آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید تجهیزات آموزشی حوزه الکترونیک و مکاترونیک

تولید تجهیزات آموزشی حوزه الکترونیک و مکاترونیک

فناوران ایرانی با بهره‌گیری از دانش فنی بومی و توانمندی متخصصان فنی کشور، محصولات متنوعی را برای به کارگیری در حوزه‌های گوناگون فنی، مهندسی، پتروشیمی و آزمایشگاهی، با قیمت مناسب نسبت به نمونه خارجی آن تولید کرده اند. امید جبالبازی مدیرعامل شرکت قشم ولتاژ، با اشاره به تولیدات این شرکت فناور داخلی در عرصه برق و الکترونیک و مکاترونیک، با تکیه بر توانمندی داخلی متخصصان کشورمان گفت: این شرکت، با بهره‌مندی از توانمندی‌های موجود کشورمان، خدمات گوناگون و متنوعی را به مصرف کنندگان صنایع مختلف از قبیل نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع فلزی، خودرو سازی، مراکز آموزشی و دیگر حوزه‌ها ارائه می‎کند و تلاش کرده است با ساخت تجهیزات مرغوب و داخلی، نیاز کشور به واردات این دست محصولات را برطرف کند.

تولید تجهیزات آموزشی گوناگون با بهره‌مندی از توانمندی بومی

این فعال فناور با اشاره به این که این شرکت فناور تلاش می‌کند تا نیازهای آموزشی و آزمایشی حوزه الکترونیک و مکاترونیک را برآورده سازد، اظهار کرد: از آنجا که هدف از ایجاد رشته مکاترونیک تربیت نیروهای متخصص جهت طراحی، ساخت و کنترل سیستم‎های پیشرفته صنعت است، لزوم آموزش برخی ست‎ها و کاربردها در دانشگاه‎ها و هنرستان‎های کشورمان برای دانشجویان و دانش آموزان این رشته و رشته‎های مرتبط، بسیار زیاد است. جبالبازی، با اشاره به مجموعه آموزشی ست آموزشی مکاترونیک به عنوان یکی از محصولات قشم ولتاژ در حوزه آموزشی بیان کرد: این ست آموزشی از ۸ ایستگاه کاری تشکیل شده که هدف از ساخت آن، آموزش عملکرد سیستم‎های مکانیکی و کنترل الکترونیکی تجهیزات است.

وی افزود: در این ست آموزشی سعی شده است که از انواع روش‌های انتقال حرکت مکانیکی مثل سیستم‎های نوار نقاله، سیستم‎های پنوماتیکی، ربات و همچنین از انواع موتورها، سنسورها و کنترلر (PLC) استفاده شود تا کاربر با مفهوم سیستم‎های مکانیکی و نحوه کنترل آنها آشنا شود. این فعال فناور، بومی بودن تجهیزات و قطعات به کار رفته در تولیدات این شرکت‌ها را یکی از مولفه‌های تولیدات آموزشی و آزمایشگاهی قشم ولتاژ برشمرد و گفت: مزیت مواد و قطعات به کاربرده شده در این دستگاه‎ها، موجود بودن آنها در بازار است که قابلیت اطمینان به عمر طولانی کاری را دوچندان می‌کند. جبالبازی همچنین از میز خورشیدی به عنوان یک نوع شبیه ساز برای نیروگاه‌های خورشیدی با قابلیت آموزش و کار با یک سیستم خورشیدی واقعی، تولید شده توسط این شرکت گفت: این ست با قابلیت انجام آزمایش‌های مختلف و شبیه سازی شرایط مختلف محیطی، برای استفاده در مراکز آموزشی و تحقیقاتی به منظور آموزش راه اندازی و شبیه سازی سیستم‌های برق خورشیدی ۱۲/۲۴VDC و ۲۲۰ VAC طراحی شده است.

تولید تجهیزات فناورانه در حوزه انرژی‌های نو

جبالبازی با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از انرژی‌های نو در تامین نیاز انرژی با حفظ منابع محیط زیست، بیان کرد: در روشنایی یک روز آفتابی، از تابش خورشید مقدار زیادی انرژی به سطح زمین می‎رسد که اگر بتوانیم کل این انرژی را جمع آوری کنیم، خانه‌‌ها و محل کارمان را به آسانی و به صورت رایگان می‌توانیم برق رسانی کنیم. این فعال فناور، با اشاره به طراحی و ساخت ست‌های آموزشی سیستم‌ها فتوولتایک، آبگرمکن‌های خورشیدی، راه‌اندازی تجهیزات فتوولتاییک گفت: دپارتمان انرژی‌های نو شرکت قشم ولتاژ در حوزه طراحی، ساخت، آموزش و مشاوره در حوزه انرژی‌های نو از جمله انرژی خورشیدی فعالیت می‌کند و بر همین اساس، محصولاتی همچون کیف آوزشی خورشیدی با قابلیت آموزش نحوه ذیره انرژی و چگونگی استفاده از باتری‌ها، بهینه سازی انرژی تولید کرده است. مدیرعامل این شرکت فناور که در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی و نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی نیز حضوری فعال داشته است، در پایان اظهار کرد: این شرکت، در زمینه‌های متنوعی همچون فروش تجهیزات سیستم‎های کنترل CNC و درایو، آموزش سیستم‎های اتوماسیون صنعتی، ابزار دقیق، مکاترونیک و رباتیک، طراحی و ساخت آزمایشگاه کنترل صنعتی، تولید تابلوهای برق کنترل صنعتی فعالیت می‌کند، اما در روند تولید خود تلاش کرده است تجهیزاتی تولید کند که از حیث خدمات پس از فروش مشتریان را آسوده خاطر ساخته و نیاز آنان را به خرید محصولات گران قیمت، برطرف کند.

ست آموزشی ربات - سولار + عکس، شرکت قشم ولتاژ، ساخت ایران

ست آموزشی ربات – سولار + عکس، شرکت قشم ولتاژ، ساخت ایران

ست آموزشی مکاترونیک (5 ایستگاه کاری) + عکس، شرکت قشم ولتاژ، ساخت ایران

ست آموزشی مکاترونیک (۵ ایستگاه کاری) + عکس، شرکت قشم ولتاژ، ساخت ایران

میز آموزشی برق خورشیدی + عکس، شرکت قشم ولتاژ، ساخت ایران

میز آموزشی برق خورشیدی + عکس، شرکت قشم ولتاژ، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=8847

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *