آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید تجهیزات مانتیورینگ و آنالیز ورزشکاران در ایران

تولید تجهیزات مانتیورینگ و آنالیز ورزشکاران در ایران

مدیر عامل شرکت دانش سالار ایرانیان حاضر در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران گفت: تجهیزات مانتیورینگ و آنالیز ورزشکاران، در دنیا توسط معدودی از شرکت‌ها تولید می‎شوند که محصولات اغلب این شرکت‌ها، تنوع پایینی دارند. اما شرکت ما موفق شده است با توجه به نیاز کاربران، بالغ بر ۱۰۰ نوع محصول در این حوزه را به تولید برساند تجهیزات فناور تربیت بدنی و ورزشی، از بخش‌هایی است که کمتر مورد توجه فعالان دانش بنیان قرار گرفته است. اما یکی از شرکت‌های دانش بنیان فعال کشورمان، موفق شده است تجهیزات فناور با کیفیت ساخت بالا و هم تراز نمونه‌های مشابه خارجی را در به تولید و تجاری سازی برساند. مجتبی گوهری مدیر عامل شرکت دانش سالار ایرانیان، سنجش و ارزیابی آمادگی جسمانی را به عنوان مبنای تعیین سطح آمادگی و توانمندی یک ورزشکار دانست و گفت: بررسی دقیق فرآیند فعالیت یک ورزسکار امری ضروری است و پیشرفت وضعیت جسمانی، حرکتی و مهارتی فرد، چه در سطح ورزش همگانی و چه در سطح ورزش حرفه ای و یا قهرمانی را به همراه خواهد داشت.

این فعال فناور، با اشاره به اهمیت وجود تجهیزات کارآمد ارزیابی و سنجش ورزشی، عنوان کرد: در همین راستا تلاش کردیم با تولید تجهیزات سنجش و ارزیابی آمادگی جسمانی و توان بخشی، بخش قابل توجهی از نیاز حوزه تربیت بدنی و ورزش کشور را به این تجهیزات برآورده کنیم. گوهری، این شرکت دانش بنیان را تنها شرکت فعال این حوزه در سطح خاورمیانه برشمرد و افزود: خوشبختانه این شرکت سابقه درخشانی در تجهیز مراکز تربیت بدنی، سنجش و سلامت، توانبخشی، پایگاه‎های قهرمانی و فدراسیون‎های ورزشی کشور در کارنامه عملکرد خود دارد. مدیر عامل دانش سالار ایرانیان، با اشاره به نقش مانیتورینگ ورزشکاران در پیشرفت و تربیت قهرمان ورزشی گفت: این تجهیزات برای آنالیزها و آزمایشات دانشجویان و اساتید و پژوهشگران حوزه تربیت بدنی کاربردهای گوناگونی دارد و بخشی از تحقیقات و پژوهش‌ها که بر روی بیومکانیک تمرکز دارد، کمک می‌کند تا با دست یافتن به الگوهای مناسب برگرفته شده از نخبه‌های ورزشی، از این الگوها برای استعدادیابی استفاده کنند.

وی افزود: با توجه به نیاز کشور به این تجهیزات، نمونه‎های خارجی را با از روش‌هایی چون مهندسی معکوس و یا آنالیز عملکرد در کشور ساختیم و به مرحله تجاری رساندیم. گوهری با اشاره به دستگاه زمان عکس العمل تا حالت واماندگی، دستگاه‌های آزمون مراحل دویدن، دستگاه‌های آزمون پرشش به عنوان بخشی از تولیدات این شرکت بیان کرد: مزیت این شرکت دانش بنیان نسبت به دیگر شرکت‌های اروپایی و آمریکایی، تنوع محصولات دانش بنیان تولیدی است. به طوری که شرکت‎های مشابه نهایتا ۱۰ محصول را در سبد تولیدات خود دارند، اما این شرکت با ارائه بالغ بر ۱۰۰ محصول و فعالیت بر روی تولید محصولات تعداد قابل توجهی از پروژه‌های تربیت بدنی، بخش قابل توجهی از نیاز این حوزه را رفع می‌کند.

وی وجود تحقیق و توسعه را لازمه‌ای اساسی برای توسعه شرکت‌ها دانست و گفت: شرکت‌های فعال این حوزه اگر به بخش تحقیق و توسعه و ارتباط با دانشگاه اهمیت ندهند، در عمل محکوم به شکست خواهند بود. ارتباط با مراکز دانشگاهی و پژوهشی جز تفکیک ناپذیر کار این دست شرکت‌ها، به منظور تولید محصول رقابت پذیر و موفقیت در بازار است. وی در پایان، با اشاره به نقش اثرگذار نمایشگاه ساخت ایران در پرورش و بلوغ شرکت‌ها گفت: این نمایشگاه زمینه رشد و گسترش را برای شرکت‌های فعال در حوزه تجهیزات آزمایشگاهی فراهم می‎کند و اگر بتواند زیرشاخه مناسبی را برای تعاملات ایده تا بازار در حوزه ورزش و تربیت بدنی فراهم کند، قطعا شاهد رشد بیش‌تر این حوزه در عرصه تولیدات فناورانه خواهیم بود.

تولید تجهیزات مانتیورینگ و آنالیز ورزشکاران در ایران + عکس، شرکت دانش سالار ایرانیان، ساخت ایران

تولید تجهیزات مانتیورینگ و آنالیز ورزشکاران در ایران + عکس، شرکت دانش سالار ایرانیان، ساخت ایران

تولید تجهیزات مانتیورینگ و آنالیز ورزشکاران در ایران + عکس، شرکت دانش سالار ایرانیان، ساخت ایران

تولید تجهیزات مانتیورینگ و آنالیز ورزشکاران در ایران + عکس، شرکت دانش سالار ایرانیان، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=8768

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *