آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - ساخت کنتورهای سه فاز هوشمند در ایران + عکس

ساخت کنتورهای سه فاز هوشمند در ایران + عکس

تولید کنتورهای تک فاز و سه فاز در ابعاد و ویژگی‌های گوناگون، با دانش فنی ۱۰۰ درصد داخلی توسط شرکت الکترونیک افزار آزما کشورمان امکان پذیر شده است. این شرکت دانش بنیان موفق شده است با سابقه طولانی در طراحی و تولیدات محصولات حوزه برق و الکترونیک، محصولات متنوعی را در این حوزه به بازار فناوری کشور عرضه کند. الکترونیک افزار آزما، توسط گروهی از فارغ التحصیلان رشته برق و الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف تأسیس و طی ۳۵ سال فعالیت برای نخستین بار در ایران بیش از ده‌ها نوع دستگاه‎های اندازه گیری الکترونیکی، با کیفیتی مطابق با استانداردهای بین المللی طراحی و تولید کرده است. به گفته جمشید بردبار، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان، آغاز کار این شرکت با طراحی و تولید دستگاه‌های اندازه گیری، آموزشی و تحقیقاتی برق، الکترونیک و مخابرات و تجهیزات کارگاه‎ها و آزمایشگاه‌های گوناگون و به صورت کلید در دست (Turnkey) بوده است. این فعال فناور، با بیان این که تمامی مراحل تحقیقات، طراحی، تولید مدارات، سخت افزار و نرم افزار و ساخت قطعات فلزی، پلاستیکی و بدنه دستگاه‎ها توسط این شرکت و توسط تجهیزات پیشرفته و سیستم‎های خودکار انجام می‎پذیرد، افزود: این شرکت، همکاری گسترده‌ای با وزارت نیرو در جهت طراحی و تولید سیستم‎های اندازه گیری مورد نیاز صنعت برق کشور دارد و محصولات متنوعی را به مرحله تولید انبوه رسانده است.

ظرفیت تولید بیش از ۳ میلیون کنتور در سال

بردبار، دستیابی به دانش فنی صد در صد داخلی در تولید محصولات برق و الکترونیک را از شاخصه‌های این شرکت برشمرد و بیان کرد: این شرکت ضمن تولید انواع کنتور تک فاز و سه فاز دیجیتال چند تعرفه، با خرید و نصب مدرن ترین ماشین آلات و همچنین راه اندازی آزمایشگاه منحصر به فرد جهت تست‎های استاندارد کنتور و رفع نیازهای بخش تحقیقات، موفق به ارتقاء کیفیت تولید با ظرفیت تولید بیش از سه میلیون دستگاه کنتور در سال شده است. وی، با اشاره به اخذ استانداردهای بین المللی برای محصولات تولید شده توسط این شرکت داخلی، بازاریابی محصولات در خاورمیانه و کشورهای همسایه را اهداف پیش روی این شرکت عنوان کرد و افزود: این شرکت با هدف دستیابی به کیفیت بهتر و استانداردهای جهانی، موفق به دریافت گواهینامه از شرکت KEMA هلند، شورای ارزیابی و گواهی کیفیت کالا از شرکت توانیر، تاییدیه DLMS و گواهینامه‎های ISO9001:2008 (استاندارد مدیریت کیفیت)، ISO14001:2004 (مدیریت زیست محیطی) و OHSAS 18001:2007 (مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی) شده است.

وی با اشاره به تولید بیش از هفت میلیون انواع کنتور برق چند تعرفه دیجیتالی و ارائه به بازار، بیان کرد: تولید انواع کنتورهای سه فاز اتصال مستقیم و اتصال غیر مستقیم، با بالاترین سهم فروش و نصب در بازار داخلی آغاز شده است. بردبار، همچنین به برخی از محصولات این شرکت در حوزه کنتورهای دیجیتال و هوشمند اشاره کرد و گفت: کنتور هوشمند سه فاز، کنتور تک فاز هوشمند گرد، کنتور تک فاز دیجیتال چند تعرفه، کنتور سه فاز چند تعرفه اتصال ثانویه برخی از محصولات تولید شده توسط این شرکت هستند که اندازه‌گیری دقیق، با دانش فنی ۱۰۰ درصد داخلی مطابق با نیاز کشور و آخرین استاندارهای روز دنیا با قابلیت نصب ماژول‎های ارتباطی مختلف برخی از ویژگی‌های این کنتورهاست. مدیرعامل الکترونیک افزار آزما، پشتوانه نیروی انسانی را مهم‌ترین لازمه نوآوری و توسعه دانش فنی این شرکت در عرصه کنتورهای برق هوشمند و ساخت کلیه تجهیزات در داخل کشور دانست و ابراز امیدواری کرد تولیدات این شرکت دانش بنیان بتواند کوچکی در جهت خودکفایی و استقلال صنعتی کشور برداشته و صنعت برق ایران را در راه رسیدن به اهداف بزرگ آن یاری کند.

کنتور سه فاز هوشمند + عکس، الکترونیک افزار آزما، ساخت ایران

کنتور سه فاز هوشمند + عکس، الکترونیک افزار آزما، ساخت ایران

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=8948

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *