آخرین دستاوردها
خانه - دستاوردها و اختراعات - تولید تجهیزات مورد نیاز صنایع شیمیایی با پوشش مقاوم به خوردگی

تولید تجهیزات مورد نیاز صنایع شیمیایی با پوشش مقاوم به خوردگی

مدیرعامل شرکت شیمی آذر جام، تولید انواع تجهیزات صنایع شیمیایی با پوشش مقاوم به خوردگی گلاس و پوشش‎های فلورو پلیمری برای اولین بار در ایران و خاورمیانه نام برد و افزود: شیمی آذر جام با به خدمت گرفتن دانش مهندسی و کسب تجربه در طول سال‎های متمادی و بهره گیری از پیشرفته ترین امکانات طراحی و ساخت، موفق شده است بخش قابل توجهی از نیاز کشور به این محصولات را بر طرف کند. مدیرعامل شیمی آذرجام با اشاره به توانمندی کشور در تولید محصولات شیمیایی ضد خوردگی گفت: شرکت‌ فرآیند از سال ۱۳۶۹ تأسیس و در زمینه طراحی، ساخت و نصب انواع پلنت‌های شیمیایی، شروع به فعالیت کرد و در ادامه مسیر خود با ایجاد شرکت شیمی آذر جام، حرکت در مسیر طـراحی و تولید تجهیزات گلاس لایند و فلورو پلیمر لایند را آغاز کرده است. مصطفی جنتی، با بیان این که خوردگی شیمیایی تجهیزات، همیشه یکی از چالش‌های بزرگ صنایع بوده است گفت: تجهیزات گلاس لایند از بهترین و پر کاربردترین تجهیزات مقاوم در مقابل انواع شرایط خورنده هستند و این موضوع به انگیزه ای برای شروع یک فعالیت ویژه در این شرکت برای دستیابی و سپس توسعه فناوری ساخت تجهیزات گلاس لایند بدل شد.

وی افزود: این شرکت با تکیه بر دانش علمی و فنی و تجربیات عملی هولدینگ فرآیند و همچنین با تلاش مستمر و بهره‌گیری مطلوب از فرصت‌ها موفق شده است این صنعت راهبردی را در کشور پایه گذاری کرده و با همکاری فعالان حوزه صنایع شیمیایی، فعالیت خود را در این عرصه گسترش دهد. وی ادامه داد: شرکت شیمی آذر جام پس از گذشت دو سال از تاسیس خود، فعالیتی ویژه با اهدافی خاص را در زمینه طراحی و ساخت تجهیزات با پوشش‌های فلورو پلیمری آغاز کرد، که به ساخت انواع تجهیزات با پوشش PTFE ،PFA ،FEP و ECTFE در داخل کشور منتهی شد. جنتی از این شرکت به عنوان تنها سازنده انواع تجهیزات صنایع شیمیایی با پوشش مقاوم به خوردگی گلاس و پوشش‎های فلورو پلیمری در ایران و خاورمیانه نام برد و افزود: شیمی آذرجام با به خدمت گرفتن دانش مهندسی و کسب تجربه در طول سال‎های متمادی و بهره گیری از پیشرفته ترین امکانات طراحی و ساخت، موفق شده است بخش قابل توجهی از نیاز کشور به این محصولات را بر طرف کند.

مدیرعامل شیمی آذر جام، به حداقل رساندن مشکلات خوردگی و بی نیازی صنایع شیمیایی و پتروشیمی کشور به واردات را هدف اصلی این شرکت عنوان کرد و گفت: همواره در تلاش هستیم با بروز رسانی و ارتقای فنی، کیفی و کمی محصولات و خدمات خود بر پایه استانداردهای جهانی علاوه بر رفع نیازهای صنایع داخلی کشور، در بازارهای جهانی حضوری هوشمندانه داشته باشیم. جنتی، با اشاره به طیف متنوع محصولات شرکت شیمی آذر جام در حوزه تجهیزات گلاس لایند، گفت: راکتورهای گلاس لایند، مخازن ذخیره و تحت فشار گلاس لایند، مبدل حرارتی گلاس لایند و تجهیزات و شیرآلات و محصولات جانبی گلاس لایند ازتولیدات این شرکت در حوزه است.

تجهیزات صنعتی با پوشش ضد خوردگی + عکس، محصولات شرکت شیمی آذر جام، ساخت ایران، تجهیزات صنایع شیمیایی

تجهیزات صنعتی با پوشش ضد خوردگی + عکس، محصولات شرکت شیمی آذر جام، ساخت ایران، تجهیزات صنایع شیمیایی

تجهیزات صنعتی با پوشش ضد خوردگی + عکس، محصولات شرکت شیمی آذر جام، ساخت ایران، تجهیزات صنایع شیمیایی

تجهیزات صنعتی با پوشش ضد خوردگی + عکس، محصولات شرکت شیمی آذر جام، ساخت ایران، تجهیزات صنایع شیمیایی

روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

لینک کوتاه: http://iranetavana.ir/?p=8983

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

معادله امنیتی *