول کلی کار دستگاه به این صورت است که به صورت سخت افزاری با دوربین تعبیه شده تصویری از برگ گرفته شده، این تصویر به رایانه منتقل شده و توسط نرم افزار مربوطه پردازش می‌شود. آنالیز دیتاها در فایلی ذخیره شده و به کاربر ارسال می‌شود. این عضو شرکت کننده در چهارمین نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران توضیح داد: برای راحتی اندازه‌گیری برگ‌های کوچک یک سیستم نقالی طراحی شده است که نسبت به نمونه خارجی از نظر دقت و سرعت، همچنین از نظر طول عمر بسیار بهتر عمل می‌کند. وی با اشاره به این موضوع که دستگاه سطح سنج برگ نمونه داخلی دیگری ندارد بیان کرد: این پنج سالی که اقدام به تولید این دستگاه در داخل از کشور زده‌ایم. بالغ‌بر ۲۰ پایان نامه دانشگاه تهران از نمونه‌های اولیه استفاده کرده‌اند و تا امروز بیشتر از ۱۸ دستگاه به مراکز مختلف به فروش رفته است.

میراشه حمایت‌های معاونت علمی را در این مسیر به خصوص در قدم‎های اولیه بسیار مؤثر دانست و گفت: حمایت‌های یارانه‌ای معاونت علمی از نخستین نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت ایران آغاز شد و با توجه به رسالت نمایشگاه با بقیه نمایشگاه‌ها تفاوت عمده‌ای داشت که با هدف فروش داخل انجام شد. وی در مورد نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی گفت: این نمایشگاه موجب می‌شود در زمانی کوتاه دانشگاه‌ها تمامی نیازهای خود را بر طرف کرده و خریدهای لازم را انجام دهند. به همین منظور فرصتی هم در اختیار شرکت‌هایی که تولیدات داخلی دارند صورت می‌گیرد تا سری سازی کنند. مدیرعامل شرکت فن آوران البرز اندیشه افزود: سری سازی برای شرکت‌ها هزینه تمام شده کمتری خواهد داشت. ضمن این که وقت کافی در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهد تا محصولات تازه تولید کنند. میراشه در آخر با توجه به این که قیمت محصولات ایرانی نصف مشابه خارجی است نیاز به حمایت را لازمه پیشرفت برشمرد.

دستگاه اندازه گیری سطح برگ و ضرایب فیزیکی محصولات کشاورزی + عکس، دستگاه سطح سنج برگ، شرکت فن آوران البرز اندیشه

دستگاه اندازه گیری سطح برگ و ضرایب فیزیکی محصولات کشاورزی + عکس، دستگاه سطح سنج برگ، شرکت فن آوران البرز اندیشه

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=8637

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *