آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - سامانه اندازه گیری فشار کل جریان سیال ساخته شد

سامانه اندازه گیری فشار کل جریان سیال ساخته شد

رییس مرکز تحقیقات انرژی و توسعه پایدار دانشگاه آزاد اسلامی سمنان از طراحی و ساخت سامانه اندازه‌گیری فشار سیال خبر داد و گفت: بر اساس انعقاد قراردادی، ۳۰ دستگاه از این سامانه برای شرکت آب و فاضلاب استان قم طراحی و ساخته خواهد شد. هادی کارگر شریف، مجری طرح عنوان دستگاه ساخته شده را سامانه اندازه‌گیری فشار کل جریان سیال ذکر کرد و گفت: این دستگاه قابلیت اندازه گیری فشار کل در صنایعی چون نفت، گاز، سیستم‌های انتقال آب و انواع فرایند‌های شیمیایی را دارد. وی با بیان این که فشار سنج‌های معمول و رایج تنها توانایی اندازه گیری فشار استاتیک را دارند، افزود: این در حالی است که این سامانه قابلیت اندازه گیری فشار کل را دارد.

کارگر شریف خاطرنشان کرد: این سامانه برای پایش و راهبری شبکه توزیع آب شهری و با هدف جلوگیری از افزایش فشار و حوادث ناشی از آن و همچنین کاهش فشار آب و مشکلات ناشی از کم آبی استفاده می‌شود. رییس مرکز تحقیقات انرژی و توسعه پایدار دانشگاه آزاد اسلامی سمنان با تاکید بر این که در حال حاضر اندازه گیری فشار آب در سطح شهر از طریق عملیات حفاری صورت می‌گیرد، اظهار کرد: انجام عملیات حفاری مستلزم هزینه و صرف وقت زیاد است؛ ولی با نصب این دستگاه بر روی خط لوله مشترکین شهری با هزینه‌ کمتر و در حداقل زمان ممکن و نگهداری آسان، این اطلاعات قابل دسترسی و پایش خواهد بود.

مجری طرح، اندازه گیری فشار کل سیال با کمترین هزینه و با استفاده از انشعاب دارای جریان را از مزایای این دستگاه نام برد و گفت: قابلیت استفاده از انواع دبی متر و امکان تعمیر و نگهداری دستگاه از دیگر مزایای آن به شمار می‌رود. کارگر شریف، اجرای این طرح را در قالب یک طرح پژوهشی برون دانشگاهی بر اساس سفارش شرکت آب و فاضلاب استان قم دانست و خاطرنشان کرد: بر این اساس در حال ساخت و تحویل ۳۰ دستگاه از این سامانه برای شرکت آب و فاضلاب استان قم هستیم.

سامانه اندازه گیری فشار کل جریان سیال + عکس

سامانه اندازه گیری فشار کل جریان سیال + عکس

ایسنا

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=8929

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *